Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely nagy testű kutyák tarthat...

Mely nagy testű kutyák tarthatók lakásban?

Figyelt kérdés
Ami nem olyan nagy mozgás igényű, és nem őrül meg a 4 fal között, tehát a tenyésztő sem úgy kezdi, hogy lakásba nem ajánlott...
2010. júl. 26. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát igyekeztem végig gondolni a nagyobb testü kutyákat.... És igazán egyikre se mondanám, hogy lakásba valók, főleg nem mondjuk egy 50nm-esbe.... De láttam már németjuhász, meg goldit is lakásba tartva... Ha naponta letudod vinni legalább egy órát játszani és futosgálni vele, akkor talán nem lesz gond. Meg hát nevelés kérdése.
2010. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mennyit tudsz kint lenni vele. Ismerek Dogot is aki lakásban lakik (mondjuk van saját szobája) és reggel/Este másfél órát kint vannak vele, az idő hátralevő részét általában alvással tölti. A nagyobb testűeknek a hiedelemmel ellentétben lustábbak, mint mondjuk egy tacsi, vagy foxi, vagy ilyesmi.


Bármilyen kutya tartható lakásban, ha a gazdinak van kapacitása testileg és szellemileg is lefárasztani.


Kifejezetten lassú kutya a bulldog, a bullmasztiff, az újfunlandi, a bernáthegyi, de azért ezeket is érdemes hétvégente suliba/kirándulni vinni, és naponta lehetőséget biztosítani nekik a többiekkel való szaladgálásra, játékra.

2010. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
0%
Mondjuk egy nagy testű plüss kutya biztosan tartható lakásban. Nem sz*rik be, nem hullik a szőre, és nem hozza be a bolhákat, kullancsokat. :D ;)
2010. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

például ők:

[link]

2010. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem bármely fajta kutyát lehet lakásban tartani megfelelő mozgatással! Pl nem komondorra gondolok, de rotit simán! Hm talán hovawart, dalmata(?), bullmasztiff, német dog, bordeaux-i dog.
2010. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

A vizsla és az argentin dog különösen kedvenc.

2010. júl. 26. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizslám (magyar) van ő nagyon élvezné hogy, éjjel nappal benn lehet veled és a nyakadba lóghat.


DE NAGYON NAGY A MOZGÁS IGÉNYE!!! "HIPERAKTÍVAK" szal nagyon nagyon lekell fárasztani agyilag és testileg is!!!!!!

2010. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
100%

3 huskym volt a lakásban. Naponta felváltva vittük le hárman őket. Mivel otthon dolgozom, nem okozott gondot, hogy napközben is elmenjünk a futtatóba. Hétvégeken pedig csak akkor nem kirándultunk, ha ömlött az eső.

Szóval bármilyen kutya tartható lakásban, csak a megfelelő körülményeket kell biztosítani neki.

2010. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BlacktigerXXX ***** válasza:
85%
Igaz én kertes házban tartom a rotim, de sztem panelban is ellenne. Régen egy ismerősöm ott tartotta, és ha megnézem, hogy a sajátom a nap 2/3át egyik oldaláról a másik oldalára dőlve heverészve tölti.... :D
2010. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!