Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami tud egy normális...

Valami tud egy normális munkavonalú Német juhászkutya tenyésztőt?

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt állok, régóta szeretnék.
2020. ápr. 13. 12:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Valaki *
2020. ápr. 13. 12:17
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Mit fed nálad a normális munkavonalú?

Normális tenyésztőt?

Vagy normális vonalat?

2020. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem hordják kiállításra, mert a küllem másodlagos. A kutyák teherbíráát, eszét, használhatóságát helyezik ekőtérbe. Nem kell a standardnak szigorúan megfelelniük, csak dolgozzanak jól éles szituációban vagy "csak" sport szintjén a pályán.



Show line: igen ennek a vonalnak lejt a háta (tenyésztőtől függ, hogy mennyire) Színe a rajzos+ újabban a feketének is van küllemvonala. Itt főleg a kinézet számít (bár nagyrészük HB v IPO vizsgás kutya, mert a tenyésztésnél jó pont). Kevesebbet adnak el tényleges munkára (mentő, rendőr, katonakutya), mert a jellem háttérbe szorult. (persze vannak olyan tenyésztők, akiknek a kutya képességei is számítanak, az ilyen helyekről komoly munkára lehet fogni a kutyákat).

2020. ápr. 13. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok túlinformált a dolgokban, de szerintem nézz be a DDR típusú németjuhász kutyás fb csoportba
2020. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Tudok. De akárkinek nem javasolom. Milyen célra kellene kutya.
2020. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Családtag, hobbi célra. Őrzővédőznék is vele! Neveléssel nem lenne gond. Az ár nem lényeg, szaporítótól nem vennék.

Palotapincsim van. Jónevelt.

Kaukázusikkal van tapasztalatom, volt anno 3 is.

Kinti benti lenne. Tudnék vele eleget mozogni, játszani, tanítani, farasztani.


Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 13. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Értem. Így nem javaslom, hogy komolyabb kennelből válassz. Ezek munkakutyák, csak családi kedvencnek nem is javasolt a tartásuk, de egy jó vonalból nem is ad el tenyésztő hobbira. (Miért tenni, ha jelentkeznek olyanok, akik sportolnának a kutyával?)

Nézz szét a kennelekben, biztos találsz olyat, ahol adnak neked kutyát. De csak azért mondom, hogy felkészülj, a jó vonalakból, az igazán jó kennelekből nem fogsz kapni. Sajnos a 'hobbi' tenyészeteket meg én nem ismerem.

2020. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Írtam, lehet rosszul fogalmaztam...

Őrzővédőznék vele, rendessen versenyekre is járnánk. Ismerek jó kutyakikébzőket is, szoktam besegíteni is.

Főként a versenyek miatt szeretnék munkavonalú komolyabb kutyát.

Azt, hogy családi kutya azt azért írtam mert van lányom is. De mint írtam neveléssel nincs gond. Lányom se nyuzza a kutyákat.

Most beszéltem egy Osztrák tenyésztővel, akinek elég jó munkavonalú kutyái vannak. Nyilván ott az ára magasabb.

2020. ápr. 14. 12:36
 9/9 anonim ***** válasza:
28%
Mi az a kutyakikébző? Én eddig csak kiképzőről hallottam. Bocsánat, de valami undorító a helyesírásod. (És így gyereket nevelni...)
2020. ápr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!