Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya kedvtelen, étvágytala...

Kiskutya kedvtelen, étvágytalan, ez normális így?

Figyelt kérdés

Két napja hoztunk haza egy közép-ázsiai juhászkutyát, pont most a héten két hónapos. Tudom, hogy ilyen korban még leginkább csak alszanak, esznek, isznak és játszanak, de ő az utóbbi hármat nem igazán csinája. Szinte állandóan vele vagyunk, plusz van egy másik kutyánk is (közel 15 éve nálunk van, keverék, közepes testű), ő úgy játszogatna vele, de a kicsi nem vevő rá, sőt, fel sem akar állni, csak ha tényleg muszáj. Előző két este virgonckodott, első nap körbejárta az udvart, de tegnap és ma már szinte csak aludt. Bár ezt a meleg számlájára is írhatjuk.


(Az éjjelt egyébként még sajnos végigszenvedi, úgyhogy jó éjszakáim voltak eddig :D)


Na de nem is a lustálkodás hagyja a legnagyobb kérdőjelet bennem, hanem az étkezés. A kérdésem az lenne, lehet ez a nem evés, ivás az új környezettől? Az orvos jövőhéten esedékes, kapja a következő kötelező oltását, így őt alaposan kikérdezem majd a dolgokról, viszont addig nem szeretném, hogy ne egyen, és hogy ennyire bágyadt, nemtörődöm legyen. Valami javaslat van esetleg konrétan ennél a fajtánál, vagy úgy általában? Betegségre egyelőre nem gyanakszom, sejtem, hogy a testvérek hiánya (kilencen voltak az alomban) közrejátszhat ebben, csak nem tudom, mikortól nem egészséges ez a viselkedés, mert ilyen pici kutyám még nem volt.

Előző gazdái házikosztot adtak neki, többnyire húslevest. Első napon mi is azt tettünk elé, behabzsolta. Azóta tápot, illetve konzerves junior eledelt is kapott, de nem nagyon ette. Gondoltuk, talán nem tetszik neki, ismét próbálkoztunk kis hússal, de azt is csak szaglászta. Az ivással ugyanígy van.

Rengeteget olvastam a fajtára vonatkozóan az etetésről és a viselkedeséről, a kiskutyákról úgy általánosságban szintén, de a legtöbb helyen a leírtak alapján a harmadik-negyedik nap körül már kevésbé zárkóztak el, féltek, ez az oka, hogy írtam.


Ezt a fajtát alaposan ismerők, kutyás témában jártasak válaszait várom, de azt kérném, hogy normálisan, mert egy-két témánál láttam pár választ a még kezdő kutyások kérdéseire, és nem mindegyik volt a legszimpatikusabb.


Mielőtt kérdés lenne esetleg: nem saját, de nagytestű kutyákkal már volt dolgom, barátoknál, közelebi rokonoknál németjuhász és dobermann is megfordult. Leginkább a rottweilerek foglalkoztattak, az ő viselkedésüket kicsit behatóbban ismerem, de a neveléssel úgy érzem, nem lesz gond, sőt, próbálkoznék is már egy-két dologgal etetés, ürítés szempontjából, de olyan kicsi még, hogy a nevét sem hiszem, hogy tudja, hiába mondom neki állandóan. :)



2017. jún. 13. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Miután elhoz valaki egy kutyát aznap, vagy másnap illik orvoshoz vinni.

Táplálás : ne etessétek össze -vissza minden baromsággal. Jó minőségű száraz táp (Brit, Acana, Josera, STB . NEM PEDIGREE ÉS TESCO MORZSI). Alutasakos kaja, konzerv, házikoszt NEM KELL! Ha továbbra is ennyire össze -vissza kap enni akkor bélgyulladása lesz amibe bele is halhat.

És ne jövő héten, hanem meg ma menjetek orvoshoz!

2017. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem tudtuk megoldani az orvost, de rajta vagyok. Csak a közeliről nem a legjobbakat hallottuk, fél a kutyáktól, stb. Egyébkénr nem szemetet vettem neki, mert tudom, hogy attól csak rosszabb, és azért etettük "össze-vissza", mert mint írtam, eddig házikosztot kapott, és próbáltuk elkezdeni a táphoz szoktatást, de egyszerűen nem akarta azt, így muszáj voltam próbálkozni. Orvoshoz elvisszük, vagy ha nem tudjuk megoldani, kihívom.
2017. jún. 13. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Ilyen helyről nem hozunk kutyát, ahol a kölyköt húslevessel etetik... Fajtatiszta kutyát tenyésztőtől veszünk, 2 db oltással, chippel, megfelelő minőségű kölyöktápra szoktatva.

2. Sürgősen el kell vinni állatorvoshoz, nem házhoz hívni, hanem keresni egy normális állatorvosi rendelőt. Megvizsgáltatni, nem beteg-e. Ha igen, kezelik. Ha nem, kap féreghajtót, bolhairtót, és elkezdik az oltási programját, mert gyanítom, ezek mindegyike elmaradt eddig. :(

3. Nem, nem normális dolog, hogy egy kölyökkutya nem eszik, sőt nem is iszik, és nem játszik. Persze sokat alszik még, de a fenti hármat is csinálnia kellene, ha egészséges.

Konzerves eledelt, és embernek készült kaját nem adunk. Nagytestű kölyökkutyáknak való száraztápot kell adni neki, de normális minőségűt (pl. márkák: Brit, Acana, Taste of the Wild, Real Nature...). A száraztápot egyelőre még fel lehet önteni vízzel, vagy sótlan húslével. Alternatíva lehet a BARF etetés, ha érdekel, részletesen olvass utána.

De első dolgotok az állatorvos legyen, eleve ezzel kellett volna kezdenetek.

2017. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem úgy vettük, hogy direkt kerestük ezt a fajtát, kisállatvásárra hozták el, láttuk, hogy ott fekszik a földön, és megvettük. A párnak, akik árulták, két - szintén közép-ázsiai - kutyája van, nem tudták hová eltenni a kilenc kölyköt. De úgy gondolom, most ez a legkisebb gond, mert a "panasz" adott, lehetne szó egy keverékről is. Aláírom, hogy a fajtatiszta sokkal fogékonyabb a betegségekre, mint a keverék kutyák, de a vásárlásnál a fő szempont nem a fajta volt, hanem hogy hazahozzuk. Egyébként az eddigi szükséges oltásai megvannak, chipet most szeretnénk a következőnél belerakatni, a kiskönyve szerint pedig jövő szerdán esedékes a dolog.

A BARF etetésnek már utána néztem más kutyák miatt, de úgy gondolom, inkább a minőségi táp mellett maradok egyelőre (mármint ennél a kutyánál).

Köszönöm a választ, holnap felkeressük az állatorvost.

Egyébként még annyi, hogy akkor az anyától és testvérektől való elvásztás nem hathat normál esetben így a kölykökre? Mert idősebb, kutya témában jártasabbak szerint ettől lehet az étvágytalanság és kedvtelenség. Persze tudom, az orvosnak látnia kell, úghogy fogja is.

2017. jún. 13. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem úgy vettük, hogy direkt kerestük ezt a fajtát, kisállatvásárra hozták el, láttuk, hogy ott fekszik a földön, és megvettük. "

Jaj. Egyre jobb :( Nem volt jó ötlet ilyen helyről venni. Nem az a baj, hogy nem fajtatiszta. Hanem hogy az ilyen fajtajellegű kutyáknak sokkal több eü. problémájuk szokott lenni, mint a teljesen keverékeknek, vagy a valódi fajtatisztáknak. Nagytestűeknél pl. diszplázia, ami nagyon jellemző.

2 hónaposan egy egészséges kölyökkutya, a sok alvás mellett, ha ébren van, nagyon rossz :) Rág, ugrál, harap, játszik, ez a normális viselkedése.

Reméljük, nem lesz vele súlyos gond.

2017. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!