Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy border colliet....

Szeretnék egy border colliet. Ha a következőek várjàk, jó választás ez a kutyafajta?

Figyelt kérdés

Ezek a lehetőségek fogadnák:

-óriási kert

-úszási lehetőség

-napi 2-3 óra játszás( hétvégèn akár 5-6 ha kell)

- Sétára is vinném

Első kutyusunk lenne. Ha ezek nem megfelelő lehetőségek, akkor milyen kutyafajtát? Gyerekeket szeresse!! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. ápr. 10. 11:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Én továbbra is azt mondom, ne. Az utcában sétálgatás nem elég neki, a kertben sportolgatás szintén. Építhetsz neki agility pályát, de az meg tipik az a sport amit egyedül kezdőként nem fogsz tudni jól csinálni. Ha pedig első kutyád, mindenképpen kutyasulit javasolok.


Nem azért mondom, hogy lebeszéljelek, csak ismerem a fajtát, az igényeit. Nem kell neki 5-6 óra játszás. Minőségi foglalkozásra van szüksége, és nem mennyiségire. Partnerek mindenben, de ha nem ismered a működésüket, a fejedre nőnek, mert borzasztó intelligensek.


Viszont egy border jellegű mentett kutyust, vagy egy nyugisabb egyedet a fajtamentéstől szerintem simán hazahozhatsz. Sajnos bő a választék. De a kutyasulit akkor is megfontolnám a helyedben, ki tudja, lehet szerelmbe esel valamelyik sporttal. Ártani nem fog, de nagyon sokat segít. Esetleg lépj be borderes csoportba facebookon és olvasgasd ott is a gazdik tapasztalatait.

2020. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Egy bordernek a nevelése nem egyszerű! A magas ösztönszintje miatt azonnal megtanul minden hülyeséget, ha a gazda nem tudja leállítani és lekötni az energiáit!

Emellett szép és jó, hogy azt mondod, tanítani és sportolni akarsz a kutyáddal. De fogalmad sincs, hogy ez mivel jár!

Csak tapasztalt gazdának való, aki tudja hogyan kell nevelni egy kutyát és tudja mit akar a kutyájától!

2020. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#11 és mit ajánlasz? Pl tudsz valami jó kutyasulit? Én a bcfajtamentést néztem mint menhely, van ott sok kutya.
2020. ápr. 11. 14:57
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ merre laktok, gondolom az ország délkeleti részéről nem szívesen utaznál fel Győrbe ha azt mondom ott van jó suli. De a nagyobb városokban általában van, ahol én lakok ott konkrétan négy-öt is.
2020. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én Gödöllő környékén Veresegyházon lakom. Ott vagy Gödöllőn esetleg BP-n van valami jó suli?
2020. ápr. 11. 16:57
 16/17 anonim ***** válasza:

Ott a legszélesebb a választék, ha jól tudom flyball is van, azt is ki lehet próbálni. Azt javaslom, hogy nézd meg a legtöbb honlapját vagy facebook oldalát, és beszélj azokkal, akik szimpatikusak. Ha tényleg a mentés mellett döntesz, akkor pedig végképp ajánlott a suli.

Egyébként ha elfogadsz még egy jótanácsot: ne a fajtát nézd, hanem a jellemet. A menhelyi kutyák, mivel nagyrészük keverék, vagy nem tenyésztőtől származik, aki odafigyel az eredeti jellem megtartására, nagyon sokszínű karakterrel rendelkeznek, az sem elhanyagolható, hogy már van háttérsztorijuk, aki formálta őket.

Az [link] oldalon szerintem érdemes szétnézni, szempontok alapján lehet keresni, a kutyusok adatlapján általában szerepel rövid leírás róluk. Simán elképzelhető, hogy a hozzád leginkább illő jellemű kutyát nem egy border képében fogod megtalálni.

Mindenesetre remélem sikerül megtalálnod a kutyusodat, és öröm lesz a közösen eltöltött idő mindkettőtöknek! :)

2020. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Egyébként nem csak ketten leszünk, vele együtt 5-en, reemélem majd ha meglesz mindenkit fog szeretni. :)
2020. ápr. 11. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!