Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadás vagy törzskönyves?

Örökbefogadás vagy törzskönyves?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem örökbedogadni egy border colliet (1éves kan). A gazdája lemondana róla mert nincs ideje foglalkozni vele és szeret rosszalkodni. Ami nem gond mert én tanitanám, nevelném... Azonban nincs törzskönyve de hordozza a fajtára jellemző jegyeket szóval valószínűleg szaporítótol vásárolt kutyus. Kicsit félek nem e lesz később valami betegsége, mozgásszervi vagy látás ami jellemző a fajtára.

És még nincs ivartalanitva, és arra is gondoltam lehet most tüzel és azért rosszalkodik. De ez mindegy is.

Örökbefogadjam vagy vegyek egy kölyköt kennelből?



2020. márc. 22. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha kan, akkor biztos nem tüzel.


Viszont egy elhanyagolt bordernek a nevelése nagyon kemény dió lesz! Ettől függetlenül ha van rá kapacitásod, vállald el!

Az pedig sajnos tény, hogy lehetnek öröklött betegségei. Valamint Collieknál a szívféreg is sokkal nagyobb veszélyekkel jár. Gondolom nem kezelték eddig ellene...

2020. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj, valoban igazad van. :D

Holnap fogok telefonon beszélni a gazdával. Miket kérdezzek meg tőle ami fontos lehet?

2020. márc. 22. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy elhanyagolt egy év körüli bordert csak tapasztalt kutyásként vállalnám be.
2020. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

A nevelést tekintve: a más kutyákkal viselkedést, biciklisekre és autókra reagálást, pótcselekvéseket.

Mert ha agresszív más kutyák felé, vagy terelni akarja a mozgó dolgokat, esetleg vannak beégett pótcselekvései (forgás, légykapkodás, stb.), azokhoz sokszor évek kellenek, hogy kiterápiázd. Márpedig bordernél sajnos nagyon könnyen kialakulnak ezek, ha nincsenek lekötve az energiái, ösztönei.


Egészséget tekintve: honnan van a kutya, mit tud a szülőkről a leendő gazda. Milyen oltásokat kapott, féreghajtva van-e, kapott-e szívféreg ellen kezelést.

2020. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha elajandekozza, es vagy annyira tapasztalt hogy egy neveletlen bordert, akkor hajra. Jot teszek azzal a kutyussal. Kutyaiskolat mindenkeppen ajanlom, szuksegetek lesz ra. De amint nalad van, vidd el egy atfogo orvosi vizsgalatra.


Viszont jo latni hogy valaki kennelbol vasarolna. Ha komolyan sportolni akarsz esetleg, akkor mindenkepp kennelt valassz. Van ketto torzskonyves kutyam nekem is (terrierek), es nem bantam meg. Ok a legjobb donteseim. :)

2020. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget! :)
2020. márc. 22. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Örökbefogadni azt a bordert olyan, mintha 10 km hátránnyal indulnál egy futóversenyen :) Sok berögzült szokása lehet, 1 éves korára nyilván kamaszodik is. Ezt mérlegeld.

Én is egy kb 1 éves kutyát fogadtam örökbe, bár utcáról, és nem bordert, de soksoksok munka míg kiismeri az ember és kineveli a hülyeségeiket :D


Mindkét döntésnek nyilván megvannak az előnyei hátrányai, de szerintem örökbe fogadni és tenyésztőtől vásárolni is jó döntés. Sok sikert, és majd írd meg mi lett! :)

2020. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

A border collie okos kutya, de neked kell okosabbnak lenni.

Én első kutyának fogadtam be a fajtamentéstől border collie keveréket, és elboldogulok vele, sok tapasztalt kutyás még egy kis vakarcs szobacirkálót sem tud megnevelni. Ha úgy érzed, te tudnál vele megfelelően bánni, biztosítani a számára szükséges foglalkozást, mindegy, mennyire vagy tapasztalt vagy tapasztalatlan kutyás, mert úgyis megteszel mindent, hogy megfelelő gazdája legyél. Egy border colliet (még ha keverék is) élmény tanítani, és aki ezt szívesen csinálja, annak első kutyaként is megfelel, óriási dopping tud lenni a sikerélmény, amit elérhetsz náluk.

2020. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Szia mennyi idős vagy,én inkább a kölyköt ajánlanám egy egyéves collit,nagyon nehéz lenne megtanítani,illetve mivel szapis,hordoz egy csomó betegséget ami szívednek,pénztárcádnak nagyon fog fájni egy idő utan😕
2020. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!