Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyusommal?

Mit csináljak a kutyusommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nos, nekem egy keverék kutyusom van, idén töltötte be negyedik életévét.

Eddig sosem volt még csak hasonló jellegű problémánk se... régen bármi rosszat csinált rávertünk a fenekére (nem olyan borzasztó erősen, de nem is gyengén, pont amennyire kell) illetve hangosan, határozottan rászóltunk, láttam is rajta, hogy olyankor fülét,farkát behúzta.

Miután ide került talán 1 év elteltével kezdte hágni a lábunkat, jelezve, hogy ő a főnök.

Ilyenkor is rávertünk a fenekére.

Igyekeztünk megtartani ezt az “ ember a főnök” dolgot viszont mostanra elharapódzotak a dolgok.

Nem lehet egyszerűen ki tenni (tudni kell róla, hogy napközben általában kint van, estére beengedjük, de volt, hogy este is inkább kint maradt), ha megpróbáljuk ki rakni, akkor nagyon undorító módon morog, szinte támad, ugat.

Mostanság egyre többet hágja a lábunkat is.

Más kutyákkal megvan, nem támad, Anno járt kutya”oviba” is. Ott elmondták, hogy mi a helyes nevelés, stb.. próbàltuk ennek megfelelően nevelni.

Az is feltűnt, hogy ő más kutya fenekét megszaglássza, de ha az ővét szagolja meg a másik eb, azt szembetűnően sérelmezi. Nem támad meg semmi, de nem szereti.

Mi történhetett? Eddig nem volt ennyire “agresszív” soha.. ezen hogyan tudok segíteni? Miben változtassak a nevelésében? Nem szeretném, hogy addig elfajuljon, hog megharap esetlegesen.



2019. jún. 3. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű, hogy 1-2 mondat és már megoldódik a probléma.

Gondolom nincs ivartalanítva, ezért megy a lábotokra.

Első körben ivartalaníttatni kellene.

Nem kell a fenekére verni.Ezzel nem lehet tekintélyt kivívni.

Következetesnek kell lenni, nem kell rá kiabálni, se megütni, hanem határozottan rászólni.

Nagyon nem értitek a kutya viselkedését.Újra vinni kéne kutyaiskolába, másikba, ahol nem csak hogy őt tanítják meg, de elsősorban titeket, hogy bánjatok vele.

2019. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nőstény, ivartalamított. Én sem mondtam, hogy rákiabálunk, egyszerűen csak hangosabban és határozottan szólunk oda neki, de nem kiabáltunk, és eddig nem is volt problém, rászóltunk, hogy menjen ki, kiemnt.

Kutyaoviban részben minket is tanítottak arra, hogy mit, hogyan csináljunk, de tény, hogy nekem is megfordult a fejembe, hogy megint kutyasuli lesz a végállomás, mert tanácstalan vagyok.

2019. jún. 3. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez kisregényt kellene írni, de az sem segítene, hisz látatlanul nem lehet tanácsot adni.

Menjetek vissza a kutyasuliba!

2019. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg az a legjobb, ha elviszed kutyasuliba, vagy hívsz ki magatokhoz egy szakit, aki saját környezetben látja a viszonyotokat. Valahol elcsúszott ez a nevelés, de itt mi nem tudhatjuk, hogy hol.
2019. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, azért köszönöm, már csak az erőt, amit abba fektettetek, hogy elolvastátok a problémám.

Köszönöm még 1x.:)

2019. jún. 3. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!