Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy az emberek...

Mit tegyek, hogy az emberek békénhagyják?

Figyelt kérdés

A kertesházban élek, és a kutyámat az udvaron tartjuk. Nagyon aranyos, szeleburdi, viszont a házat őrzi, ha kell, és nem minden emberrel barátságos. Viszont akivel igen, az nagyon megkedveli.

Az ilyen emberek néha etetik is. Például azt mondta a tesóm, hogy ő látta, hogy egyszer egy tini csapat (főleg lányok) etetik a kutyát. Ezt a szembeszomszédunk is megerősítette. A tesóm azt is látta, hogy egy lány tanítani próbálja.

Volt még egy eset, amit én is láttam: a kutyámat simogattam, és egyszer csak füttyszót hallottam az utca felől, a kutya előreszaladt, én pedig utánamentem. Azt láttam, hogy egy kb. 13-14 éves lány simogatja. Nem szóltunk egymáshoz. Majd nagy kegyesen továbbment. Az viszont elszomorító, hogy a kutya nagyon örült neki, nyalogatta. Biztos találkoztak már egymással.

Mostmár nem annyira barátságos az idegenekkel, de sztem akik anno belopták magukat a szívébe, nem ugatja meg. Ez igen aggaszt. Már azon is gondolkodtam, hogy kiteszek egy kamerát, hogy lássam, mi történik napközben.

Mit tegyek? Nem vagyok ott, mint már fent írtam mindig, rászólni hiába szólok rájuk, lehet, hogy máskor visszajönnek. Táblát nem teszek ki,mert akkor csak még jobban csinálják.



2018. okt. 8. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Szólj rá az emberekre.
2018. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy nem értik meg, és n vagyok ott mindig!
2018. okt. 8. 18:48
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Szval sem rájuk szólni, sem táblát kirakni nem akarsz.

Akkor mitől is akarsz megoldást?

2018. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Csináltass rendes kerítést, amin nem tudnak benyúlkálni. Bár nem értem miért nem egyszerűbb kedvesen elmondani a lányoknak, hogy légyszi ezt ne csináljátok.
2018. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
Zárd kennelbe, vagy kösd meg. Komolyan ilyen fejtörést okoz neked egy kutya? xD
2018. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Első körben én is a szépen szólást, illetve egy tábla kirakását (pl kérlek ne simogassátok a kutyát) javaslom, de lehet utána a következő szintre lépni, és kirakni egy táblát hogy kamerával megfigyelt terület, illetve álkamerát vagy igazit kirakni. Ha ez nem, akkor ott van az hogy átnyúlhatatlan vagy átláthatatlan kerítést kell csinálni.
2018. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kerítés kovácsoltvas, kennele van, de nagy a mozgásigénye, nem zárhatom be egész napra. Nem vagyok ott mindig, hogy rászólogassak az emberekre.

# Utolsó Kommentelő, nagyon jó öletek, ment a zöld kéz!☺

2018. okt. 8. 19:17
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

"a kutya bőrgombája kezelés alatt áll, simogatni nem ajánlott"

Nem lesz kedve simogatni senkinek

2018. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Vagy a nehezebb megoldást választod (amit az utolsó válaszoló mondott). Vagy a másik oldalról kezeled a problémát, és idomitod a kutyát. Ezt nem szokták kutyáknál alkalmazni, de ez is egy megoldás
2018. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
#9 vagyok. Amit a #6. válaszoló irt
2018. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!