Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelentkezhet hasmenés a...

Jelentkezhet hasmenés a kutyánál a téptól, HA eddig nem volt tőle semmi baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3 hónapos kutyusunk, aki 9 hetes kora után került hozzánk. Josera Kids-et kapott, az első két hétben semmi baja nem volt szép volt a széklete, nem hányt stb.......szereti is. De az elmúlt 2-3 hétben nem folyamatosan de úgy 5-6 naponta előjön egy ilyen hasmenéses tünet, és egyszerűen már nem tudunk másra gondolni,csak a tápra, de hangsúlyozom, az első hetekben egyáltalán nem volt problémája neki. Ez az 5-6 naponkénti hasmenést úgy kell elképzelni hogy:


Látjuk, hogy hasmenése van, akkor onnantól nem kap semmit csak főtt rizst 1 napig. Ilyenkor mikor kakil akkor ilyen pudingszerű(bocsi nem tudom,máshogy fogalmazni)aztán másnaptól szépen lassan a rizs mellé elkezdjük fokozatosan adni újra a Joserát, és következő nap ismét teljesen normális a széklete. Eltelik 3-4 nap minden probléma nélkül, majd éjszaka ébreszt, hogy menni kell le (eddig mindig éjszaka jött rá, még akkor is ha előtte sétánál normális volt a széklet) és akkor gyorsan levisszük és akkor már megint hígabb.


Váltsunk tápot? Vagy elképzelhető, hogy ezt a nagy meleget a kölyök kutya nehezebben viseli és így reagálja le? Sétáknál mindig figyelünk ne szedjen össze semmit. Konkrétan tegnap pórázon volt és tanítgattuk, hogy ne szedjen fel a földről semmit, végig melletünk volt, tegnap egész biztosan nem evett mást fel a földről ami ezt okozhatná. Tegnapi sétakor még normálisan kakilt, ma éjszaka meg 3x volt hasmenése.


A kutya kedve egyébként nem változik ilyenkor, játékos, jókedvű, játszik más kutyákkal, élénk, eszik,iszik, mintha nem is lenne hasmenése


Amire én még tippelek: az orvos felírt 3 hete Flexivet Go-t, ez ilyen izületvédő, ezt akkor ki is váltottuk, azóta napi 1/4-et adunk. Lehet ennek hasmenés a melléékhatása?(Erre én is csak ma gondoltam, próbáltam rákeresni neten, de azt írják, hogy nincs ismert mellékhatása neki)



2016. júl. 3. 11:37
 1/7 A kérdező kommentje:
*táptól
2016. júl. 3. 11:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha felhívnád az állatorvost? Vagy bemennél? Esetleg felhívnád a tenyésztőt, ha már kiadtál 100+ezreket érte?


Tápváltást fokozatosan kell, osszekeverni a másikkal aztán egyre kisebb adagokat a régiből, egyre többet az újból.


Mellesleg kiskutyánál nem jó a fosás, ki is száradhat, mennyit iszik?

2016. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mint ahogyan írtam, iszik rendesen. Nem bágyadt,ugyanúgy viselkedik mint máskor. Amikor voltunk állatorvosnál (épp múlt hét csütörtökön oltás miatt), megemlítettem neki ezt a dolgot, de azt mondta, hogy mivel a rizs diéta után rendbejött (és amikor nála jártunk nem volt baja),ezért ne aggódjunk, valószínűleg csak felevett valamit. Természetesen ha ma nem változik a helyzet akkor holnap meglátogatjuk az orvost. A tenyésztő is ezt adta neki, ezért folytattuk mi is ezzel a táppal! Azért mert nem írtam le minden egyes apró részletet, még nem jelenti azt, hogy felelőtlen gazdája vagyok a kutyának.
2016. júl. 3. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy joserától az enyém is fosott, kapott szép lassan royal cannin puppy tápot, majd később átálltunk a BARF étrendre, csak javasolni tudom
2016. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem leginkább arra irányul, hogy létezhet-e az, hogy ami táp eddig bevált a kutyánál az most ennyi idő után ilyen reakciót vált ki nála? Köszönöm!
2016. júl. 3. 11:54
 6/7 A kérdező kommentje:
# 5-ös, köszi válaszodat. BARFOT ismerem, sokat olvastam róla, barátaim is ezzel etetik kutyáikat, kicsit később mi is bevezetjük.
2016. júl. 3. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:

A meleg miatt több víz elfogyasztása okozhat hasmenést.

Persze, a rizs megfogja kicsit, azért áll be olyankor. Ez az egyik lehetőség.

Az ízületvédő is meghajthatja. Még akkor is, ha nem írják sehol. Hagyd el első körben az ízületvédőt.

2016. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!