Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy növeljem az egyedülléthez...

Hogy növeljem az egyedülléthez az időt a kölyöknél, ha kb 1-2 percig marad csendben?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 hónapos kölyök kutyám.

Mióta nálam van (10 hetes kora óta) behordtam a munkahelyemre, szobatisztaság miatt is egyszerűbb kivinni melóhely elé pisilni,kakilni meg ugye 8 órára nem hagyhattam volna egyedül,illetve míg a másikkal össze nem szoktak ezért sem hagytam itthon.


Másik kutyámmal már szépen össze szoktak. Így pl hétvégén mikor vásárolni mennék,meg postára arra a kb 1-1,5 órára már simán itthon merném hagyni.


Ma kipróbáltam nem volt itthon senki. 2 órát voltunk a parkban,mindkét kutya lefáradt rendesen. Gondoltam remek alkalom kipróbálni,hogy itthon marad a másikkal.


Kiléptem az ajtón pár másodperc múlva már erős ugatás. Mikor csendben maradt akkor nyitottam be,majd újra kiléptem és kb ezt játszottam vagy 1 órán keresztül. De max a 1-2 percig jutottunk. Végül apám haza ért. mondom jó akkor intézem a dolgokat. Majd újra próbáljuk.


Korábban is gyakoroltam már és olyan mintha nem haladnánk.


Gondoltam arra is,hogy hagyom a francba ugasson majd leszokik róla. De azért csak társas házról van szó.


Nyilván megszokta,hogy vele vagyok.


Jövőhéten lesz egy nap mikor anyum és húgom lesz a szitter,mert nem tudom bevinni a munkahelyemre. Lehet ez is segít majd hogy kicsit legyen nélkülem is.


Másik kutyánknál nem volt ilyen probléma,első kutyám( ő már nem él) biztonságot adhatott neki vagy nem tudom.

Ő nem ugatott,nem nyöszörgött mai napig hidegen hagyja ha elmegyünk. Úgy gondoltam a kölyöknek is milyen jó lesz most hogy másik kutyus jelen van,nincs teljesen egyedül,de nem... :/


Van valami ötlet?


Ha már van itthon valaki akkor nincs hiszti ha elmegyek itthonról. Csak hát azért nem mindig tud valaki itthon lenni és felügyelni. Meg tényleg megkell szoknia,hogy itthon is van.


2020. márc. 14. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
add neki egy pólódat,ami a te szagodat viseli
2020. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hasznal. Ezt is bevetettem. :D
2020. márc. 15. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!