Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny vagyok más kutya...

Féltékeny vagyok más kutya képességeire?! Mindent megteszek a sajátomért, de mégis. Hogy engedjem el ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A véletlen folytán került hozzánk egy 8 éves mopsz. Imádom, szeretem, de tény, hogy anno dinamikusabb kutyát képzeltem magam mellé, viszont el nem cserélném semmiért.

A szocializációjával is komoly gondok voltak, már oktatóval is konzultáltunk, de 1 éve van itt, és még mindig nem tudtuk helyretenni teljesen. A nagy testű kutyákat még mindig ugatja. A kicsikkel nagy nehezen már összebarátkoztattuk.

Tanítjuk is, de tény, hogy pl egy egyszerűbb parancshoz is sok gyakorlás kell neki. Nagyon el volt hanyagolva, minden szempontból, mind fizikai mind szellemi téren.


Egy kedves barátomhoz kb fél éve került egy keverék, kölyök kutya. Jelenleg bármit mesélek neki, mikor kérdez a kutyámról, rákontráz, hogy az ő kutyája ezt már réges rég tudja, az övé okos, gyors, tanulékony, barátságos stb. Ami neki pillanatok alatt megvolt, nekünk az hosszú hetek-hónapok szenvedése. Ha mással beszélek erről, sosem érzem magam kellemetlenül..de amikor nála szóba kerül kb semminek érzem ezt az egészet amit egy év alatt elértünk.


2020. ápr. 15. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad emiatt rosszul!egy fiatal,keverék kutya ezerrel könnybben tanul,a mopsz amúgy sem a legokosabb kutya,így hogy rossz helyről származik,legyél magadra büshke,hogy ennyit már elértetek!a keverékek nagyon okosak,illetve 1éves korukig a kutyák 5x olyan gyorsan tanulnak mint utána,5 éves kor felett pedig még nehezebb őket tanítani,szóval ez ne nyomja a lelked,légy büszke arra hogy elértetek valamit,azért teljesen más ha fiatal ķora óta tanítja az ember a kutyát,mingha már öregebben kerül hozzád!
2020. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
8 év rossz szokásait nehéz ám kinevelni belőle. Ne keseredj el, a te feladatod jóval nehezebb.
2020. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudtam volna elképzelni ezt az élethelyzetet. Le se szartam, kinek a kutyája mit tud. Ő kutyusom volt, a legszebb és legokosabb. Nekem. A barátom volt. A többit pont leszartam.
2020. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Mi lesz veled, ha gyereked lesz...?
2020. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%

Nekunk is a keverek kutya 1 masodperc alatt megerti,mit kell csinalni,a hires szulok torzskonyves gyermeke meg hetekig gyakorolja. :D


Probald ehesen tanitani nagyon finom etellel! Nagyon kedvesen turelmesen. Ha futott elotte,konnyebben tanul illetve futas kozben is konnyebben tanul.

2020. ápr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Kedves barátom". Én egyből lepattintom azokat akikkel nem érzem jól magam. Ha egy kalap alá vesz egy mentett "öreg" meg egy kis kutyát akkor jó nagy tévedésben van.
2020. ápr. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mopszok nem a legélesebb kések a fiókban. Ráadásul 8 éves. Legyél büszke magadra hogy amit eddig tud azt megtanítottad neki.


Egy kölyökkutyát tanítani nem nagy kihívás, vág az eszük, lelkesek, olyanok mint a szivacsok.


Egyébként meg ne foglalkozz másokkal.

2020. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!