Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy annyira szerete...

Normális, hogy annyira szeretem a kutyámat, hogy már szinte szerelmes vagyok belé?

Figyelt kérdés
Egész nap Vele vagyok, max 2-3 órákat van egyedül naponta, aztán mikor hazaérek, szétpuszilgatom. :D El van kényeztetve, de ettől függetlenül nagyon engedelmes. Egyszerűen nem tudok Vele betelni, egész nap Rá gondolok, folyton Róla áradozok másoknak, már kb mindenki hülyének néz. xd Egy éve lesz velem, mert április 16-án kaptam. Normális vagyok? :D Most is itt alszik mellettem, miközben a kérdést megírtam. :)
2020. márc. 30. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez teljesen normális. Jó hogy ilyen kapcsolatod van a kutyáddal. Engem is hülyének néztek mert állandóan az állatkáímról beszélek.
2020. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
ilyen az, amikor valakinek nincsenek normalis emberi kapcsolatai es potlekokat keres.
2020. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem van értelmes emberi kapcsolatom (párom, gyerekem, barátaim, köszi), meg egy állati kapcsolatom is a 13 éves kutyusommal. Mai napig nem tudok betelni vele, beszélgetek vele, ő a társam, a kis barátom, az elsőszülöttem :)) Minden nap bújok hozzá, együtt alszunk, és legszivesebben agyontrancsíroznám a kis pocokfejét szeretetből. Na, nem fogom :)


Szerintem ez a fajta szeretet az, ami miatt nagyon felemelő egy kutya. Sajnos nekem már az ő elmúlása az ami a szemem előtt lebeg annak ellenére, hogy aktív, vidám, életerős, egészséges kutya, de biztosan 2-3 naponta könnybelábad a szemem a kora miatt, nem tudom elképezlni nélküle az életemet, és reményeim szerint még nagyon sokáig nem is kell.


Szeresd őt ugyanígy élete utolsó napjáig :)

2020. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Azt az egyet hiányolom a leírásból, hogy te mit teszel érte!


Csak mert az, hogy szeretgeted, puszilgatod, az még csak rólad szól! Amit leírtál, az szimplán egy önző állatbolond majomszeretetű hozzáállása.

Nem azt mondom, hogy te is ilyen vagy félre ne érts, csak a leírásból még nem derült ki, miben nyilvánul meg a szereteted.

Az, hogy simogatod, neked jó. (alap pszichológia, 2 másodperc alatt utána tudsz nézni)

Az, hogy puszilgatod, neked jó. Gyakorlatilag ez még csak annyi, hogy ő kielégíti a te igényeidet, hogy szerethess valakit, simogathass valami szőröset, ez a gondoskodási ösztön kielégítése, és a természethez való visszanyúlás, egy hobbiállaton keresztül

Te is kielégíted az ő igényeit? Csak mert az ajnározásoddal még semmire nem megy.

Vannak az életében mintázatok? Korlátok, szabályok, aminek a rutinszerű betartatása biztonságérzetet nyújt neki? Táplálkozása, egészségügyi ellátása rendben van?

Maradéktalanul kielégíted a fizikai, szellemi, mentális igényeit?

Mert az igazi szeretet ebben nyilvánul meg, hogy megtanulod mik ezek a dolgok, tiszteletben tartod ezeket, eleget teszel ezeknek, és ezek után várod el, hogy ő is kielégítse az olyan igényeidet, hogy pl mindig ott legyen, amikor simogatni, meg puszilgatni akarod.

2020. márc. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha majd párod lesz ő abnormálisnak fogja tartani ezt a fajta érezelmet. Lehet, sőt kell is szeretni az állatokat, de a határ ... szerintem ez nálad nem igazán van egészséges szinten.
2020. márc. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4# Alap dolgok is megvannak, persze. Ezek csak mellékesek, amelyek fel vannak sorolva. Ha látnád a kutyusomat, tudnád milyen boldog.

5# Van párom...

2020. márc. 31. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
#3 vagyok, a kérdező sehol nem írta, hogy nem elégíti ki a kutya igényeit. Azt írja, naponta csak pár órát van egyedüla kutya, nemhiszem, hogy a maradék 23 órában csak puszilgatja. nyilván foglalkozik vele.
2020. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"5# Van párom.." Sajnálom:)
2020. ápr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!