Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most egy Rhodesian...

Akkor most egy Rhodesian Rideback, Thai Rideback mennyire is kemény és agresszív kutya fajta?

Figyelt kérdés

Az agresszíó tudom, hogy attól függ hogyan nevelik. De egy kutya vérében általában akkor is benne vannak a fajtájának az alap természete! És azt gondolom a Rodi, Thai Ride alapból agresszív, harcias fajta mind2 ami emberre veszélyes lehet. De ha úgy nevelik akkor vérebet is lehet belőle csinálni?! Na meg ha gondolom edzéssel az izmai, fogaik is erősek. És gondolom edzés nélkűl is erősebb, mint pl egy dalmata, labrador, whippet.


A 2 közűl melyik lehet vajon a keményebb?


Ugye a legerősebb harapása a kutyák között a bullterriernek van. Izomban meg szerintem ezek a legerősebbek Bordeauxi, Káj, Kaukázusi, Kangal, Kuvasz, Bully Kutta


Most akkor ezek a ridik. Legyőznének 1v1-be valóban egy farkast, sakált!? Vagy ezt csak írják. Szerintem az tutti hülyeség, hogy egy medvét vagy egy oroszlánt legyőznének. Farkas ellen is inkább csak etiop, egyiptomi, nádi farkasok, panyókás sakálok ellen. Szerintem egy szürke, tundra farkas ellen vagy sujtásos, aranysakál ellen nem igen van esélye egy kutyának.


Kutya fajták ellen, szerintem egy pibull, amstaff, bullterrier, belga malionis, roti, stb simán vesztene.

Viszont Káj, Bully Kutta, Kaukázusi, ír farkas kutyában már kételkedem!



2020. ápr. 4. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Találkoztál már Rohadesian Rideback-el? Nagyjából vizsla jelleme van.
2020. ápr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy elég drágák erre felé ilyen kutyák! kb 130k+ de azért érdekelne az is, hogy mennyire számítanak okos, jól nevelhető kutyáknak. Van egy olyan érzésem, hogy nem makacsok! Mert szerintem elég kemény vadászatokhoz használják őket.
2020. ápr. 4. 17:52
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Egy egyiptomi farkast, aranysakált, sujtásos sakált vagy egy kisebb pl préri, olasz farkast simán lenyom már 1 német juhász is.

És a ridik eléggé harcias fajták, igen. Pláne a thai, ezért meg van ugyanaz a veszély nála is. Mint pl egy német juhász vagy bully kutta esetén! És szerintem pitt bullt éa társait legyűrné. De egy bully kutta, Káj, Kaukázusi, Kuvasz már kétséges. Egyépként a legerősebb harapása a Cane Corsonak van, vagy 3x harap erősebbet mint egy bullterrier. És legalább 1,5x mint egy bully kutta, káj.

2020. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Abban viszont, hogy milyen inteligens kutyafajták nem tudok segíteni!
2020. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Káj, Bully Kutta, Argentin dog, Cane Corso, Kuvasz, Kanga, Kau, Komondor, Dán dog

Az összes legyőzne 1v1-be egy Sarki, Szürke, Tundra farkast is egy sakált, hiúzt meg pláne. Viszont egy medve ellen egyik kutyának sem. lenne 1v1-be kb semmi esélye, fekete medve ellen se!

2020. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Helyesen leírva ridgeback amúgy, dg-vel.


Szerintem magasabb agresszió szint van egy ridgebackben, mint egy ölebben. Tudni kell kezelni.

2020. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Területét mikor őrzi veszedelmes és csoportban is az .
2020. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Újabb dedós kérdés...


A rodi és a thai ridgeback is egy közép-nagy termetű fajta. Farkas ellen semmi esélyük.


Farkast, prérifarkast biztos nem nyom le egy németjuhász. Amerikában sok gond van abból, hogy a farkasok elviszik a pitbullt, rottweilert, de olyan is volt, amikor prérifarkasok egy 70kg-os német dogot öltek meg.

Az aranysakállal szemben talán lenne esélye. Talán. Ha az egy öreg, vagy túl fiatal, esetleg sérült/beteg állat.


Ezt a cane corso harapás erősséget nem tudom honnan veszed. Hivatalos mérés alapján (NatGeo) az angol masztiffnak van a legerősebb harapása, körülbelül 2x olyan erős mint egy rottweilernek, ami 1,5x harap erősebbet, mint egy átlagos harapású kutya, mint pl. a németjuhász, pitbull, stb.

A cane corso mérete és külleme alapján a rotival van egy szinten harapáserősségben.


1v1-ben gyakorlatilag nem sok esélye lenne semmilyen kutyának egy szibériai/alaszkai, ereje teljében lévő farkas ellen. Azok a farkasok 70-90cm marmagassággal és 60-80kg-al rendelkeznek. A természet szelektálta őket, a foguk 1-1,5cm-el nagyobb, mint egy kutyának, keményebb az izomzatuk és komoly harci tapasztalatuk van.

2020. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Már hogy lehetne neveléssel véreb? Nem a hosszú utánkeresésre tenyésztették ki! Ha nem érted egy szó vagy fogalom jelentését, ne használd! Így csak még ostobábbnak fogsz tűnni.
2020. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a kérdező nem tudja, hogy mit neveznek vérebnek.
2020. ápr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!