Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy franciabulldogunk....

Van egy franciabulldogunk. Lassan 10 hetes. Mikor lehet vinni setalni?

Figyelt kérdés
Illetve allandoan harap minket. Nem tudunk hozza nyulni, mert egybol harap. Azzal mit tudunk csinalni? Hiaba toljuk ele a fejet, akkor is harapni akar.
2020. ápr. 13. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Állandóan harap...

Atyaég...ez az első kölykök kutya amit életetekben láttatok???

10 hetesen az anyja mellett és a testvérei között lenne a helye...

De valószínű "óccsó" volt, mer az a lényeg hogy francia bulldog és mikor lehet már az utcán húzgálni..

2020. ápr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudtommal 8 hetesen el lehet hozni, ez nalunk is igy tortent. Mivel a gyermekek labat harapdalja, igy igen kisse bosszanto. Illetve nem huzigalni akarom okoska. Szimplan kicsit le vinni, hatha jobban elfarad. Mert este 11-ig nyuazit minden nap. Illetve mar hajnali 4kor fent van, es szinten nyuszit, mert jatszana. Ezzel meg ugye felkelti a gyerekeket. Igy nem tudunk vele jatszani, mert altatunk vissza. Meg hat hajnali 4 kor. Meg mi is aludni szeretnenk. Köszönöm az okos kommented. Elorebb igaz nem jutottam, de amilyen bolcs vagy, gondolom azt hitted ezzel el ersz valamit. Kellmes ünnepeket te pancser.
2020. ápr. 13. 07:20
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Akkor vidd ki ha megkapta az oltásait. Az, hogy sir es fent van, igen kölyökkutya erről szol, be is kakil es pisil. Kitartas.
2020. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Aha..én vagyok a pancser..

Nekem van olyan kutyám amivel nem tudok mit kezdeni, mert az összes információd a kutyatartásról annyi, hogy mikortól lehet elhozni. Ja,meg az hogy francia bulldog..

Én kérek elnézést, hogy a kérdésed alapján ennyit nézek ki belőled.

A közösségi oldalakon szoktak így kutyát venni...

Fotó..alatta meg a kérdés

-mennyi?

Több információ nem is kell ...

Aztán meg vagy lepve, hogy harap, meg szétrág dolgokat.

És még mennyi meglepetés lesz...

Jó esetben nem a fajtamentők viszik el tőled..

2020. ápr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor tisztázzuk. 160ezer forint volt. Nem feszen vettem, hogy mennyi. Semmit nem rag szet, nem is irtam ilyet. Nem pisil kakil mindehova, csak a pelusra. Egyedul ez a harapasa van.
2020. ápr. 13. 07:49
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Akkor most hogy már tisztáztuk az árát, meg is nyugodtam...volt 160k

Így biztos jó helyre került.

8 hetes kor alatt nem szabad elhozni...ez azt jelenti, hogy nem szabad!!!nem pedig azt hogy el kell hozni

Egy olyan kölyök, amelyik még néhány hetet játszhat a testvéreivel és az anyja közelében van sokkal könnyebben kezelhető. Ez idő alatt gyűjt tapasztalatot a játékról a testvéreivel.

Gyakorlatilag egymáson tanulják meg, hogy a harapdálás fájdalmas játék is lehet. Azért nyüszít, mert kikerült a megszokott környezetéből és nincs lefárasztva sem.

Ha megfigyeled a kölyköket, akkor láthatod hogy kisebb nagyobb megszakításokkal egész nap játszanak és mozgásban vannak. Ezen kívül esznek és alszanak.

Próbálj kitalálni valami olyan játékot, ami mozgatja és olyan tárgyat venni neki játéknak amit rághat is.

Ha elkezd harapni, akkor azt tedd a szája elé. Ha pedig beléd vagy bárkibe harap, akkor picit koppints az orrára és határozottan mondd neki, hogy nem szabad.

Mindig ugyanazt a vezényszót használd és olyan hangsúllyal, amit meg tud különböztetni a kutyulimutyulizástól.

Lehetőleg ne adj neki egyszerre

4-5 "utasítást "(mint pl.menj innen ,ereszd el,nem szabad, stb...)

2020. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

# 5 Volt egyszer Francia bulldogom, hát nem igazán lesz még egy.... Aranyos, és szerethető, de nem tartozik a tudósok közé, azt azért tudni kell. Viszont erről a harapásról nem lesz nehéz leszoktatni. Vagyis tisztázzuk először. Játékból harap, vagy agresszivitást mutat közben? Mert tapasztalataim szerint (7 kutyám volt eddig, különféle fajták, és keverékek) játékból majd minden kiskutya harap, de a kistestűeknél úgy vettem észre komolyabban kell venni ezt a "harapósdit", ők azért sokszor erőfitogtatásra használják ezt. Most van egy nagytestű 40 kg-os keverékem, ő is harap játékból kölyök kora óta, de neki hagyva van, óvatosan csinálja, érezhető, hogy nem akar kárt tenni a gazdiban.


Na mindegy is, ha nem akarod, hogy akár játékból is harapjon, akkor szükséged lesz a "Nem" tiltószóra, ezt egyébként is az elsők között kell megtanulnia. Amikor harap akkor 2-3 ujjal rákoppintasz az orrára, ez kizökkenti, és nem fájdalmas, de kellemetlen neki. Ha csak még jobban behülyül tőle, akkor megismétled, otthagyod őt a francba, és tudomást sem veszel róla, nincs szükség egyéb "erőszakra". Ezt az orrkoppintást egyébként egy oktatótól tanultam, aki egy bűn rossz kölyökkutyát fogott ki menhelyről. :) Pár alkalom, és megtanulja a kutya, hogy a gazdi nem rágóka.

2020. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Milyen oltásokat kapott eddig?
2020. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem is ertem komolyan. Elobb tanulj meg azoveget ertelmezni. Nem lett a kutya elhozva 8 hetes kora elott... Tobbszor nem irom le. Kedves 7es koazonom szepen. A nem szo az elejetol van. Inkabb azt vesszuk eszre jatekbol harap. Ezert is irtam, hogy nekunk nem kellemetlen. Inkabb ugye a gyerekeknek. Nagyon sokat jatszunk vele. Orrara utok amugy, ugy ahogy irod :) de neha azt sem tudom, mert akkor is harapna. De köszönöm. Erejesebbek leszunk vele. :)
2020. ápr. 13. 09:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy 8 hetesen elhoztad a kutyust, tökéletes, semmi baj nincs vele, ez így van rendjén.

Ha este vagy hajnalba nyüszít, akkor lehet az a probléma, hogy ki akar menni pisilni. De valószínűbb az, hogy mivel új helyen van, új gazdik, nem szeretné egyedül lenni. Addig nyüszít míg fel nem veszed az ágyba, hogy veled aludjon. Nap közben ugyan ez.

Akkor viheted sétáltatni, ha megkaptad minden oltását. Az utolsó oltás után szoktak még egy hetet várni ha nem sürgős.

A rágás. Amíg a kutyusnak tejfogai vannak, többet kell rágnia mint egy csont foggal rendelkező kutyinak. Ilyenkor szoktak venni, egy játékot,ami gumiból van, és kifejezetten az íny és a fog maszírozását szolgálja.

De az is lehet, hogy most fogzik. Akkor is egy ilyen játék kell. A későbbiekben is használja majd ezt.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert.

2020. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!