Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeverekednek a kutyáim mit...

Összeverekednek a kutyáim mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves szuka keverék kutyám és egy 2 éves labradorom. A szuka kutya állandóan neki megy a labradornak. Mikor a labrador rálép a lábára már megy és harapja. A labimmal játszanak és hirtelen a szukám neki megy. Van mikor szét tudom őket választani de van mikor nem. Mindkettővel napi 1 órás séta van külön külön. Hétvégén kirándulunk. Mikor egyedül sétáltatom őket mindig összeverekednek. A nagyra ugat egy kutya ezért neki megy a labinak. A labi eleinte hagyta magát de már ő is visszaugat. Vér nem folyik sose. Fogalmam sincs mit tegyek😔kutyakiképző is járt nálunk a szuka miatt séta szempontjából nagyon sokat javult de a másik kutyámmmal nem. Hozzáteszem akkor verekszenek össze mikor én is ott vagyok. De amúgy imádják egymást együtt alszanak nyalogatják egymást stb. Valami tipp?
2020. márc. 25. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A labrador az micsoda? Kan vagy szuka? Ha azonos neműek jobb az egyiket, handm mindegyiket ivartalanítani, általában az azonos nemük között élesedik ki a dominancia harc.


Hogy mit tudsz tenni? Falkavezérként rendet teszel.

Amelyik támadna, azt letiltod.


És külön-külön is rendezd a viszonyodat a kutyáiddal, egy normális séta elengedhetetlen.


Meg kéne tanulniuk együtt is sétálni.

2020. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dorcsa54 válasza:
25%
A labrador az kan. Igen próbálok velük sétálni együtt de egyszerűen borzalmas...
2020. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dorcsa54 válasza:
35%
Ja és mindkettő ivartalanított
2020. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dorcsa54 válasza:
35%
Külön külön gyönyörűen sétálnak de együtt már nem annyira
2020. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod hogy tilos 2 profillal regisztrálni?
2020. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Tarsd be a sorrendisegi szabalyokat. Ja te vagy a falkavezer,akkor siman le tudod tiltani a verekedest.
2020. márc. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy tartsam be? Mindig én megyek ki először az ajtón nem rángatja egyik sem a pórázt nem tudom mit csináljak még.
2020. márc. 26. 07:29
 8/11 A kérdező kommentje:
Tesóm fiókjáról válaszoltam nem az enyém.
2020. márc. 26. 07:29
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Amikor csak elindulna a verekedés, leállítod! Lebünteted keményen azt, amelyik elkezdené! De ha a nevelés jó lenne, elég lenne egy tiltás is. Sőt, még az sem kellene.


És gondolkozz el, hogy miért van bennük ennyi frusztráció. Valami nem stimmel a tartásban, ha ilyen stresszesek.

2020. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Normális esetben a kan lenne dominánsabb,de mivel fiatal nem tud az lenni. A szuka nem fogadja el mert sokkal idősebb és eddig ő volt a domináns,amíg a másik kutya nem volt. Az egésznek az élére kell állni hogy mindkettő felfogja hogy te vagy a domináns és mindketten alattad vannak. De ez is csak akkor fog működni amikor te is ott vagy,ha elmész előről kezdik. Sajnos semmit nem tudsz csinálni,ez ösztön. hiába bünteted meg szidod őket,akkor is el kell dönteniük egymás közt a sorrendet,különben mindkettő feszült és frusztrált,mindig meg fognak próbálni a másik fölé kerekedni amíg be nem áll a rangsor.
2020. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!