Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív a kis kutyám?

Miért agresszív a kis kutyám?

Figyelt kérdés

Jól nevelt , szótfogadó kutyus. Lehet szabadon setaltatni jön a láb mellett, nem szökik el. Nagyon aranyos, tündéri kis lény!

Viszont olyan agresszív amikor ő nem akarja... pl .: ül a szönyegen én meg felemelem finoman ( h tegyem valahova vagy ki vigyem) erre odakap a kezemhez , de nem harap meg ( még) nagyon csúnyán vicsorít így félek is hozzá nyúlni . Amikor fekszik és simizem meg morog .

De ez nem mindig van igy tök sokszor hagyja és nem csinál semmit, de néha meg így viselkedik..amikor nincs kedve

Miért lehet ez?



2020. márc. 18. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Neked sincs mindig kedved mindenhez, a kutya is igy van vele. A kutya nem jatekszer, hogy ide-oda rakosgassak es bunygyurgassak, amikor semmi kedve hozza.
2020. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen erre en is gondoltam de azert ne kapjon mar hozzam xd
2020. márc. 18. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem tekint rád vezérként, különben ilyet nem merne megtenni, kivéve ha eü baja van.
2020. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Különben a helyett, hogy rakosgatnád legyen rá vezényszó, hogy menjen el. Pl. Lefelé (kanapéról), kifelé (szobából) vsgy helyedre (legyen egy saját helye). Kevés kutya szereti, ha emelgetik, mert nem kisgyerekek.
2020. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs megnevelve és azt hiszi, ő a főnök.
2020. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom. Ne felj a sajat kutyadtol. Tetszik/nem tetszik neki, Ha Te arrebb akarod rakni akkor szepen arrebb teszed es pont. Neveld meg mert ezt a viselkedest a magjaban kell elfojtani, kulonben a kutya a fejedre no. Kepzeld ha ugyanezt egy nemetjuhasz vagy egy staffi engedne meg maganak, hogy simogatod, vagy hozzabujsz es egyszercsak rad harapna mert nem tetszene neki.

Nyilvan az is igaz, hogy tiszteld a kutyat is annyira hogy nem pakolaszod hanem arrebb kuldod...

O is csak egy kutya, normalisan allj hozza es ezt a tundibundi maszlagot meg felejtsd el mert rosszul voltam ahogy olvastam. Koszi.

2020. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tekint falkavezernek. Kedvesen, kutyanyelven add a tudtara, hogy marpedig te vagy az. Jo szivvel ajanlom Jan Fennell konyvet, a Kutyapszichologiat, nekem ennek koszonhetoen csodas a kapcsolatom a kutyammal.
2020. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!