Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Wolfspitz/szamojed méretű...

Wolfspitz/szamojed méretű kicsi őrző-védő, vagy pásztorkutya fajták vannak? Vagy mind nagy, mint egy orosz fekete terrier?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 22:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutya alkalmas arra, hogy megtámadja a rád támadót, persze a fizikai adottságai figyelembe vételével. Egy kiskutya oda-odacsíp a támadónak a bokájára, hidd el az fájdalmas lesz, de legalábbis ha ott kering körülötte, csaholva, akkor eléggé összetudja zavarni.


A hobbisport őrző-védőre szintén sok fajta alkalmas, amelyikben van zsákmányösztön, abból kihozható. Én ismertem jagd keveréket, ami úgy ugrott a karra, mint egy németjuhász, és a maga 9kilójával utána a karon lógott, el nem eresztette, amíg a gazda nem szólt.


Van néhány fajta, aminek nem tesz jót szerintem (pl. labrador, goldie, vizsla, stb), és amelyeket konkrétan nagy hiba csibészeltetni (nagy testű pásztorkutyák), de ezen kívül hobbisportnak jó móka lehet. Sőt, vannak egyedek is, amelyek alkalmatlanok rá (pl. nem minden németjuhász alkalmas rá).


És természetesen ez nem igazi őrző-védő, csak sport. Mindenesetre a zsákmányos fajtákból kihozható és bizonyos szintig el lehet velük jutni.

2020. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!