Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kezdő kutya passzolna...

Milyen kezdő kutya passzolna hozzám?

Figyelt kérdés

Amit nyújtani tudok neki:

500 m2es kert

Napi 4-8 óra foglalkozás

Max 2 órás napi séta, hétvégente 4-5 óra túrázás gyalog, vagy lóval


Amit elvárok:

Nagytestű legyen

A bundája ápolása ne legyen túl macerás(heti 1x fésülés oké, de ne kelljen naponta)

Kinti kutya legyen(télen ha esetleg fázna a garázs fűtött, ott tudok neki kialakítani részt)

Ne legyen túl aktív(ne rohangáljon fel alá) de bírja a hosszabb sétákat

Ha házőrzőnek is jó előny, viszont elég ha csak jelez, legyen barátságos az idegenekkel mert sokan megfordulnak nálam(tudom, hogy ez elsősorban nevelés, de tudtommal vannak olyan kutyák, akik kicsit mogorvábbak az idegenekkel)


(Kezdésnek fajtatiszta kutyust szeretnék tenyészetből, nem menhelyes kutyust)



2016. aug. 3. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nagytestűt nem ajánlanék kezdőnek eddigiek alapján a komondort tudnám ajánlani de az nem kezdőnek való kutya. Kezdő kutya mudi es pumi
2016. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Labrador
2016. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem magyarországon élek,tehát ha nem tipikus magyar fajtákat ajánlanátok, amiért nem kéne egy napig utaznom csak oda, akkor boldog lennék :)
2016. aug. 3. 19:08
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
A magyar fajták általában nem is kezdőknek valók.
2016. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Golden retriever, labrador :) kedvesek ,okosak :)
2016. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Akita!


Na viccet félre téve mivel az előző kérdésednél írtad hogy a retrieverek ki vannak zárva így én német juhászt, spánielt tudok ajánlani, más nem jut eszembe, kezdő kutyásként elég kicsi a választék. A retrieverek a legjobbak.

2016. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A mudi és a pumi is magyar. Ráadásul muditenyészetet taĺálni magyartól távol majdnem olyan nehéz, mint magyarországon tibeti mastiff tenyészetet találni.

Egyébként minden bizonnyal rosszul adtam meg a paramétereket.

Olyan 20-30 kiló körüli kutyára gondolok, kb olyan magasra mint a németjuhász, vagy labi, lehet tőlük vmivel kissebb.

A nagytestűt nem úgy értettem, hogy komondor, bernáthegyi vagy mastiff :D komondort akkor sem vennék, ha a legtökéletesebb kezdőkutya lenne, ugyanis nem lenne türelmem a szőrét ápolni.

2016. aug. 3. 19:33
 8/17 A kérdező kommentje:

Nincsenek kizárva a retríverek :) azért írtam, hogy rajtuk kívül ajánljatok fajtát, mert őket én is tudom, hogy a legjobb kezdő kutyusok közé tartoznak :)

Én is tudom, hogy pont megfelelnek a leírásnak(barátságosak, okosak, nincs velük túl sok nyűg, aktívak, de nem terrier szintű aktívak stb)

Csak szeretném tudni milyen fajták vannak még, amik megfelelhetnek. Az nekem nem probléma, ha nem ismert, és/vagy nincs magyarországon, mert a környező3országban csak lesz valahol :)

A lényeg az, hogy okos legyen, és könnyen nevelhető.

Kutyaovit, sulit kapna, természetesen bevonnék szakembert is, hogy segítsen(egyedül élek, muszáj vkire hallgatnom)

Úgy hallottam a spánielek kicsit makacsak. Én tudom rosszul?

2016. aug. 3. 19:39
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
A komondornak pont h nem kell ápolni a szőrét ne egy óangol juhász szted a kunok meg a honfoglalók 0-24be a szőrét ápolták (jó indulattal mondom) nekik az jó ha benemezesedik ez védi őket az időjárás viszontakságaitól
2016. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Már nemazért, de ha nem zsinórosítod ki a szőrét, ami több óra tépkedés, és egy egybefüggő nemezpáncéllá alakul a kutyán, akkor bepálhat alatta a bőre, mivel egyáltalán nem tud szellőzni, ami a fertőzések melegágya...

Régen valszeg nem foglalkoztak azzal, hogy élősködőtől, meg gombától hemzseg a kutya(főként mert ez volt a jellemző az emberekre is) de engem azért érdekelne. Ráadásul a kertemben nem lennének szélsőséges környezeti hatások.

2016. aug. 3. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!