Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya passzolna hozzám?

Milyen kutya passzolna hozzám?

Figyelt kérdés

Most is van egy kutyusom, és bármennyire is szeretnék egy másikat, be kellett látnom, hogy kicsit elfogult voltam vele szemben, és közel sem tökéletes a viselkedése. Nyilván először rá fogok maximális energiát fordítani, és semmi esetre se szeretnék tőle megszabadulni/ kevésbé szerezni, vagy nem törődni vele. Majdnem 10 éves kutyáról beszélünk, aki korához képest elég jó állapotban van, mindennap sétálunk, rövidebbeket futunk, alkalmanként túrázunk.

Sajnos vagy nem sajnos, én odáig vagyok a kutyákért, és szeretnék a későbbiekben benevezni még egy blökire:D Ha törik, ha szakad én menhelyről szeretnék örökbefogadni, ezért sem ragaszkodok fajtához, csak nagyjából betájolni, hogy milyen keverék lenne alkalmas mellénk. (Bár valószínűleg fajtamentőkre fog a választás esni:)

Azért nem akarok annyira különböző személyiségűt mint a mostani vizslám, de ilyesmi igényekkel rendelkezem:

-legyen nagyok tanulékony, és igényelje is az agyi fárasztást, mert szeretnék egy tényleg megbízhatóan kiképzett társat

-alkalmas valami kutyás sportra, főleg agility, de nagyon szívesen kipróbálnám magunkat őrző-védőben is, és mantrailing

-legyen szociális, mind emberek, mind más kutyákkal (nyilván nevelés/ szoktatás kérdése, de én azt szeretném ha ezt igényelné is, pl a kutyám imádja az embereket, és ez alapból benne van)

-szeressen mozogni: séta, úszás, apport (!), túra, futás

-tömegközlekedés se okozzon problémát

És nyilván ez nem “ingyen” várom el, én ezeket a feltételek tudom neki (is) nyújtani:

-itthon kinti-benti tartás, évközben mi fent lakunk Pesten, ott nyilván bent lennének, de szerencsére napközben is tudom őket magammal vinni (bár én a mostanit nem szoktam, ő nyugisan elvan otthon)

-itthon napi 1x 1-2 órás séta+ fél-1 óra futás, Pesten napi 3x séta (2 eü+ 1 hosszú)

-kaja, fekhely, orvos ez alap, remélem nem kell bővebben kifejteni

-napi szinten képzés, alapokkal kezdeni, hogy azok minden körülmények között menjenek, majd később vizsgák, sportok


Én alapvetően felelős állattartónak gondoltam magamat, most is egy kiegyensúlyozott kutyával élek együtt, annak ellenére, hogy honnan indultunk vele. Nem tökéletes kutya, de jól együtt tudunk működni, és még most is szívesen tanul, de vele már nem tudok olyasmikbe kezdeni amiket szeretnék, de ettől függetlenül nekem mindig ő marad az első társam:)

Szóval így összeségében egy jófejű kutyát szeretnék, aki igényli hogy sokat foglalkozzak vele, és együtt töltsük el a szabadidőnket.


2020. ápr. 17. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Megbizhatoan teljesiti a parancsot. Egy munkavonalas amstaff/roti/nemetjuhasz ezeket mind teljesiti. Ellenkezo nemukent kijon a meglevo vizsladdal. A vizsladdal menj a menhelyekre nezelodni. Azonnali szimpatia vagy van vagy sose lesz.
2020. ápr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon-nagyon ritkán javaslok ilyet itt a gyakorin kérdezőknek, de szerintem egy border teljesen megfelelne ezeknek az igényeknek, feltéve, ha nem ragaszkodsz az őrző-védőhöz. Tanulékonyak, sok kutyás sportban kiemelkedően teljesítenek, különösen az agilityben, lételemük a mozgás, szociálisak (terápiás kutyák között is egyre több a border, bár leginkább a kifejezetten arra szelektált kennelekből), intelligensek és könnyen tudnak alkalmazkodni új helyzetekhez, szóval ha hozzá van szoktatva a tömegközlekedés sem okozhat problémát. Ráadásul ha fajtamentéstől hozod rengeteget segítesz rajta, sokan írják, hogy a bc nem lakásba való, csak nagyon komoly kutyásoknak ajánlott, de egy kis mentettnek még mindig ezerszer jobb lenne veled, mint bezárva a menhelyen, másrészről meg a leírásodból úgy tűnik, hogy tudnád biztosítani neki mindazt a fizikai és szellemi foglalkozást, amit egy bc igényel.

Ha az őrző-védő érdekel igazán, akkor valamilyen komolyabb juhászkutya, nj vagy mali fajtamentésnek kéne utánanézni, de az ŐV mentett kutyával amúgy sem biztos, hogy a legjobb választás, ahhoz nagyon stabil idegrendszer kell, nem ijedhet meg akkor sem ha valaki csattogó ostorral üvöltve rohan felé, amit egy olyan kutyánál, akinek van már "múltja" általában jóval nehezebb felépíteni.

Ha a mantrailing érdekelne legjobban, akkor arra tökéletesen alkalmas lehetne ha még egy vizslát fogadnál örökbe, ők jellemben általában olyanok, amilyennek leírtad a tiédet :) Vagy ha nem vizsla, akkor más vadászkutya is szóba jöhetne, retriverek, szetterek. Bár én tényleg azt gondolom, hogy neked egy border collie kéne, főleg ha a mentális foglalkozás igénylése és az agility a fontosabb szempontok!


Jó egészséget a vizsládnak és sok boldogságot az új jövevényhez is :)

2020. ápr. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mudi is jó lenne neked. :)
2020. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!