Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok mikor kel?...

A ti kutyátok mikor kel? (Benti vagy kinti-benti kutyáról lenne szó)

Figyelt kérdés

12 éves, az ízületei sem a legjobbak, ezért tavaly tél óta hideg időben velem alszik, nyáron kint a helyén, mert a lakás olyankor nagyon felmelegszik.

(Kinti kutya vagyis már inkább kinti-benti és javarészt benti.)

Már elég hidegek vannak, de rosszul viseli hogy bent kell lennie, és alig akar megmaradni. Tavaly télen volt hogy reggel fél 10-10 óráig aludt egy huzamban, most meg folyamatosan kelt 6-7 óra körül. Nagyon szar, mert megengedhetném magamnak hogy tovább is aludjak. Kiviszem, hogy elvégezze a dolgát, alig akar visszajönni. Ha vissza is jön, mászkál, tipródik nem alszik vissza.

Mégsem akarom kint hagyni a hidegben, így is porcerősítőt, fájdalomcsillapítór szed.



2019. okt. 7. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Az én kutyáim is bent kutyák. Az egyik szeret sokáig aludni de a másik felkel minden nap 6-kor és akkor ki akar menni. Nyüsszög stb, szóval nem hagy aludni amig ki nem engedem, hogy elvégezze a dolgát. Èn is tudnék tovább aludni (bár többnyire csak hétvégén), de oké, felkelek 6-kor és kiengedem az udvarra, aztán meg vissza. Nagyon szeretem, ezt az áldozatot simán meg tudom hozni.

Olyankor én már nem tudok visszaaludni, próbálom értelmesen eltölteni az így felszabadult extra órákat :)

2019. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi hétvégén is legkésőbb 7 körül kelünk. Addig a kutya is simán elvan.
2019. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
az enyém nem is alszik ....
2019. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Nekem roppant türelmes és csöndes "bocshogyélek" típusú kutyám van, aki véletlenül sem akar zavarni, de hétvégén is legkésőbb 8 körül felkelt, hogy sétaidő van.

Mert hát neki is pisilni, kakilni kell, és ő nem ugorhat ki a mosdóba. Neki az a napi 2-3-4 alkalom jut, amikor kiengeded vagy kiviszed. Ebből mindenképpen az éjszakai a leghosszabb neki.

Ennyi áldozatot megér a kutyatartás. :)

2019. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém alapvetően kinti, mert nagyon nem szeret bent lenni. Nyàron inkább a medencéjében fekszik, de akkor sem akar bejönni a hűvösre.


Télen szoktam azt csinálni, amikor nagyon kemény mínuszok vannak, hogy (bár van hőszigetelt kutyaháza...) beengedem késő este és akkor bent alszik. Viszont ahogy felkelek, már menne ki és akkor már elkezdődik a "munkaideje", így esze ágában sincs visszajönni. :D


Szerintem ő tudja azt, hogy fázik-e vagy sem és még nincsenek olyan hidegek.


Én is raktam ki neki a fedett teraszra egy nagy kosarat kibélelve, ott a háza is, be is jöhetne, de simán kint fekszik most is a betonon vagy a fűben. 🤔

2019. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is kinti-benti, ősztől tavaszig bent alszik. Általában alszik addig, míg fel nem kelek, de hétvégén sem alszom tovább 7-fél 8-nál.
2019. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Terd az eloszobaba. Ott ne futs olyan melegre. Ott ellesz kenyelmesen.
2019. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma. Öreg a kutyánk, hidegben beengednénk, de úgy kell becsalogatni, hogy bejöjjön, az első adandó alkalommal megy is kifele. Ez alól a zivatar és a durrogás kivétel, akkor magától bejön. A nappal együtt kel ő is.
2019. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!