Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy csapat kutya megtamadja az embert?

Figyelt kérdés

Vagy akár egy is..

Kiskoromban sokszor támadott meg kutya. Valahogy mindig megúsztam harapás nélkül. De annyira rossz emlék, hogy azóta is rettegek, hogy ki vagyok szolgáltatva egy kutyának és nem tudok védekezni, ha megtamad.

Annyi tamadasrol lehet hallani.. Meg hogy szetmarcangolta a pitbull stb. Egy pitbull ellen végképp nemtudom, hogyan tudnék védekezni.


Szóval a kérdés, ha egy kutya vagy rosszabb esetben egy egész falka nekem támad, mit tegyek?


Sokszor mondják, hogy feküdj magzatpozba le a földre és "majd békén hagy ha nem izgatod már". De szerintem ez nem így van. Valószínűleg ha egy csapat pitbull nekem ront, én meg még le is fekszem nekik a földre, akkor majd odébb állnak..


A pitbull egyébként ha megtamad, meg is akar ölni? Csak mert kevés olyan tamadasrol tudok, ahol önszántából otthagyna az áldozatát a kutya.


2020. ápr. 8. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem csak egyszer volt, hogy kisváros szélén a telkek mögött mentem és előkerült egy kutya az egyik telekről. Gyanúsan nézett, kicsit morgott is talán. Aztán előkerült még egy és még egy. Mondom itt már gond lesz. Utolsó elkeseredett próbálkozásként mondom nagy gyertek, és a térdemre csaptam. Erre farok csóválva “megtámadtak” , és összenyltak. Kiderült hogy kölykök voltak, csak már elég nagyon, hogy komolyan vegye az ember, így elég ijesztő volt amíg bizalmatlanok voltak.
2020. ápr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is volt egy ilyen támadós esetem. 3 kutya jött nekem. A lábamat harapdálták meg. Még azóta is látszik a nyoma.

Ezek után kicsit tájékozóttam.

Ha találkozol egy kutyával és megakar támadni 2 oka lehet. Vagy az ő területén vagy, vagy pedig annyi ideje nem kapott enni, hogy már agresszívvá vált.

Az előzőnél nincs menekvés.

De sose nézz a kutya szemébe, hátrálj el tőle, ne érezztesd hogy félsz, ne kezdeményez támadást és semmi fenyegető dolgot ne csinálj. Ha nagyon nem akar békén hagyni a kutya gyorsan kérj segítséget. Kiabál, telefonálj, ha van időd.

2020. ápr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem, de sajnos vannak olyan esetek, amikor senki nincs a közelben, hiába kiabalsz..
2020. ápr. 9. 00:34
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Rugd le a g...ibe
2020. ápr. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha félsz azt a kutya megérzi és olaj a tűzre.

A kutyák közterületen gyakran szórakozásból támadnak. csak meg akarják mutatni hogy ki a legény agáton. Meg kell nekik mutatni hogy te vagy a legény és odébb áll ha nem leli benne örömét.


Szembe kell vele fordulni, meg kell várni míg közelebb jön 3-4 méterre és hirtelen széttárt karokkal gyors dobogó vagy csoszogó léptekkel megindulni felé hangos kiabálással vagy morgással. A léptek hangosak gyors üteműek és határozottak legyenek.


Ez nekem idáig mindig bejött de ehhez egy jó adag bátorság is kell.


Ha mégis harcra kerül a sor, tedd magad elé ami van nálad. Ha pl. biciklivel vagy és már nincs idő eltekerni, akkor tedd magad elé a biciklit. Ez komoly pszichés akadály a kutyáknak. Legutóbb a bicikli miatt egy bernáthegyi nem mert nekem ugrani, pedig a bicikli neki semmi nem lett volna.


De egy hátizsák is hatékony védelem lehet ha magad elé teszed.

Az is jó ha fel tudsz kapni egy botot valahonnan, mivel a kutyák általában félnek tőle. Ha meg nem, akkor néhány fejre mért ütéstől jobb belátásra fog térni.

2020. ápr. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó jókat ír, egyet hozzá tennék: akármi van a kezedben amivel védekezni tudsz, semmiképp ne vágd hozzá! Semmi baja nem lesz, te meg ott állsz üres kézzel.
2020. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6-nak igaza van. Láttam videón olyat hogy egy ló a pibullt méterekre elrugta mert rátámadott de a kutya még sok rugás után is támadta. Szóval ha nekivágsz valamit az nem segít. Meg amit elöttem mondtak az is nagyon jó de ha már nagyon eldurvul a helyzet akkor megfogni a nyakát és leteperni. Nem megfolytani hanem csak leteperni vagy hagyni ameddig el nem ájul és utána minnél messzebbre elkerülni és a jövőben azt a helyszínt is elkerülni. Ha elájul sok baja nem lesz csak ha felébred nem érti mi történt
2020. ápr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják a többiek, nekem pitem van, de támadott már meg ilyen kertbe kicsapott, elmebeteg pitbull mix.


Első próbálkozás: elkerülő magatartás, nyugodtan, de szépen határozottan elsétálsz, ugyanis a zsákmányszerző ösztönüket csak és kizárólag a zsákmány menekülő mozgása tudja beindítani (na igaz, egy egészséges idegrendszerű kutyánál). Tehát ha futsz, jajveszékelsz, az csak olaj a tűzre, úgy rád megy, mint a sz@r.


Másik próbálkozás, ahogy mondták: felszívod magad, kezed fel, felédobogsz, ordítasz olyan mélyről, ahogy csak tudsz. És fontos, hogy ezt csak addig csináld, amíg a kutya meg nem hőköl. Ha a támadó eb már megtorpant, de te tovább ijesztheted, akkor viszont már te provokálod, és lehet rossz vége. A cél a "harc" elkerülése. Ezért a fenyegető fellépésed csak addig tartson, amíg megérteted a kutyával, hogy nem akarok balhét, de ha közelebb jössz, baj lesz.


3. lehetőség, h tényleg elborult a kutya: olyat alárúgsz, szó szerint elájuljon. Legjobb ágyéktájékra,ha ivaros kan, a golyók a kutyáknálnis érzékenyek.


Ennyit tudsz tenni

2020. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát én jobban félek az ilyen kutyák gazdájától, mióta egy arrogáns pasas 3 kutyája nekünk akart jönni (én is 2 kutyával voltam), és mikor kijött a csávó, rászóltam, hogy csukja be a kutyáit, ő meg leordította a fejem, hogy én kis taknyos, nem parancsolgatok neki, mert mindjárt megpofoz..
2020. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Első, és a legjobb beugrasz egy kerítés biztonságába, fára felmászol , ha erre nincs lehetőség, blöffölsz.


Kihúzod magad, felé nézel, de nem a szemébe, nem ordibálsz, és lassú,apró mozgásokat végzel, nem vagy mozdulatlan. A magabiztos kutyák(azok támadnak) rendkívül büszkék, ezért kell egy külső inger(kocsi,macska, kertkapu csukódás, stb.) ezt ki kell várni, amire figyelhet. Elnéz arra mintha érdekelné, tehát azért nem támad meg mert valami elvonta a figyelmét, nem azért mert nem mer, vagy meggondolta magát.


Kicsit se javaslom egy nagy erős kutya "alárúgását". Az megvan, hogy leszakad lábbal is tudnak küzdeni, kicsit más a fájdalomküszöbük, és más hormonok szabadulnak fel benne a harc során. Eltalálod a golyóit???Aha persze azt azért megnézném egy 35+kg kutyának, hogyan csinálják, az előttem szólók.


Egy átlagos német juhászkutya harapása 270kg, kivéve, ha ütöd, üvöltesz, és ingerled, akkor ez lényegesen nagyobb is tud lenni.

2020. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!