Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyát választanátok?

Ti melyik kutyát választanátok?

Figyelt kérdés

Ezeken gondolkodom. sorrendben vannak rendezve számomra:

1. Leonbergi 2. szamojéd 3. landseer 4. berni pásztor 5. skót juhász

Nektek melyik a kedvencetek? És szerintetek egy 2 gyerekes családba melyik lenne jobb választás?



2016. szept. 30. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

A leonbergi, a landseer és a berni pásztor hasonló természetűek. Nyugodt, családi és könnyen kezelhető, tanítható kutyák, viszonylag kis mozgás igénnyel.

A szamojéd és a skót juhász már jóval több energiával rendelkezik, amit le is kell vezetni, ha nem akarod, hogy romboljon, ásson stb. A szamojéd kicsit makacsabb, de a skót juhász ugyan úgy könnyű természetű, mint az első három.


Nem írtad, hogy mennyit tudnátok foglalkozni, sétálni vele, meg igazából semmit nem írtál, hogy mit tudnátok nyújtani neki. Jó lenne, ha leírnád, az alapján jóval könnyebb lenne válaszolni. Az, hogy ha nincs lefárasztva agyilag és fizikailag, "rossz" kutya lesz, az az első háromra is igaz legalábbis fiatal korba biztos, csak könnyebben le lehet őket fizikailag fárasztani.

2016. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Landseer , leonbergi
2016. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Mindegyik gyerekszerető, nekem kedvencem a leo és a landseer. De azért ők eléggé megterhelik a pénztárcát, maga a tartásuk sokba kerül.
2016. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem leginkabb a leonbergi es

a berni pasztor. sztem gyerekek melle is csodalatos partnerek,tapasztalatbol mondom ::)

2016. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából én is a leonbergibe szerettem bele, meg anya is. remélem a mostani kutyánk még pár évig él, és akkor majd én is mehetek diákmunkára. mert még csak 14 vagyok, és a már dolgoznék akkor én is tudnék venni mindent amire szüksége van a kutyusnak.

Ezeket tudnám nyújtani neki: Kinti kutya lenne. lenne egy termetéhez illő, jól szigetelő kutyaháza. le van választva a kert a kaputól szóval ha jönne valaki akkor addig oda tudnánk tenni a kutyust. ha vihar van akkor beengedném hogy ne féljen. a lakásban van egy labrador keverék kutya, vele is tudna játszani az udvaron. naponta vinném sétálni. vinném kutyaoviba, később kutyaiskolába

2016. szept. 30. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:
A szamojéd kivételével bármelyik jó lehet családi kutyának.
2016. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Ezek közül a szami kivételével bármelyik. Sajnos a szamojédnek nem felel meg az itteni klíma nyáron hőgutát is kaphat,télen pedig nem sok esély van az igazi nagy hóra. Meg nem is igazán családi kutya.


Nekem a bernivel van tapasztaltom. Bárkinek ajánlom,a hanglejtésből is tudja,hogy most dícséred,vagy esetleg szidod. Nagyon okos,bájos értelmes állat. Napi kb. 2 óra fárasztással,következetes neveléssel és megfelelő játékkal igazán jól érzi magát. A mi bernink pl. imádta,ha a jutalom falatot meg kellet keresnie. :D


Sok sikert az új kutyushoz! És persze sok-sok boldog pillanatot!

2016. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. okt. 1. 13:03
 9/9 A kérdező kommentje:
esetleg van olyan akinek tehetek fel leonbergiről kérdéseket?
2016. okt. 1. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!