Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire normális az, hogy 3...

Mennyire normális az, hogy 3 hós collie kölyköm füle áll? A későbbiekben is így lesz?

Figyelt kérdés
A tenyésztőt még nem mertem zaklatni vele, viszont nagyon érdekelne, ilyen fiatal korban ez még elfogadható-e, illetve fog-e változni. Neves tenyészetből való, törzskönyves kölyök, én mégis tartok tőle, hogy nem lesz collie-s, előrebicsakló füle. Ha picit a végét előrehajtom, akkor egy kis ideig úgy marad, de aztán megint ,,visszaáll" hegyes kis fülecskékké. Azt sem tudom, ezen lehet-e egyáltalán segíteni (valami ragasztgatásról hallottam már) vagy ezesetben csak az öröklötteken múlik minden? Esetleg a tápláláson (pl túl sok fehérje)múlik? A hozzáértő válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm, felszavazom.

2015. ápr. 1. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen genetikai. Nem érdemes abajgatni, lehet, hogy majd átmegy előrebicsaklóba. De persze megvan az esélye, hogy hegyes füle lesz. Nekünk border collie van, azt hittük, hogy előlreálló füle lesz, de lógófülű, méghozzá teljesen.
2015. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Ragasztani szoktuk minél hamarabb!

Hívd fel a tenyêsztőt ha nem lakik messze és eltudod vinni akkor ő segít.

Merrr felé laksz?

2015. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem border colliem van és a füle úgy fejlődött, mint anno a németjuhászoknál olvastam (bár nekik a végén áll a fülük, az ütem kb ugyanaz volt), tehát: mikor hozzám került 8 hetesen lógtak a fülei, aztán mindkettő felállt majd lekonyult, aztán az egyik felállt majd lekonyult, utána a másik is felállt majd lekonyult, majd mind a kettő felállt és kb 6-8 hónapos korára kialakult a mostani, standard szerinti félig álló füle.
2015. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!