Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 8hónapos szibéria...

Van 1 8hónapos szibéria huskym, de magyon nagyon rossz! Rengeteg kárt csinál! Nagyon ugrál ránk mit tegyek?

Figyelt kérdés
babát várok és még a hasamba is ugrál, ma pl megvettük az új slagot és puff szétrágta!! Nagyon dühít! Őt a haláltól mentettük meg és 3hós kora óta van itt.mindent megtettünk érte.oltás csipp márkás táp de iszonyú neveletlen kérlek segítsetek,nem akarom elajándékozni ő igaz barátom és imádom csak már szomorú vagyuk és tanácstalan plusz félek is.
2020. márc. 27. 18:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy husky napi 10-20 km-t fut szabadon minimum vagy rombol.

Nalatok kerti disz a kutya,nem viszitek fut i es szemettel etezitek.

Add oda a fajtamentesnek,mert nem erted,milyen nagy km hianya van egy ilyen kutyanak egy ilyen lusta csaladban.

2020. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bernáthegyim van, ő is ugrált és rombolt, amíg meg nem adtam neki, amire a lelkének és testének szüksége van. Onnantól már, hogy megkapta az én kontrollom alatt, ami a szükséglete, partner volt az engedelmességben is. Neked pedig huskyd van, az gatyafelkötősebb. A bernáthegyim sem mutatott hálát, amiért annyit költök rá havonta, amiből mások három gyereket tartanak el. És még szép, ő kutya. Nincs a környező világról tudata, csak azt az elszigetelt kis szeletet ismeri, amit a gazdája teremt meg neki.
2020. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
ha rossz vagyok akkor rossz vagyok ez van!!!ha nem tudok bánni vele akkor így jártunk!
2020. márc. 28. 02:14
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

22-es vagyok. Nem írtam, hogy rossz vagy, egyáltalán nem is ez szándék szerint a mondandóm. Csak egy lehetséges kulcsot próbáltam mutatni a problémához.


Nekem olyan kutyám van, ami állítólag lusta családi kedvenc, nem vérbeli, pörgős, nagy teherbírású munkakutya. Mégis egy hiperaktív sátánka volt, amíg nem jöttem rá, mikre is van szüksége. Úgyhogy sorra vettem, mi kell neki, hogy kiegyensúlyozott és elégedett legyen.


Pl. őt bármennyit sétáltathattam, nem volt rá hatással. Neki természetéből adódóan minél több emberi kontaktusra volt szüksége - így nagyrészt benti kutyus lett és kint is csináltam a házhoz kuckót, mert ha távolabb volt, nem ment bele. Sokkal jobban bekerült a családi életbe. Persze minden kontaktust jutalomként használtam, ha nyugodtan és illedelmesen viselkedett a közelünkben. A helyes viselkedést parancszsavakkal tudtam neki megmutatni, és nagyon fontos volt bizony a tiltószó ismerete. És hogy én is változzak, ne nyugodtan fellélegezzek, ha épp normális volt, hanem az embernek magára kell erőltetnie, hogy észrevegye, amikor jó és emiatt "láthatatlan", ne csak akkor figyeljen rá, amikor már pofátlankodással próbál figyelmet kicsikarni. Sok ember közé viszem, sok simit kap, ami az egyik legnagyobb örömforrása. Az emberekkel ismerkedés kb. olyan lehet neki, mint huskynak a futás.

A séták, kirándulások megmaradtak természetesen.


És csak mindezek után lett egy olyan kutyatársa, akivel itthon nélkülem is tudják egymást fárasztani és akivel kiélheti, amit rajtunk próbált korábban levezetni. De előtte bizony megértettük vele, hogy az embert tiszteletben kell tartani, és nem öntheti rá a vehemenciáját.

2020. márc. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és! :) Az új kutyával ugyanúgy végigmegyünk ezen. Rossz, mint a fene, fogalma sem volt, hogy viselkedjen velünk, az arcomba ugrált mániákusan, és lassú folyamat, hogy ezt végre teljesen levetkőzze. De haladunk. És neki is meg kell adni, amire született, és nála ez sok feladat, nagy fizikai terheléssel. Ő nem rajong idegen emberekért, mint a bernát. Szóval még egy kutyával biztos vagyok benne, hogy a gond duplázódik.
2020. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, nem megsertodni kell, fajtarol tobbet kellett volna tajekozodni. Szep dolog, hogy megmentetetek. De ez nem mentesit az alol, hogy a kutya szuksegleteit ne ad meg.


De abban igazuk van a valaszadoknak, hogy a husky egy nagyon aktiv munkakutya, ugye szant huzattak veluk napi 20-50kmet is mentek! Ebbol adodoan muszaj futatni napi szinten. Ha naponta 1 orat futhat mar azzal is beljebb lennetek.


Fiatal hiperaktiv kutyatok van, es az a baj ugralas most meg a legkevesebb. Kesobbiekben rombolni fog, szokni netan ha a gyerek jarni fog csipkedni fogja.


Hiszen unatkozik, nincs lefarasztva.


Lassan gyereked lesz, meg annyit sem lesz vele foglalkozva es a helyzet rosszabb lesz!!


Vagy fogadj fel valakit aki napi szinten de legalabb ket naponta lefarassza.


Esetleg futopadot vegyel.


Vagy keressetek neki egy aktiv, sportos gazdit ahol HUSKY lehet es nem kerti disz. Most sem kapja meg a kello foglalkozast,gyerek utan plane nem fogja.

2020. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy "rosszul szereted" azt a kutyát, nem adod meg neki azt, amire szüksége van. Így nem lehet kutyát tartani, pláne nem huskyt. Vannak olyan anyák, akik megfojtják a gyereküket szülés után, ha te nem így teszel, már jó anyának számítasz? Tessék utánaolvasni a kutyartartásnak, ha pedig nem megy, lásd be és ajándékozd el egy hozzáértőnek.
2020. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

nem rád gondoltam 22#.

Amúgy igazatok van teljesen,nem olvastam utánna hogy milyen fajta csak azt akartam h ne bántsák! Abban is igazatok van nyílván,hogy nem jó neki így :( és sajnálom h nem tudom neki megadni amire szüksége,de nem adom fel próbálkozni fogok!

2020. márc. 28. 11:27
 29/29 anonim ***** válasza:
Es mivel fogsz próbálkozni? Terhesen futni vele napi 20 km-t vagy babakocsival futni vele 10 km-t? :D
2020. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!