Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizes hasmenés kutyánál (? )

Vizes hasmenés kutyánál (? )

Figyelt kérdés

Profine tápot evett elég sokáig, váltottam Happy dogra. Úgy, hogy kevertem a régivel. Már egy hete a Happy dogot kapja és még keményebb is volt tőle a széklete, meg világosabb, mint az elozotol. Talán már túl kemény is.. De ezt jó tapnak mondják. Nem gondoltam, hogy valami gond lenne. Ma viszont vizes hasmenése volt most az este.

Csak úgy kifolyt belőle. Minden előzmény nélkül.

Kedve jó, sétálni is voltunk. Eszik-iszik. Kapott vacsorát is, de most csak egy kis rizst adtam neki, csirkemellel. Hogy dietazzon. Régebben volt neki ilyen rendszeresen. Minden hónapban 1x-2x. De nem derült ki, hogy mitől. Ennek már két éve. Teljesen elmúlt és azota ha jól emlékszem nem is volt hasmenése.

Meg a szeme alatt van egy pötty ahol nincs neki most szőr. Nem tudom lehet-e összefugge?! Egyik pillanatról a másikra vettem észre szóval gondoltam, hogy az udvaron valamibe beleakadt és kihúzhatta.

Mennyire kell aggódnom?


2020. ápr. 8. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én aggódnék és nem nyugtatnám magam, hogy a táptól van, (amitől átálláskor kemény volt a széklete) hanem elvinném egy laborra és egy hasi UH-ra.

Lehet bélgyulladás, vírus, májgyulladás, epegyulladás,... bármi. Még az is lehet, hogy a táptól van, de ehhez orvos kell és vizsgálatok. A pöttyel egyetemben.

Egyébként miért váltottál tápot? Szerintem a Happy Dog nem minőség.

2020. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem a Happy Dog nem minőség."


A Happy Dog drágább tápjai (Karibik, Irland stb) igenis jók (bár túlárazottak), nekem nem egy kutya emésztését tették rendbe.


Kérdező: ez valami táptól független dolog lesz. Nem kapott valami jutalomfalatot, esetleg tejterméket...?


Ha hosszabb ideig fennáll ez a vizes hasmenés, akkor giardia fertőzés is lehet.


A csirkemell-rizs kombó nem a legjobb, hiába ajánlgatják az orvosok, sok kutyát csak még jobban megfosat.

2020. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért váltottam, mert a Happy dog jobbnak tűnt, mint a Profine.

Nem szoktam legyinteni arra, ha valami baj van. Nem egyszer vittem már "fölöslegesen" orvoshoz, mert csak túlságosan aggódtam.

De azért egy epe/májgyulladásnak lennének komolyabb tünetei is. Nem?

Nem kapott semmi olyat, amit máskor nem.

Kertesházban lakunk, tehát amikor sétálunk nem olyan helyre megyünk ahol ezer másik kutya megfordul, mint a berhazak között. Ettől függetlenül tudom, hogy összeszedhet bármit, csak talán kisebb rá az esély.

Most alszik, de nagyot sétáltunk a délután, jól is lakott szóval azért lehet ilyen nyugodt. Viszont ha kaját lát arra egyből felélénkül. (igen teszteltem, mert ennyire aggódok:D)

Egyébként lehet, hogy a szeme alatt magától hullott ki a szőr? Csak egy nagyon pici részen, egy kis pötty van ott. Van olyan betegség ami így kezdődik?

2020. ápr. 8. 21:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ha allergiás a táp valamelyik összetevőjére akkor lehet, hogy egy hét után telitodik a szervezetében?

Azota nem ment a hasa többször.

2020. ápr. 8. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
A szőrhullás lehet allergia, s a hasmenés is a táp miatt.
2020. ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ma teljesen normális állagú volt a széklete, szóval csak tegnap este egyszer volt hasmenése, akkor is elég kis adag. Visszavaltok az előző tápra es ha minden rendben lesz, akkor az volt a gond.

2020. ápr. 10. 04:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!