Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés
Lena7 nevű felhasználó kérdése:

Mi a véleményetek a mudiról?

Nagyon ugatós fajta?

Mennyi mozgásra van szüksége?

Keress kérdéseket hasonló témában: mudi

márc. 24. 12:29  Privát üzenet  

A válaszok
Egyik kedvenc fajtám. Az átlag kutyánál ugatósabb, nagy mozgásigényű fajta. Intenzív lefárasztást igényel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont márc. 24. 13:00 Privát üzenet

Pásztorkutya, munkakutya.

Szerinted?

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont márc. 24. 13:13 Privát üzenet

10 éve van mudim. Rendkívül okos és ragaszkodó fajta. Mezőn sem szalad, kapun nem megy ki...

Viszont az első 5-6 évben rengeteg foglalkozást igényel. Mozgást és tanítást egyaránt. Utána már csitul. Ugatós, hangos. És NAGYON jó házőrző!

Nekem egy nagyobb kan mudim van. A postás nem tud benyúlni tőle. De nem is baj.

Nagyon jól szocializálható. Az enyém imádja a kiskutyákat és a kisgyerekeket. Nagyon türelmes kutya.

Szereti a vizet!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont márc. 24. 13:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !:)

Kedves 2! :)

Azt gondoltam ,hogy nagy a mozgás igénye ,csak kíváncsi vagyok rá ,hogy 1 nap nagyjából hány órát kéne vele foglalkoznom ,hogy lefárasszam. (Foglalkozás alatt a sétára/futásra/játékra/tanítgatásra gondolok)

Napi 3-4 óra elég lenne neki?

# 4/10Időpont márc. 24. 15:48 Privát üzenet

Arra lett kitalálva, hogy napi 12 órát dolgozzon. Lehet futtatni 3-4 órát, de az is kevés lesz. Munka kell neki! Ha komoly sportra veszed, az jó! Hobbi kutyának nem!

És igen, nagyon ugatós. Emellett bizonytalan, igencsak magas agresszió szintű kutya. Ez fajtajelleg.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont márc. 24. 17:02 Privát üzenet

A Mudi alkalmanként ugat. Érzelmi állapotuk szerint fejezik ki magukat. Az ugatás legfontosabb kiváltó okai: félelem, figyelemfelkeltés, riasztás, unalom, üdvözlés, szeparációs szorongás, kényszeres ugatás és védekezés.

Ez a csupa energia kutya órákon át képes fáradhatatlanul szaladgálni és dolgozni, de jól tud alkalmazkodni a nyugodtabb életvitelhez is. Nagyon szereti a labdajátékokat, valamint a póráz nélkül való hancúrozást. Imádja a kutyás sportokat, mint például: agility, obedience, flyball, frisbee és terelősport

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont márc. 24. 17:38 Privát üzenet
Szerintem elég lenne. Sok séta, kirándulás, futás, szellemi fárasztás (trükk tanítás, gyakorlás) stb. Ha van lehetőséged vele terelni vagy agilityzni, akkor még jobb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont márc. 24. 18:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem én ,hogy 12 órát is lehetne vele foglalkozni ,de erre a legtöbb embernek nincsen ideje a munka/suli mellett

Terelésre ritkán ,de lenne lehetőség

Sokszor vinném túrázni ,és futnék vele az erdőbe

Nem messze tőllünk van 1 rét is ,ott tudnék vele labdázni játszani stb

Nem lenne egyedül sok ideig általában mindig van otthon nálunk valaki (általában 4 órát lenne egyedül ,de előfordul a 8 is)

És persze kinti-benti kutya lenne (van kertünk is szóval nem lenne bezárva a 4 fal közé )

Még sajnos nincsen mudim ,de a közeljövőben szeretnék venni 1 et

Azért kérdeztem ezeket

# 8/10Időpont márc. 24. 19:02 Privát üzenet
Rohadtul idegesítő és magas hangja van. Leszoktatni nem lehet az ugatásról,mivel kutya. Egy szomszédnak van, először azt hittem a gyereke szórakozik valami csipogós játékkal.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont márc. 24. 20:34 Privát üzenet

Atlagnál ugatósabb, a hangjától kb az ablak is betörik. Matrica, a sggdben van 0/24, másokkal angiszoc, egygazdás. Pörög a fejeden, tanulna, menne, élne.

Abszolut szerelem fajtám, ha lehene már ma hazahoznék egy mudibabát :)

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont márc. 26. 11:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tapasztalatok Mudiról?
Mi a véleményetek a Mudiról?
Mesélnétek a mudiról?
A mudiról mint otthon tartott, első kutya mi a véleményetek?
Mit kell tudni a Mudiról? -miket nem szabad kutyának enni adni; -hetente hány óra séta; -mennyi időt kell egy nap nonstop vele tölteni; stb.
Mit gondoltok a mudiról?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!