Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a mudiról?

Lena7 kérdése:

Mi a véleményetek a mudiról?

Figyelt kérdés

Nagyon ugatós fajta?

Mennyi mozgásra van szüksége?



2020. márc. 24. 12:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kedvenc fajtám. Az átlag kutyánál ugatósabb, nagy mozgásigényű fajta. Intenzív lefárasztást igényel.
2020. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Pásztorkutya, munkakutya.


Szerinted?

2020. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

10 éve van mudim. Rendkívül okos és ragaszkodó fajta. Mezőn sem szalad, kapun nem megy ki...


Viszont az első 5-6 évben rengeteg foglalkozást igényel. Mozgást és tanítást egyaránt. Utána már csitul. Ugatós, hangos. És NAGYON jó házőrző!

Nekem egy nagyobb kan mudim van. A postás nem tud benyúlni tőle. De nem is baj.


Nagyon jól szocializálható. Az enyém imádja a kiskutyákat és a kisgyerekeket. Nagyon türelmes kutya.

Szereti a vizet!

2020. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !:)


Kedves 2! :)

Azt gondoltam ,hogy nagy a mozgás igénye ,csak kíváncsi vagyok rá ,hogy 1 nap nagyjából hány órát kéne vele foglalkoznom ,hogy lefárasszam. (Foglalkozás alatt a sétára/futásra/játékra/tanítgatásra gondolok)


Napi 3-4 óra elég lenne neki?

2020. márc. 24. 15:48
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

Arra lett kitalálva, hogy napi 12 órát dolgozzon. Lehet futtatni 3-4 órát, de az is kevés lesz. Munka kell neki! Ha komoly sportra veszed, az jó! Hobbi kutyának nem!


És igen, nagyon ugatós. Emellett bizonytalan, igencsak magas agresszió szintű kutya. Ez fajtajelleg.

2020. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A Mudi alkalmanként ugat. Érzelmi állapotuk szerint fejezik ki magukat. Az ugatás legfontosabb kiváltó okai: félelem, figyelemfelkeltés, riasztás, unalom, üdvözlés, szeparációs szorongás, kényszeres ugatás és védekezés.

Ez a csupa energia kutya órákon át képes fáradhatatlanul szaladgálni és dolgozni, de jól tud alkalmazkodni a nyugodtabb életvitelhez is. Nagyon szereti a labdajátékokat, valamint a póráz nélkül való hancúrozást. Imádja a kutyás sportokat, mint például: agility, obedience, flyball, frisbee és terelősport

2020. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég lenne. Sok séta, kirándulás, futás, szellemi fárasztás (trükk tanítás, gyakorlás) stb. Ha van lehetőséged vele terelni vagy agilityzni, akkor még jobb.
2020. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Értem én ,hogy 12 órát is lehetne vele foglalkozni ,de erre a legtöbb embernek nincsen ideje a munka/suli mellett


Terelésre ritkán ,de lenne lehetőség

Sokszor vinném túrázni ,és futnék vele az erdőbe

Nem messze tőllünk van 1 rét is ,ott tudnék vele labdázni játszani stb

Nem lenne egyedül sok ideig általában mindig van otthon nálunk valaki (általában 4 órát lenne egyedül ,de előfordul a 8 is)

És persze kinti-benti kutya lenne (van kertünk is szóval nem lenne bezárva a 4 fal közé )


Még sajnos nincsen mudim ,de a közeljövőben szeretnék venni 1 et


Azért kérdeztem ezeket

2020. márc. 24. 19:02
 9/22 anonim ***** válasza:
19%
Rohadtul idegesítő és magas hangja van. Leszoktatni nem lehet az ugatásról,mivel kutya. Egy szomszédnak van, először azt hittem a gyereke szórakozik valami csipogós játékkal.
2020. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

Atlagnál ugatósabb, a hangjától kb az ablak is betörik. Matrica, a sggdben van 0/24, másokkal angiszoc, egygazdás. Pörög a fejeden, tanulna, menne, élne.


Abszolut szerelem fajtám, ha lehene már ma hazahoznék egy mudibabát :)

2020. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!