Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a retriever póráz tényleg...

Ez a retriever póráz tényleg működik? Vettem egyet de a szívbaj kerülget.

Figyelt kérdés

Tacskó kutya, egyszerűen mindent kipróbáltunk már, de üget séta közben...


Most vettünk egy ilyet, de ebben is húzna ügetne és köhög, prüszköl fulladozik miatta :(



Természetesen ügyeltem, hogy jól fel legyen helyezve és csak akkor fojtsa, ha húzza, ha laza a póráz akkor nem szorítja.. nagyon ijesztő, ahogy krákog és felköhög valamit


2020. ápr. 8. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul használod, és valszeg azért üget, mert mozgásra van szüksége. A tacskó egy vadászkutya, nem egy ilyen társasági eb, akinek elég egy nap 20 m andalgás, aztán ennyi.
2020. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
A retriever nyakorvet a kutya torkára kell helyezni, közvetlen a fülek mögött kell elvezetni. A lágy torokrész nagyon érzékeny, azt nem szívesen húzzák. Na most ha eddig mindent is elcsesztél, akkor a retriever pórázt nem ajánlom, amellett hogy biztosan túl vastagot vettél, maradandó károsodást vagy légcsőszűkületet is okozhatsz vele. Inkább kiképzőt keress.
2020. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
#2 vagyok. Retriever pórázra gondoltam, bár egykutya.
2020. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy akkor fojtja, ha húzza? A kutya egy fojtó nyakörvben, pórázban nem húzhat! Ha ebben is hagyod, hogy húzzon, azzal nagyon komoly egészségügyi gondokat okozol te!

Ez arra van, hogy ha leelőz, de még nem húz, egy kizökkentő rántással leállítsd. Arra van, hogy legátold a húzását. Követlezetességet, odafigyelést és tudatosságot igényel. Ha ez neked nincs meg, ne használd!

2020. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
vékonyat vettem természetesen, fura is fogni :) közben megpróbáltuk még egyszer és sétál, mint a kisangyal :o 2x próbált meg húzni, utána aranyosan lépkedett mellettem olyan tempóban ahogy én :D
2020. ápr. 8. 17:30
 6/7 A kérdező kommentje:
úgy van rajta, ahogy a sima nyakörv, 2 ujj befér , csak a fültőhöz helyeztem, ahogy kell ...
2020. ápr. 8. 17:32
 7/7 anonim válasza:
18%
Nem értem ezt a "húz a kutya"-dolgot, bár sokszor hallottam már. Futni akar, tele van energiával, fussál vele! A kutyának mozgásra van szüksége, azért húz. Én futni szoktam a beagle-mmel, akkor nem húz - persze ha csak sétálni akarok, akkor igen.
2020. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!