Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazó embernek milyen fajta...

Utazó embernek milyen fajta ideális?

Figyelt kérdés

Közepes vagy nagy (nem óriás) termetű fajtát keresek. Ne legyen óriási nagy vastag bundája és ne legyen tiltólistás (max ilyen "korlátozott/szabályozott" mint pl egyes helyeken a malinois, hogy csak pórázzal és szájkosárral lehet sétáltatni)

Tanulékony aktív fajtát keresek. BHra szívesen vinném. (Nemrég altattam el német vizsla keverékem és ő is BH2 képzett volt)


Border colliet, labradort, golden retrievert nem szeretnék, valamivel erősebb karakterű kutyára vágyom.


A malinois illetve a szlovák drótszőrű vizsla nagyon szimpatikus esetleg tudnátok hasonló fajtákat mondani amik (szokatással persze) jó útitársak lehetnek?


A segítő jellegű válaszokat köszönöm!❤️



2019. aug. 26. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A mali meg a vizsla szerintem elég jó. Esetleg whippet vagy valamilyen más agár. Ők napi 1x kifutják magukat amúgy kanapé kutyák, de az se probléma ha 2 napos túrára mész. Kb kompakt méretbe csomagolt felhúzható játékok :D

Leopárd kutya, fáraó kutya, Beauceron, hovawart bár utóbbinak van bundája.

2019. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Esetleg egy jól sikerült menhelyi mix? Köztük is lehet jó kutyákat találni. Ha már mennél vele, és nem akarsz várni, akkor mindenképp menhelyen vagy fajtamentéseken nézz szét, mert kölyköt nem szabad terhelni, mert fejlődik a csontozatuk, aztán utazások helyett járhatsz vele orvoshoz, ha elcseszed, fokozatosan terhelhetők kis lépésekben, tenyésztők meg ritkán adnak felnőttet. Persze, nem minden mentett kutya jó választás, de ha nyitott szemmel jársz, és tudod, mit akarsz, akkor kiváló társad lehet egy ilyen kutya.


Amúgy mondjuk a bordert kizártad, de vannak köztük rövidszőrűek is, és szokták sport célra whippettel keresztezni őket. Okos, energikus kutyák, és ha le van fárasztva agyilag és fizikailag, akkor otthon nyugiban pihen, nem kifejezetten ugatós, ami talán utazásnál nem hátrány, de természetesen te döntesz.


Nekem még ezek jutottak eszembe: dobermann, rottweiler, bokszer, valamilyen kopó vagy terrier.

2019. aug. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Amstaff,roti,dobbermann.

A nagydarab amstaffom mindig simogatni akarjak lepten nyomon. Imadjak.

2019. aug. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Rottweiler.
2019. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Beauceron esetleg.
2019. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na, mi ez a lepontozósdi megint?
2019. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mitől nem hasznos válasz egy-egy fajta ajánlása, ha már a kérdező ezt kérte. :)
2019. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tiltólistás fajtát kért. A staff szerű kutyák sok országban listásak és korlátozások vannak rájuk.


Szerintem maradj a vizslánál kérdező vagy a mali.

2019. aug. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, egy menhelyi mixben mi a rossz egyesek szerint, nekem ilyen van, bár 10 kilós csak, jó útitárs, nyugodt, csendes, bír túrázni...
2019. aug. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy fajtatiszta kutyát szeretnék. Kanapéállatvédők...
2019. dec. 3. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!