Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk egy kutyát venni/ör...

Szeretnénk egy kutyát venni/örökbefogadni. Tanácsot kérhetnék?

Figyelt kérdés

Jó ideje szeretne a családunk egy kutyát (volt már korábban). Elkezdtünk nézelődni, érdeklődni, de óriási nagyot fordult a világ.

Nyilván nem egy gusztustalan szaporítótól vásárolnánk kutyát, viszont a tenyésztők árai annyira irreálisak (átlag 200 ezer forint), hogy azt nem engedhetjük meg magunknak. Menhelyeken is voltunk, de rendre sérült, bántalmazott, beteg kutyákat szántak nekünk, sajnos erre mi nem vagyunk a legmegfelelőbb célpont. Talán túl nagy elvárás, hogy a jövendőbeli kutyánk, családtagunk, kedvencünk egészséges és külsőre is tetsszen nekünk? Nem szeretnénk sem ideggyenge, sem vak, sem agresszív, sem háromlábú állatot, mégis kellemetlen, amikor ezt közöljük.

Nekünk tökéletes lenne egy keverék helyes felnőtt kutya is, de nem találunk ilyet.



2020. ápr. 4. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress tovább.
2020. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Keresünk tovább, de hol érdemes? Vannak olyan oldalak, ahol kiszűrik a szaporítókat?
2020. ápr. 4. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Jofogason is vannak fent kutyak es szerintem mas menhelyen probald akkor es jelezd elore h nyugodt egeszseges kiskedvenc lenne hozzatok illo.

Pl a bogancs allatmenhely oldalan fent vannak a kutyusok rovid leirasaal (esztergom)

2020. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg nézelődjetek facebook csoportokba is. Sok kutyát kiraknak mert marnem kell vagy költöznek vagy meghalt a gazdija.

Ott biztos találtok egy családi kutyát.

Annyit kérek tőletek, hogy olyat válasszatok amit ingyen adnak, mert sokan ebből próbálnak nyerészkedni.

2020. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fajtamentés esetleg?
2020. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Amugy en is a Bogancs menhelyet ajanlom.:)
2020. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Több menhelyet, fajtamentést nézzetek meg. Nincs két ugyanolyan. Viszont mentett kutyáknak lehet rossz tapasztalatuk, ami melós, de megéri, ha nem hasraütésre hoztok kutyát, hanem alaposan utánajártok. Ha ti egy minden rossztól mentes kész kutyát akartok, akkor plüss, vagy gyűjtsetek még tenyésztőre.
2020. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először is nagyon kedves tőletek, hogy örökbe szeretnétek fogadni. Viszont szerintem a menhelyeken egyáltalán nem csak sérült állatok vannak. (Személyes tapasztalat) Nem tudom milyen menhelyen voltatok, de nem hiszem, hogy csak olyanok vannak. Persze a tetszés kérdése az más. Látogass el a Budaörsi Állatmenhely honlapjára. Ott nagyon kedves kutyák vannak! Szerintem mindenféle van, bárki megtalálhatja az "ideálját". Illetve a Zöld-Sziget Állatmenhelyet is csak ajánlani tudom. Szuper, nyugodt, szeretetre vágyó kutyusok vannak ott is. Persze most csak a honlapon válogass, lehetőleg ne menj el személyesen. Remélem tudtam segíteni és az örökbefogadás mellett döntötök.
2020. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!