Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a lakásban tartott...

Mi lesz a lakásban tartott kutyákkal, ha kijárási tilalom lesz?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. A kutyafuttatókat már kérték, hogy lehetőség szerint ne használjuk. Mi még tegnap használtuk. De állítólag hamarosan lezárják őket.

Megoldjuk a sétát parkban, játszótéren (azok most itt üresen állnak). Viszont ha már ki sem lehet majd járni, akkor nem tudom hol fog mozogni. Egyáltalán a dolgát hova végzi majd?


2020. márc. 17. 01:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Értelemszerűen eü. séta észszerű határokon belül belefér, ha nem kertes házban lakik valaki. Tehát nem bandázunk, nem tréningezünk, nem többedmagunkkal sétáltatunk...


Egyébként én is nehezményezem, hogy a háziállatok ügyét illetően nincsen tájékoztatás (a rendeletek konkrétan nem is veszik ezt figyelembe), de majdcsak megoldjuk valahogyan. Ha a többi országhoz hasonló kijárási tilalom lesz, akkor az csak annyit jelent, hogy bevásárolni, ügyet intézni lehet csak kimenni a lakhelyről, tehát kulcsra zárni nem kell az ajtót, hogy így mondjam.


DE HANGSÚLYOZOM, HOGY EZ NEM A HIVATALOS ÁLLÁSFOGLALÁS, mielőtt valaki utólag idetalálna a tilalom bevezetése után (ha tényleg lesz).

2020. márc. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban 10 v 15 percre lehet lemenni a kutyával (már nem emlékszem pontosan, melyiket olvastam), ott pl szomszédok úgy oldják meg, hogy váltják egymást a kutyu mellett. :)

Az embereknek is jó, mert az is lejut levegőzni, akinek nem lenne oka lemenni, meg a kutyának is jó, mert így lent lehet órákig, még ha futtató és bandázás nincs is, csak a ház környéke.

2020. márc. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Itt megint látszik hogy miért fog elhuzodni itthon a járvány. Kérték hogy ne használjátok, de ti.....
2020. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Bent, a házban :)
2020. márc. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
92%

A #2-esnek igaza van.

Sok olaszt követek Instagramon. Már egy ideje úgy posztolnak a kutyasétáltatásról meg a napi kaja bevásárlásáról, mint a nap fénypontja, az a kis idő, amikor szabad kimozdulni egy kicsit a négy fal közül.

2020. márc. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Vegyünk egy kutyát.
2020. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy írták, Olaszországban ki lehet őket vinni rövid időre. Ha nálunk is ez lesz a helyzet (de reméljük, hogy nem), akkor marad az agyi fárasztás, mást nagyon nem tudunk. Hidd el, én is ezen gondolkozok a borderemmel, hogy mi a jó istent fogok vele kezdeni. :D
2020. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én szereztem be kutyapelenkát, de nálam amúgy is van otthon, mert bármikor jöhet valami betegség, fertőzés (köszönhetően azoknak, akik nem szedik össze a kutyájuk után a szart), ami akár hasmenéssel is járhat a kutyámnak, és szükség esetén arra végzi a dolgát, de magától nem tudja, szóval nekem kell odafigyelni, hogy ha látom, hogy kezdi felvenni a pózt, felkapom és odaviszem a pelushoz, hogy arra menjen.
2020. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasulikat is bezartak mar (ment a korlevel).


En kimegyek kutyazni a budai hegyekbe es elkerulok mindenkit. Ennyi fog tortenni.

2020. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
10-15 perc sétákat lehet. Ez a körbeadogatás meg szerintem hülyeség. Biztos nem adnám oda a kutyámat a szomszédnak... Felelőtlen és veszélyes dolog.
2020. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!