Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyus pisilesi szokasai?

Kan kutyus pisilesi szokasai?

Figyelt kérdés
Sosem volt kan kutyusom. Most lesz, hosszu szoru. Amint lehet ivartalanittatni fogom. Fog azert jelolfetni? Lepisili a hosszu szoret? Hogy tartsam tisztan? Kertes haz van, de a hazban lesz. Praktikak?
2020. márc. 21. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Majd a kutya tisztantartja magat, vagy te szeretned nyalogatni a toket? Nem ertem milyen praktikákra van szukseg a pisiléshez. Ez olyan termeszetes dolog, megy magatol.

Persze eleinte a szobatisztasag, de ez minden kiskutyával egyuttjar. Jelolgetes? Az van. Lepten-nyomon jelez es rajelez. Lepisili az autót, lepisili a keritessarkat, lepisil mindent. Meg a pisit is lepisili.

2020. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendkivul kedves az elso mondatod. Kicssit kultiraltabb is lehetnel. Arra lettem volna kivancsi, h pl. a hosszuszoru lepisili e a bundajat, vagy pl. ivartalanitas utan megszunik e a jelolgetes. De nyilvan en nem vagyok egyertelmu.

Ha poennak szantad a toknyalogatast, eleggge szanalmas. Inkab mas irjon.

2020. márc. 21. 19:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Inkabb
2020. márc. 21. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelölni biztosan fog, nekünk 4 kanunk van, a legfiatalabb eltanulta a jelölést a többi kutyától, hiába ivartalan. A hosszú bunda ezesetben nagy hátrány, nekünk a 3 hosszú frizurával büszkélkedik. Én kozmetikussal egészségügyi intim nyírást csináltatok (fenék, nemi szerv és környéke), vagy itthon szépen megcsinálom én, ha úgy tartja kedvem. Ez annyit jelent, hogy ott rövidre nyírjuk, a fenekén pedig a nyílás környékén ritkítjuk meg, persze igényesen, nem csak belevagdosunk :) Ha nagyon lepisili a hasát is (sajnos sokszor megeshet), akkor vagy ott is kicsit megigazítod a fazont, vagy minden alkalommal lemosod neki. Macerás, de ez van, ha hosszúban akarod tartani. A lába talán sokkal nagyobb gond, majd egy jó sáros, koszos nap után, na az a kedvencem :D Illetve séták után fésülködés is ajánlott, hogy az összeszedett koszt, leveleket stb. kiszedd a bundából.
2020. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után is fog jelölgetni, de ennek a mennyisége nagyban függ a kutya habitusától és attól, hogy mennyire vagy vele következetes és szigorú.

Egy fajtáján belül is hosszú szőrű borderem van, ő sose pisili le a szőrét, de pl egy full szőrben lévő máltainál már nem vennék rá mérget, hogy nem esik meg.

2020. márc. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezd felemelt lábbal pisilni akkor az meg is marad majd. ivartalanítás nem fog változtatni rajta.


Az,hogy össze pisil-e magát hát attól függ mennyire fog jelölni,mert ha normális helyzetben pisil nincs gond akkor van ha elindul miközben még pisil stb. Legalábbis én ezt figyeltem meg más kan kutyáknál.


Picit én is aggódom. Nekem is első kanom van, hosszú szőrű lesz ő is. 4 hónapos egyenlőre guggolva pisil,szuka van mellette :D Én azt se bánnám ha felnőtt korában is így pisilne.


Így is a belső combja pisás szokott lenni.

Én egy nedves törlőpapírral át szoktam neki pár naponta törölni a belső combját meg a ceruza környékét :D De alapvetően tisztítja magát.

Ha össze pisili a szőrét a későbbiekben akkor pár naponta belsőcomb,és ceruza környéke le lesz mosva sima meleg vízzel. Most hogy pár napja van mancs mosás séták után leöblítem a belsőcombját meg a cerkát is.


Míg eddig nem volt törölve mosva, eléggé pisi szaga volt. Mióta törlőm nincs pisi szaga sem.

2020. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!