Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan fárasztja le a...

Ki hogyan fárasztja le a kutyáját a mostani helyzet alatt?

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas kert, sokat labdazunk, kotelhuzunk, trükköket tanulunk. Próbálok mindig újítani valamit de néha úgy érzem képtelenség lefárasztani. Most a sétálás kilőve de 1500nm-es udvaron is lehet sétálni... ti mivel, hogyan és meddig játszotok?

2020. márc. 31. 07:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha-kinti benti, akkor még simán mehet a

- fiók-kezelés (kihúz, betol)

- ugrás láb felett (te leánykérős pózban térdelsz)

- ugrás kar felett (szintén térdelsz, és repülőzől a kezeddel)

- láb mellett előre/hátra

- bólogatás

- döglött kutya

- alagút (ha van valami ehhez hasonlatos dolog, pl. én egy régebbi gyerekalagutat használok erre

- ugatás parancsra


különben ha egy 5-10 újat összeszedsz és azokat folyamatosan különböző sorrendben gyakoroltatod vele, az azért elég leterhelő lesz neki.


Az én kutyám is olyan, hogy 2 nap és megy a trükk, de ha a sorrendet megbolygatom, mindig más következik, nem tudja mi lesz, akkor megkavarodik, járnia kell a kerekeknek. És persze pörög ezerrel, mert imádja, szóval jól kidől tőle.


Ha van akkora kertetek, vagy akár bent is, de az a lényeg, hogy el lehessen bújni benne - akkor bújócskázhattok is. Nálunk mindig ez az utolsó, apport - trükkök - bújócska.


Eldobom a jutalomfalatot, amíg azt keresi, addig én elszaladok, elbújok, várok és utána behívom. Szerencsére nálunk van elég lehetőség, ezért néha tök más irányba indul el (én látom őt, ő engem nem) és olyankor újra szólok. Ekkor is keres és jár az agya.


Persze az is jó, ha valaki lefoglalja, hogy "ne lásson" és úgy bújsz el.


Több már nekem se jut tényleg eszembe... Mi zavartalanul tudunk sétálni, mert külterületre járunk, eddig se találkoztunk senkivel, se oda, se vissza. Kitartást.

2020. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi a trükköket. Most a szalomozást gyakoroljuk de kezd alig átférni a lábaim között 😀

Egyébként milyen kutyid van? Mennyi idős?

2020. márc. 31. 19:10
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha nem a korona miatt, akkor miért nem?
2020. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel panelban lakok muszáj sétálni!


Én úgy oldom meg,hogy reggel 8:30-9 körül kimegyünk a parkba, annak is abba a részébe ami kicsit elhanyagoltabb, így arra nem jár senki alapesetben sem. De most még annyira sem látok embert. 1-2 órát kint vagyunk. Aztán a nap többi részében csak a tömbök körül megyünk az 15 perc kb. Az esti utolsó séta 23 óra körül zajlik akkor a központban sétálok velük 40 percet legalább van egy füves placc felnőttet elengedem, a kölyök flexin marad és játszanak. Nincs ember ekkor sem 2-3 ember szokott lófrálni,kutyát sétáltatni,de ennyi.


Ha kijárási tilalom lesz akkor viszont tényleg csak a tömbök köré szorítkozunk illetve a paneloknak van egy belső udvara,csak hát jó részt beton,szóval állandó futtatásra nem igazán szeretném használni.


Egyébként az agyi fárasztás is jól lefárassza őket.

2020. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Berni pásztor, ivartalan szuka :)

Kompakt 30 kg-os, szóval ő szerencsére átfér, bár jó nagy terpesz kell hozzá.

Meg az is hülyén néz ki, amikor a lábam között haladás a parancs (Ide!) - ezt elfelejtettem tanácsolni.

2020. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Ez a tipp csak akkor érvényes ha a kutya benti.

Ha már játszottatok egy bizonyos ideig és te elfáradtál akkor menj be és pihenj egy kicsit, ha a kutyának már nincs kivel játszania odamegy hozzád. ( remélem érthető)😅

2020. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os! A kutya neve lehetne árnyék mert ott van ahol én 😀 mintha a testőröm lenne 😀
2020. ápr. 2. 06:25
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezen okból s**gdugasznak hívom, mert folyton ott van :D
2020. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha kérdezhetem milyen fajta kutyád van?
2020. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Boxer
2020. ápr. 5. 07:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!