Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 8hónapos szibéria...

Van 1 8hónapos szibéria huskym, de magyon nagyon rossz! Rengeteg kárt csinál! Nagyon ugrál ránk mit tegyek?

Figyelt kérdés
babát várok és még a hasamba is ugrál, ma pl megvettük az új slagot és puff szétrágta!! Nagyon dühít! Őt a haláltól mentettük meg és 3hós kora óta van itt.mindent megtettünk érte.oltás csipp márkás táp de iszonyú neveletlen kérlek segítsetek,nem akarom elajándékozni ő igaz barátom és imádom csak már szomorú vagyuk és tanácstalan plusz félek is.
2020. márc. 27. 18:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Egyébként miért hívod az állatorvost? Ugye nem el akarod altatni?
2020. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
nem bírnám oda adni senkinek nagyon szeretem,nekem nem csak 1 kutya hanem családtag olyan mintha a tesómat ajándékoznám el.8# utánna nézek amit írsz én sajnos mélykúton lakom de ez jó ötlet,megpróbálom...vagy elkezdem megint tanítani házha több sikerrel járok.köszönöm a tanácsokat
2020. márc. 27. 19:45
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Az persze nagyon szép, hogy mentett. De mindez mit sem tesz, ha nem tudjátok megfelelően tartani! Arra lett kitalálva ez a fajta, higy napi 30-40 km-t fusson! Persze, hogy frusztrált és kezelhetetlen, ha nincs levezetve az a rengeteg energiája! Először add meg azt, amit igényel, utána kezd el elvárásokat támasztani felé!


Ha a nevelése, kontrollálása nem megy, akkor pedig kutyaiskolát kellene feleresni. A malamut egy kifejezetten önfejű, kemény, magas ösztönszintű kutya! A nevelése nem könnyű! De ezt megint szem előtt kellett volna tartani a hazavitele előtt! (Ezt nevezik tudatosságnak és felelősségnek.)


Második kutya pedig csak akkor legyen, ha az első már tökéletesen jól nevelt! Ha egy kutyát nem tudsz megnevelni, kettőt sem fogsz tudni!

2020. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

A tanítás is édes kevés ha fizikailag nincs lefárasztva akkor koncentrálni se fog nagyon a a tanításaidra mert elvan foglalva az energiávival.


Ezek a kutyák nagyon sokat futnak ezért a napi 2 órás intenzív séta plusz futás a minimum náluk.

Esetleg tanítsd meg labdázni hogy hozza vissza. Azzal is fárad kicsit és mivel terhes vagy ülve is tudod így futtatni a kutyát.

2020. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%

Azért a happy dog, az az alja az elfogadhato minodesgu kajanak. De kozel nincs a johoz.


Minden kutyának kell a napi séta, a huskynam minimum 10 km futás minden egyes nap! Nem a kutya rossz kutya, hanem ti vagytok rossz gazdák.

2020. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

dehogy akarom elaltani!!!!!!! Még a feltételezéstől is elsírtam magam!!

Labdázni sokat labdázok,meg szereti ha átölelem és akkor körbe futja az egész portát néha még el is esik :D amúgy nagy a kert bárhová mehet....én úgy gondolom legyek kicsit rossz kutya nevelő minthogy hagytam volna hogy az a család megölje mert kinyírta a csirke állományukat,inkább magunkhoz vettem és imádjuk.....

2020. márc. 27. 20:40
 17/29 A kérdező kommentje:
azért nem mondanám magunkat olyan rossz gazdának,hiszen nézz szét a neten mennyi bántalmazott éheztetett jószág van :/
2020. márc. 27. 20:41
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Wtf?


- nagy kert, bárhová mehet.


Ahhaaa.. csak nem fogja magát lemozgatni. Már hárman írják a napi 10 km futást, de egyik sem viccből.

Husky nem való akárkinek, pont emiatt. Plussz 0 inger éri, jó hogy rombol.


Mozgás, és inger miatt is rendkívül fontos a séta.


S te attól nem leszel jobb gazdája, ha van egy csomó állatkínzó nyominger.



Rendezni kéne a dolgokat vele nagyon gyorsan, főleg a tiltást.


S ha nem érti, akkor meg kell neki mutatni.


De ilyen hozzáállással, hogy mindenből csak kimented magad, SEMMIRE nem fogsz jutni vele, csak állandóan önigazolást keresel abban, hogy mentett.


Ok, hogy rossz volt az előző gazdája, de te sem tudod neki azt nyújtani amire szüksége van: szabályok, minőségi, mennyiségi mozgás, agyi fárasztás.


Ilyen helyen csak vegzál, és veszi fel a rosszabbnál rosszabb magatartás formákat, és ez csak rosszabb lesz, ha megszületik a baba, mert akkor ennyit se lesz vele foglalkozva, ennél is rosszabb lesz, és ennél is veszélyesebb a picire.

Most sem okés, hogy te veszélyeztetett terhes vagy, a kutya meg a hasadra ugrál, S egyszerűen nem lehet bírni vele. Véletlen is komoly bajt okozhat a későbbiekben.

2020. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
De, rossz gazdák vagytok, hiába nyugtatod magad!
2020. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
26%
AZONNAL ELKEZDTEK VELE FUTNI JÁRNI,HÍVNI KUTYATRÉNERT TANÍTANI,ÉS NEM 5 PERC UTÁN FELADNI A TANÍTÁST!
2020. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!