Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztos hogy a menhelyen...

Biztos hogy a menhelyen nagyobb az esélye a kidobott kutyának?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyákat, sajnos évente többször dobnak ki autóból kutyát a közeli főúton, legszivesebben befogadnám amíg Pesten keresnék neki helyet ideiglenes befogadónál vagy olyan állatothonban ahol magas az örökbefogadási esély. De mivel ebbe szüleim nem egyeznének bele, csak annyit tehetnék hogy elvinném a helyi állatotthonba(vidék), ahol viszont évek óta nézem a bent lévő kutyákat és a legtöbb évek óta bent van, alig adnak örökbe kutyát, szval azzal börtönbe zárnám egy életre, ráadásul nem is túl szép és tiszta az egész, bár felújítgatnak, fejlesztenek, de mégis.

Úgy érzem nagyobb az esélye, ha pár napig járkál, kuncsorog a környéken hogy valaki befogadja, mintha odazárnák ahonnan évente alig fogadnak örökbe féltucat kutyát.

Mit gondoltok erről?

Van egy láncon tartott kutya is, kamasz és néha meglóg és boldogan kirándul egyet a faluban. Ilyenkor sose viszem vissza, mert nem veszélyes és örülök hogy végre kicsit sétálhat, kamaszkutya, normális esetben minden napi tevékenysége kéne legyen.


2010. júl. 26. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az jobb ha elüti az autó?
2010. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem értem a logikád, ennyi erővel beviheted menhelyre, és még mindíg kereshetsz neki gazdát önszorgalomból.
2010. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem üti el, kicsi falu, kis forgalom, nagy füves területek, nem megy a kutya az útra.
2010. júl. 26. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Menhelyen: kap enni, inni, meleg, biztonságos

kint: elüti az autó, éhezik, szomjazik, megtámadja másik kutya, megkínozzák a cigányok, mérget eszik, lelövik, drótba lép...

Van még kérdésed?

2010. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nyár van így nem fázik, van fedett hely több is a közelben ahova behúzódhat, nem zavarják el, az árkokban mindenhol talál vizet ennyi esőzés után és kap enni a környékbeliektől. Nincs más kutya szabadon, autóforgalmat mondtam h nem veszélyes. Tehát mindent megkap amit a menhelyen, plusz szabad és van esélye hogy befogadják, inkább mint a menhelyen ahol senki nem látja, hiszen nem jár oda szinte senki.
2010. júl. 26. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:

hát én azért nem értek egyet veled ...

se az oltásokat, gyógyszereket nem kapja meg a híd alatt.. se normálisan enni nem kap

meg hogy nincs sok kocsi a faluban .. 1 kocsi is elég, amiben ráadásul ember is megsérülhet, ha elüti a kutyát

az önsétáltatásról meg annyit, hogy jól lecseszném a gazdáját ...

2010. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

a gazdája egy olyan idős néni h járni is alig tud, a gyerekei vitték oda a kutyát sztem mert félt és megértem.

a kutya nagyon hosszú láncon van, játékai, rágókái is vannak, véletlenül szökik el, nem direkt engedik el önsétáltatni.

Csak éppen nem vagyok 'radikális állatvédő' aki úgy gondolja hogy egy kutya csakis lakásban, 6 oltással és prémium tápon lehet boldog. (Talán mert vidéki vok és látom a valóságot is).

2010. júl. 26. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:

akkor se fogod megmagyarázni hogy a kutyának jpbb az utcán mint a biztonságos menhelyen

mi a fenének teszel fel kérdést ha nem hallgatod meg a másik véleményét, csak a sajátod szajkozod

én akkor is minden talált kutyát a menhelyre fogok vinni és nem fogom hagyni a faluban kovályogni

2010. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezem mit gondoltok erről, elolvasom. De attól még nekem is van véleményem, ez így normális, én is elfogadom a tiéteket, bár tudom hogy nem ismeritek a helyi menhelyet ahová kerülne.(nem akarom belinkelni, mert azért keményen dolgoznak, mindent megtesznek ami tőlük telik)
2010. júl. 26. 14:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Így igaz, minek kérdezel ha már úgy is van egy fix véleményed és nem érdekel a többség válasza.
2010. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!