Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek németjuhászt...

Niky emo girl kérdése:

Szerintetek németjuhászt tarthatok lakásban? (részletek lent)

Figyelt kérdés
10.en lakunk de lenne elég időm foglalkozni vele, meg persze kicsikorától velemlenne szoval nem nagykutyárol van szó. lécci irjátok meg a véleményeteket
2009. dec. 18. 18:10
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
47%
szerintem egy németjuhásznak hatalmas mosgásigénye van.Inkább kertesházba valók. Szerintem házban inkább az ilyen kiskutyák a jók pl:westie,tacskó,mopsz..aminek nincs akkora mozgásigénye! Én nem ajánlom :S
2009. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
37%
hát.. én nem zsúfolnám panelba szegényt...pláne a 10.re..:(((
2009. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%

Nem tanácsos lakásban tartani, főleg nem a tizediken.

Nagyon sokat mozognak, kell egy felségterület a számukra. Nekünk amerikai staffordshire terrier van lakásban, igaz csak a másodikon, és zártudvaros kertben.

Milyen helyen laksz? panel? Egész nap otthon tud vele lenni valaki? unatkozós típus, mindig dolgozna. de rádbízom xdxd


üdv: egy staffis gazdi

2009. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

A környéken 3 németjuhász is van panelben. Mind3 eleget mozog, egészséges.


Nem értem, miért fontos, hogy a 10.en laktok? Bocs, de tényleg nem értem.

2009. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
A németjuhásznak hatalmas a mozgásigénye, csak akkor tartsd lakásban, ha van időd naponta több órára levinni futtatni. Nem az a fajta kutyus, akit naponta kétszer leviszel pisilni, esetleg megkerülitek a háztömböt is, aztán majd hétvégén sétáltok egy nagyot. Minden nap mozgatni kell, mivel méreténél fogva a lakás nem alkalmas arra, hogy kitombolja magát.
2009. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
76%
Az uncsimék vizslát tartanak a 10-en. A kutya naponta többször van lent, 1-2-szer fél-egyórás futtatás, játék a parkban. A lakásban viszont tudja a helyét, nem rombol, nem tör-zúz, óvatosan közlekedik. És boldog, tökéletesen elégedett. Pedig a vizsla is nagy mozgásigényű fajta. Szóval ha tudod biztosítani az elegendő mozgást számára, és kellően megneveled, akkor tarthatod. De nagyon jól gondold meg, nehogy aztán az legyen,hogy nem bírsz vele és eladod/ajándékozod/kidobod/menhelyre kerül. A kutyatrénerünk és a szakirodalom is azt mondja, hogy a kutyának a gazdi mellett a legjobb, és mindegy,hogy lakás vagy udvar, csak jól legyen tartva. Ehhez persze a mozgás is beletartozik. A kutyád boldogsága nem attól fog függeni, hogy hol laktok.
2009. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha foglalkozol vele eleget és megmozgatod rendesen,akkor nem származik hátránya a panelből.(Persze a kertes ház jobb mert magától is mozoghat,de mint írtam ha foglalkozol vele akkor nem lesz semmi baja tőle)
2009. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

lenne időm vele lenni, nyáron kapnám meg szoval lenne idő betanitani mikor iskolában vagyok évközbe akkoris mindig van itthon valaki szoval max 1-2órát kéne itthon lennie. futtatni tudom van 1 nagy füves rész a ház előtt meg nemtúl messze egy park is ami nagyonnagy és másokis szokták odavinni a kutyákat

még1x köszi a tanácsokat

am az h a 10.en lakok az azért fontos mert anya mindig azzal jön hogy jobban örülne neki h ha nem a 10.en hanem pl a 2.on laknánk mert könnyebblenne nekemis levinni

2009. dec. 18. 18:30
 9/39 anonim ***** válasza:
74%
Ha 10. van,akkor gondolom lift is. :) Kicsi korától hozzászoktatod, azzal viheted. Ha 1-2 órára marad egyedül, az nem sok idő. Ja és falszomszédok engedélye kell, ezt gondolom tudod. Mert különben feljelentenek.
2009. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
már mikor ideköltöztünk akkoris mondta a házmester (tőle kérdeztem meg) hogy beszélt a lakókkal és aztmondták hogy ha este nem ugat/vonyit sokat meg persze nappalse túl zajos akkor engedik szal ez a része rendben van :)
2009. dec. 18. 18:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!