Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért furcsálják sokan, hogy...

Miért furcsálják sokan, hogy mosom a kutyáim fogát? Más is mossa a fogukat?

Figyelt kérdés

Napi 1x este, mindhárom kutyám fogát megmosom baba fogkefével (kistestűek)


Amint ezt az emberek meg tudják, bolondnak néznek. Jönnek azzal, hogy a kutya a farkas leszármazotta stb. Igen ám, de farkas nyers húst eszik, ami szépen karbantartja a fogait, nem prémium tápot. Illetve senkit nem érdekel, ha mégis fogproblémája lesz és nem tud enni. Az idősebbik kutyám volt már fogkőeltávolításon, de ritka szar a genetikája fogak terén, ígyis kihullott neki már 4 foga. (11 éves) Az egyik fiatalabb csak 10 hónapos és már elkezdett lerakódni a tépőfogánál, úgyhogy neki is mosom. Szépen le is pucolta róla. A harmadik 3 éves, fogai rendben vannak, de akkor már őt sem hagyom ki.


Egyébként Brit Care tápot esznek, elég ritkán kapnak konzervet vagy jutalomfalatot. Nálatok is szükséges a fogmosás? Milyen kutyátok van?


2020. febr. 24. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod. Régebben oltani sem volt"divat".
2020. febr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséges lenne, én is mosnám a kutyámnak, de ő megoldja a fogai karbantartását, nem volt még fogkőproblémánk, mindig mondogatják is, hogy milyen szépek a fogai.
2020. febr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert tájékozatlanok.
2020. febr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó dolog. Én nem erőltetem az enyémnél, illetve nincs kedvem hozzá, kap dentasticket az valamit segít. Mosom a fülét, vágom a körmét, kefélem a bundáját, nem hiányzik a fogmosás, pláne, hogy sajnos rövid életciklusuk miatt, ha nem hanyagolja el az ember, figyel az étkezésre nem lesz problémájuk vele.


Ennek ellenére hangsúlyozom jó dolog, ha mosod a fogait. Rám akkor néznek furcsán amikor nedves toalettpapírral kitörlöm a fenekét, woilá nem nyalogatja a fenekét soha.

2020. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a napi mosás kicsit túlzás, de hetente érdemes.
2020. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hetente nem elég, 2-3 nap alatt már lerakódnak ásvanyok a lepedékbe.
2020. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szerencsére már nem kell, mióta barfozunk és kap rendes nyers csontot, őzlábat, velőscsontot (ezt szigorúan csak rágcsálni, megenni nem tudja), azóta nincs fogkő probléma, pedig szintén nagyon hajlamos rá. Mikor darált csontosat kapott, akkor gézlappal törölgettem át a fogait evés után, valahol olvastam, hogy az jó fogkő ellen, de a nyers csontnál és a természetes rágcsáknál jobban nekünk semmi sem vált be.

Sokan a dentastix-re és más kutyaeledeles boltban kapható fogtisztítókra is azt mondják, hogy többet árt, mint használ, tele vannak ízfokozókkal, olyan adalékanyagokkal, amik igazából hosszútávon segítik a fogkőképződést. Mivel mi azért álltunk át a barfra, mert extrém gyenge a kutyám emésztése, ezért ilyenekkel mi nem is kísérleteztünk, de elhiszem, hogy valakinek ez is használ.

A legnagyobb baj szerintem az, hogy nálunk nagyon sok mindenben elmaradott az állattartási kultúra és ebbe a szájhigiénia is beletartozik. Sokan azt is természetesnek veszik, hogy büdös a kutya szája. Szerencsére az már elég gyakori, hogy fogkő eltávolításra elviszik a kutyát, de a megelőzéssel még mindig kevesen foglalkoznak, de ahhoz képest, hogy 10 évvel ezelőtt még simán hagyták elrohadni a kutyák fogait, aki emiatt nem tudott normálisan enni és végül ennek is következtében elpusztult, ehhez képest már ez is haladás.

És mielőtt bárki megemlítené a város-vidék ellentétet, pont ma találkoztunk egy kölyök bichonnal, akinek a gazdája még életében nem hallott az élősködők elleni cseppekről, tablettákról, nyakörvről, mikor elhozták akkor egyszer megfürdették tescós bolha elleni samponnal, mert bolhás volt a kiskutya (biztos rendes tenyésztőtől hoztak fajtatiszta kiskutyát, ha bolhásan kapták meg...) és úgy gondolták, hogy az egész életére elég lesz. És mindez itt történt, Budapesten, a ligetben. És a szívféregről, lepkeszúnyogról stb-ről ne is beszéljünk, jó ha 10-ből 5 olyan emberrel találkozunk, aki védekezik ellene. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy teljesen természetes ha furcsállják, attól még te csinálod felelősségteljesen, egyszerűen csak ennyire tájékozatlan a legtöbb gazdi (vagy legalábbis azok, akikkel mi találkozunk).

2020. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
A kutya husevo vadallat. Mi os nyershuson es nyerscsonton tartjuk. Soha nem mossuk a fogaikat. A csont minden fogjovet leszed es mindig hofeherek a fogsik!! Az elozo kutyam is tokelets feher fogsorral halt meg.
2020. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is nemrég vettem gyerekfogkefét a kutyámnak. Sajnos nem szeret rágni, minden ami rágható csak 1 napig érdekes neki, sem a dentastix összes formája-fajtája nem vált be sem a velős csont, pedig utóbbi nagyon jónak bizonyult, majd másodjára már rá sem nézett. Ezek a rágcsa agancsok sem, tényleg semmi. A nagyobb szemű táp sem, úgyhogy valamit muszáj volt kitalálnom.

Érdekes mód a szüleimnél hajlandó ezeket megenni/elrágni, de ott van másik két kutya, gondolom irigy, bár ott is van hogy inkább csak eldugja, no de oda sem megyünk minden nap, szóval az sem segít a rágó problémán.

2020. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MikeS13 ***** válasza:

Jól csinálod. Látszik, hogy szereted őket.

Valóban más a táplálék, emiatt érdemes mosni a fogukat.

Mi inkább macskásak vagyunk, de ott is jelentkezik a fogkő és a fogromlás.

Sajnos egyszer egy cicánk meghalt, mert fogkő leszedés után nem tudták visszahozni az altatásból. Azt mondták viszont, hogy ilyen nagyon ritkán fordul elő.

2020. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!