Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a főbérlő első körben...

Ha a főbérlő első körben nemet mondott egy kutyára, szerintetek lehetetlen valahogy meggyőzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja költöztem át egy ismerős albérletébe, és az elején mivel állat nélkül költöztem, sajnos nem lett ez a téma kellően átbeszélve. És most hogy megérett bennem az elhatározás hogy újra kutyás legyek, felvetettem a főbérlőnek hogy mit szólna hozzá.


Biztosítottam róla hogy kisméretű kutyus lenne akit nyilván kellően megnevelnék, és hogy mindenért vállalnám a felelősséget (a berendezés egyébként teljesen a sajátom, tehát alapvetően egy üres lakásba költöztem), illetve hogy a kutya nagyon keveset lenne otthon egyedül, ha mégis akkor is szobakennelbe lenne szoktatva.


Sajnos nemet mondott, az okokra nem tért ki. Szerintetek van bármi amivel meg lehetne győzni? Volt már olyan akinek sikerült?


Előre is köszönöm mindenkinek!


2020. márc. 19. 11:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném hogy nyilván sose tennék olyat hogy a tudta nélkül cselekszem, illetve nyilván elfogadom ha nemet mond mert joga van hozzá, csak szeretnék adni a dolognak még egy esélyt.
2020. márc. 19. 15:06
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem indokolatlan ezért magasabb albérleti díjat felajánlani, de +1 havi kaució esetleg megnyugtatja. (Ismerősöm ezzel a feltétellel engedett a lakásába kutyás bérlőt.) Szerintem még egyszer próbálkozz, ha akkor is nemet mond, akkor nyugodj bele, hogy amíg nála laksz, nem lehet kutyád.
2020. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, szerintem próbálkozz nála, az nem kerül pénzbe.

De ha a szüleiddel jóban van, akkor talán jobb lenne, ha ők beszélgetnének el vele barátilag.

Én biztos megengedném (most is kutyás-cicás bérlőim vannak 5-ik éve) de ezzel nem sokra mész.

2020. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

Nezz mas albit. Most keves a berlo,barmit megtehetsz.


Egy ingatlanos(berbeadassal foglalkozom. Nem kerek privit.)

2020. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Most keves a berlo,barmit megtehetsz."


Ez meg úgy hülyeség, ahogy van.

2020. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

a felettem lévő lakást egy pár vette ki egy menhelyről frissen szerzett neveletlen kutyával. egész nap egyedül volt,üvöltött nyüszített kaparta a padlót és borogatta a bútorokat. Vagy 5 zajpanasz lett rájuk 1héten belül. Sajnos nem tudja kirakni őket a főbérlő,de már rohadtul unjuk. persze "nyugtatózzák,meg iskolába viszik" de az minket kvára nem vigasztal ha egész nap ezt kell hallgatni. Az a kutyuka is kennelben van,amit egész kibszott nap a linóleumon tologat ahogy csapkodja benne magát ide oda.


Arra nem gondoltál,hogy mivel az ő háza lehet nem akar felkapart,összehugyozott padlót és falakat meg szétrágott ajtókat és kilincseket stb? Ha parketta van és a kutyuli lehugyozza mert balesetek vannak az életben nem szeded ki belőle a szagot mert beszívja. És akkor még nem kapott hígfosást egy kajaváltás után..

2020. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne győzködd, ha kutyát akarsz, keress olyan albérletet, ahol ez nem akadály.

[link]

2020. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm megint a hasznos válaszokat!


És kedves 16-os, de igen gondoltam :D csak egyrészt most itthon leszek 2-3 hónapig így simán lenne idő beszoktatni egy kutyát, másrészt nem első kutyám lenne és eléggé képben vagyok a neveléssel, és továbbra is egy felnőttkorban nagyon nagyon max 5kgos kutyáról van szó, ha balesetek is történnek azért egy ekkora kutya nem pisil/kakil akkorákat hogy tönkretegye a parkettát. És soha nem hagynék otthon üvöltő kutyát hogy hadd hallgassák a szomszédok.


Szóval a kérdés nem arról szólt hogy vajon miért nem szeretné engedni, mert tisztában vagyok minden veszéllyel, hanem hogy hogyan tudnék vele közös nevezőre jutni. De tényleg köszönöm annak aki a kérdésre válaszolt, annak meg pláne aki reálisan! :)

2020. márc. 19. 21:28
 19/19 anonim ***** válasza:
64%
Az én kutyám szobatiszta, nem zajos, mégis az egyik defektes, alkoholista lakó belekötött, hogy biztosan összepisili a lépcsőházat. Szerencsére a közvetlen szomszédaim ennél normálisabbak, meg én saját lakásomban élek, de ha több ilyen hülye van egy lakóközösségben, igencsak meg tudják keseríteni az ember életét, főleg albérlet esetén, ahol a főbérlő nyakára járhatnak, még ha amúgy nem is lenne igazuk. Én nagyon bosszantónak tartom az ilyen eseteket, amikor az ilyen degeneráltak miatt keresnek másik gazdit egy kutyának, de sajnos előfordulhat. Én nem kockáztatnék, eleve kutyabarát helyet keresnék, ha albérletet keresnék.
2020. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!