Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne erről leszoktatni...

Hogy lehetne erről leszoktatni? Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A tacskó kutyánk 4 éves, két mezei nyúl keverékünk 5 évesek. A tacskó kutya kicsi korától a nyuszikhoz volt szoktatva, igaz néha kergetőznek, de amúgy megvannak. Mindhárman az udvaron élnek, és a nyulaknak van egy gödrük. Most hogy jött a tavasz, a kutya megbolondult és folyamatosan lemegy a gödörbe, általában akkor amikor a nyulak is ott vannak. Ezután elkezd ugatni és nyüszíteni, visszamenni nem bír, és nekünk kell mindig kiszedni. Eddig még nem bántotta őket, de szerintem ez a szándéka. A szüleim sajnos ezután megverik és bezárjak. Én lelocsolni szoktam a megverés helyett, úgy gondoltam hogy ebből majd tanulni fog. Nem tanult, és ez már kb. a 10. alkalom. Általában akkor őrül meg nagyon ha valami jármű közlekedik az udvarban(az autóval kiállunk vagy motorral megy ki valaki). Ezt miért csinálja? És hogy lehetne leszoktatni? Nem tudjuk őket elválasztani, mert nem elég nagy az udvar. Milyen más megoldást lehetne kitalálni? Kérlek segítsetek, mert már nem bírom nézni hogy a kutya büntiben szenved!

2020. ápr. 16. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Kezdjük azzal, hogy mennyit és hogyan foglalkozol a kutyával? Ilyen pótcselekvéseket akkor szoktak elkezdeni a kutyák, ha erősen elhamyagolják a gazdák őket!
2020. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A tacskót pont erre tenyésztették. Nem is értem mit vársz el tőle. Csak a feladatát csinálja, ösztönből.

Az ösztönt el lehet nyomni ha lefoglalod a kutyát. Lefárasztod rendesen.

A tacskó munka kutya. Kell neki a mozgás és a szellemi fárasztás. Ha ez nincs meg megoldja magának.

2020. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!