Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » K-9 vagy Puppia hám?

K-9 vagy Puppia hám?

Figyelt kérdés
Eddig többnyire nyakörvvel sétáltattam a kutyát, de úgy tűnik a hám sokkal jobban bevált. Egy sima, állatboltban vásárolt hámja van a kutyámnak, de állandóan sebet okoz, kidörzsöli a bőrét. Ebben az esetben melyik hámot lenne érdemesebb megvenni?
2020. ápr. 4. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Hétköznapi sétához bőven elég a nyakörv. Hából pedig max. az Y hámok (pl: [link]


K9 egy hétköznapi sétához teljesen felesleges.

2020. ápr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de akkor kifejtem. Hámban ezerszer nyugodtabban sétál a kutya.

Y hámja volt, az csinált neki sebet örökké, ami vérzett is.


Aki használ k9 vagy puppia hámot, és tudja ajánlani vagy nem ajánlani, kérem az válaszoljon. Más javaslatot csak akkor szeretnék ha ezeknél kényelmesebb hámot tud javasolni.

(Már túl vagyunk a nyakörrvel kell sétálni tanítani időszakon).

2020. ápr. 4. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


A puppia hamot nem ismerem, mi K9 IDC powerhamot hasznalunk es teljesen bevalt. Nekunk a nyakorv azert sem opcio, mert a kutyamnak tobbretegu tomott szore van, igy a biztonsag miatt tul erosre kene huzni a szore miatt, de abban mar fullad, koztes allapot pedig nincs sajnos, ugyhogy hamra valtottunk.


Az pedig tokre nem igaz, hogy nem tanul meg hamban setalni a kutya. Ha meg van tanitva setanal vezenyszavakra, ugyanolyan szepen setal, hamtol, nyakorvtol fuggetlenul.

2020. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Es meg annyi, hogy szerintem erdemes a k9 outlet oldalarol rendelni, mi mindket hamot onnan rendeltuk. Ezek azert olcsobbak mert altalaban esztetikai hibajuk van, nalunk mindket hamnal az volt az esztetikai hiba, hogy a mosasi javaslat cetlibe volt egy 2 mmnyi belevagas
2020. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a K9 hámból kibújt a kutya, semmiképpen sem ajánlom. Puppia jobb, de mi Trixie H-hámot használunk, sosem okozott gondot. Mekkora kutyáról van szó egyébként? Enyémek kistestűek.
2020. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha ki tudott bujni akkor nem volt jo meret
2020. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezek közül egyik sem túl jó hám. A puppia alatt simán bepállik a kutya, ez ugyanúgy igaz a K9-re is, ezenkívül kutyafiziológialailag nem túl jó, nem enged szabad mozgást a vállaknak. Vékony H hámot javasolnék.

Nálunk a vagusdogs hámok váltak be, mi túrázáshoz használjuk.

2020. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Jó volt a méret, szimplán a legrosszabb kialakítású hám. Ha a kutya el kezd tolatni, mert megijed, simán kihúzza magát belőle. A merev hátrésze miatt sosem fog teljesen illeszkedni a kutyára. Tudom, hogy nagyon divatos, meg minden, de akkor is az ilyen típusú hámokból bújnak ki a legegyszerűbben a kutyák.


A H-hám a legbiztonságosabb, mert azt a nyakán, a lábai között és a mellkasán is lehet állítani. Ha 3 részes, ami a hasánál is fogja, az még tutibb. Agarakon szoktak ilyet használni.


Ha csak a kidörzsölés a probléma, akkor keress béléssel ellátott hámot.

2020. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom en vilageletembe K9 hamot hasznaltam es sosem volt ilyen problemam, pedig nekem is van kistestu kutyam, de egyik sem tudott kibujnim
2020. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk van k9, IDC power hám. Mi ritkán használjuk, mert jobban szeretem a nyakörvet. De egyébként jó hám. Egyszerű ráadni, kényelmes volt minden kutyámnak.
2020. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!