Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a csau csau...

Mit gondoltok a csau csau kutyáról?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 08:31
 1/6 anonim válasza:
36%
Hát, azon gondolkodtam, hogy miért szeretik megenni a kínaiak. Egyébként aranyos, családcentrikus kutyának tűnik, de jelenleg nem tudnék eltartani egy ekkora kutyát.
2020. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon aranyos, nagy plüssmaci :) Ugyanakkor kicsit "oroszlános", szerintem szép, nemes kutyák.


Nagyapám anno őr volt, volt egy szolgálati csau-csau kutyája. Néha nagymamámmal beugrottunk hozzá amikor épp arra sétáltunk, olyankor jól megsimogattam, nagyon édes kutya volt :) (akció közben nem láttam, mondjuk ha jól tudom nem is volt rá szükség)


Különösen érdekes a kék nyelvük :)

2020. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon beteges fajta, és nem is egy könnyen nevelhető. Butaság és fölösleges fajták intelligenciájáról beszélni, de a csau-csau mégis pont az, amelyik jellemzően nem túl intelligens.
2020. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert önálló fajta és nem szívesen veszi az idióta trükkjeidet és feladataidat, amiket vele akarsz csináltatni, még igenis okos, intelligens kutya.

Nekem volt csaum, napi több órát sétált velem, mindenhova elkísért, kikötés nélkül megvárt az ajtók előtt, ahova nem jöhetett be velem, megértette az alap parancsokat, ám csak akkor teljesítette őket, ha valóban szükség volt rájuk. Tehát otthon vagy a kutyafuttatóban ilyen szlalomozz meg pörögj hülyeségeket sosem csinált meg, de a járda végén mindig megállt, ha közeledett felénk egy vadul ugató 2kilós kutya és védekezni akart, akkor mondtam neki, nyugi, ülj le, leült és csak engem nézett, míg a hülye gazda végre megfogta, addig meg az csak körbevisítozott minket. A lakásban sosem csinált kárt, tudta mivel szabad játszani, mit rághat meg és hogy mikor jövök haza. Ha valaki csengetett, egyet vakkantott, aztán mondtam pszt, feküdj le, azt tette, a helyéről figyelt csendben. 16 évet volt velem, a legjobb társam volt, sokszor éreztem, hogy okosabb nálam. Igaz barátom volt.

2020. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom hogy mi a helyzet a csau-csaukkal, de a shar pei pont hogy nagyon intelligens - a buta, haszontalan egyedeket anno kiszelektálták "ha nem tudsz tanulni, akkor ugorj a fazékba" alapon.


Így csak az okos kutyák tudtak szaporodni, okos utódokat létrehozva.


Lehet a csau-csau is ilyen

2020. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem csau csaum van kíváncsi voltam a ti velenyetekre, teljesen egyet értek a 09:49 valszoloval.
2020. ápr. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!