Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lusta kutyákat akarok, akiknek...

Lusta kutyákat akarok, akiknek elég a napi séta és heti 1-2x játszani idegen kutyákkal/kutyasulizás. Honnan lehetnének garantáltan ilyen kutyáim?

Figyelt kérdés
Mert a bernáthegyivel és az öreg kutyáimmal is befürödtem, olyan pörgősek, hogy napi foglalkozás mellett is rombolnak, pedig direkt olyanokat fogadtam örökbe, akik elvileg jól beilleszthetőek mellém, idős emberek mellé is ajánlották.
2019. nov. 23. 06:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(Én nem vagyok idős, de nem tudok reggeltől estig fárasztani. Úgy tűnik, amit nyújtani tudok, az kevés.)
2019. nov. 23. 06:20
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy öreg palotapincsi szerintem neked megfelelő lenne
2019. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Sztem egy gekkóval mégjobban járnál 😉
2019. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
36%

Neked egy koala maci kéne vagy egy lajhár


[link]


[link]

2019. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
A plüsskutyát ajánlom, van elemes és ugatós, sétáló és önjáró verziója is a játékboltokban.
2019. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

[link]

Nekem ilyen kutyám van. Amint látod egésznap csak fekszik és lógatja a nyelvét. Kicsi a fogyasztása, a nullával egyenlő. Nem hangos, nem kell levinni sétálni, és teljesen szobatiszta. Olykor több napra is magára hagyom az ágyamon. Szívből ajánlom Neked is . Amúgy az enyémet Rokynak hívják.

2019. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Az, hogy ennyi foglalkozást tud nyújtani egy kutyának, egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem való neki kutya. Sőt, kedves Kérdező, kifejezetten vannak „lusta” kutyafajták, akik tökéletesen megelégednek azokkal, amiket leírtál.

Itt egy cikk a „leglustább” kutyafajtákról (nem tudom mennyi igaz belőle, de ha a felsorotak közül az egyik fajta megtetszik, keress fel egy tenyésztőt, és kérdezd meg, hogy ajánlja e neked a fajtát).

[link]

2019. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A napi séta az mennyi? Esetleg nem fér bele a séta közben egy kis labdázás, nyáron pedig ha vízközelben vagy, akkor úsztatás? Mert ezekkel prímán lehet úgy fárasztani, hogy csak a kutya fáradjon el.

Az idegen kutyákkal való játék is olyan, hogy a sétába beillesztheted és neked csak felügyelned kell, ők elvannak egymással.

Esetleg megtaníthatnád kézjelre parancsokat teljesíteni, akkor az agyát is fárasztod, plusz ülve agilityzhetnétek:D

Nagyon sok lusta gazdi-hiperaktív kutya megoldás létezik.

De amúgy menhelyesnél ezt nem tudhatják, mert olyankor a kutya meg van szeppenve, visszafogottabb, legtöbbször, de amint otthon érzi magát az új gazdinál és kinyílik, akkor teljesen megváltozhat.

Fajták, amiken elgondolkodhatnál szerintem:

francia/angol bulldog, tibeti spániel, palota/majompincsi, agarak, ha lefuttatod, masztiff, mopsz, shih-tzu.

2019. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Esetleg whippet, ha csak benti lenne. Lesprinteli magát, utána kanapékutya.
2019. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont forditva sult el a dolog. Maltipoonk van, remeltem, hogy majd turazhatunk, sokat lofralhatunk kint. A kutya konkretan 20 perc utan feladja... onnantol kozli, hogy neki ennyi eleg.
2019. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!