Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Passzolna-e ilyen életformához...

Passzolna-e ilyen életformához a border collie?

Figyelt kérdés

Mozogni napi 0,5-2 órát tudnánk intenzíven (futás, bicaj); jönne velem kirándulni is, de ez nyilván nincs minden héten.

Vinném kutyasuliba, oviba - de inkább önmagam képzése céljából, meg neki se árt ha lát több gazdit és kutyát.

Járnánk agility-zni, egy hobbi klubba hetente.

Napi szinten 0,5-2 órám lenne foglalkozni vele, mint tanítgatás, szellemi elfoglaltság.


Ezen felül játék, de ez benne lehet a tanulás intervallumában mert sok kutyán úgy látom, a játék motiválja :)


Tágak az Intervallumok, mert egyetemista vagyok - előfordul hogy nincs sok időm.


Szerintetek ki tudnám ilyen formán bontakoztatni a kutyust és a kapcsolatunkat vagy ez kevés lenne neki? Vizsgaidőszakban huzamosabb ideig jutna rá kevés idő, de ez nem 0-át jelent (pihenni meg mozogni akkor is kell).



2018. jún. 25. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha a fél órát 1-2 órára tudod cserélni (vizsgaidőszakban is) akkor egy nyugodtabb show vonalú kutya simán el lenne veled :)
2018. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nem ajánlanám. Ha 1 -1 nap nem tud annyit mozogni a kutya az belefér, de a vizsgaidőszak ennél jóval hosszabb. Egy borderrel nem teheted meg,hogy napokon akár heteken keresztül napi fél orát foglalkozol vele. A mienkkel napi 3 óra mozgatás az átlag és hétvégente,amikor csak tudjuk kirándulni visszük + heti 2-3 alkalom kutyasuli. Az a helyzet,hogy ezt annyira igényli,hogy ültem már lázasan,bőgve egy pokrócba becsavarva a futtatóban,mert 2 nap (betegség, emiatt kevesebb foglalkozás) után a kutya elkezdte megrágni a dolgokat,fel alá rohangált és folyamatosan ugatott/nyüszített/szűkölt.
2018. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Napi fél óra mozgás, fél óra tanulás + játék vizsgaidőszakban. Ez kb 1 óra, nem fél - hogy gondoltad a keveset? Nem igazán értem.
2018. jún. 25. 23:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi fél óra mozgás egy francia bulldognak is kevés nemhogy egy bordernek!!! Az isten szerelmére ez egy terelőkutya. Arra lett tenyésztve,hogy egész nap rohangáljon és doldozzon. Hiába a show vonal ez a vérében van egy ilyen kutyának. Fél óra mozgatás? Komolyan? Akkor szerinted mennyi mozgás kell egy nyugis kutyának? 5 perc? Fél óra arra elég,hogy a napi 3-4 pisi lemenetelt elintézzétek.
2018. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, hálistennek a pisilést el tudja intézni nélkülem is.

A fél-fél óra átmeneti jellegű lenne, a vizsgaidőszakban.

Nálunk a kert olyan mintha a egy panelben élő kutya egész nap futtatóban lenne... Annyit rohan amennyit akar. Az a fél óra tényleg intenzív, odatett mozgás lenne - kondiban tartani, kicsit pörögni neki is meg nekem is. És nem lenne egyedül, van egy másik kutyám is csak ő már öreg. Nem a mozgása miatt aggódok, azt ő megoldja - mentálisan elég neki fél óra tanulás?

Eddig úgy érzem, nem kaptam érdemben használható választ :( köszi 2.-ik, értem én hogy ilyen egy lakásban tartott ebbel de azért a kert sokat dob egy kutya mozgásterén. Ilyen, Kertes házban lakó borderrel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek :) kibírja átmenetileg 1 óra foglalkozással? (Fél mozgás fél trükközés)

2018. jún. 26. 09:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Majd egyszer biztosan feldolgozzák az emberek,hogy a kert nem egyenlő azzal,ha a kutyát viszed sétálni/futni. Nem olyan mintha egéaz nap futtatóban lenne,ott ugyanis folyamatosan új ingerek érik,ahogy jönnek az új kutyák. Egy kertben a kutya baromi hamar elkezd unatkozni és nem mozgatja le saját magát, bárhogy is szeretnék ezt egyesek bemesélni. A fél óra szellemi foglalkozás is kevés, csak hogy akkor kitérjek erre is.

Nezd,ha nagyon érdekel a dolog,akkor keresd meg a fajtamentést. Beszélj velük, informálódj. Ők mindent el tudnak mondani,amit csak tudnod kell mielőtt belevágsz ebbe.

[link]

2018. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :D
2018. jún. 26. 21:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Elég sok inger éri a kertben is :) igazad van, annyi nem mint egy futtatóban - de lényegesen több mint egy panelban/bármilyen más lakásban. Vannak mellettünk nyuszik, elég népszerű kutyasétáltató-hely a környék és nem lenne egyedül. A társ pedig mozgásra ösztönöz :)
2018. jún. 26. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem értem minek tetted fel a kérdést, ha valakinek az a válasza, hogy nem való neked, akkor te egyből elkezdesz magyarázkodni. Egyértelmű, hogy szeretnél egy ilyen kutyát és nem hagyod magad lebeszélni róla. Szerintem, egy border nem való olyannak aki csak házikedvencnek szeretné. H pl versenyszerűen szeretnél frisbeezni vagy agilityzni, esetleg terelnél, akkor a BC neked való, de így, hogy semmi komolyabb terved nincs vele, ill. a válaszaidból látszik, hogy nem is nagyon értesz hozzá, én nem ajánlanám neked ezt a fajtát. Valószínűleg úgysem fogsz rám hallgatni, de javaslom, hogy ha mindenképpen szeretnél kutyát (holott nem fér bele az életedbe, de mindegy) akkor valami aranyos kistestű fajtával próbálkozz, az inkább neked való. Remélem, tudtam segíteni :)
2018. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cantye ***** válasza:
Nekem is Colliem van, nagyon sok játékot igényel, amikor nincs otthon senki, el szokott menni “vándorolni” és általában az egyik kisbolthoz szokott menni, ott leül, és vár minket, mert tudja, hogy oda szoktunk menni vásárolni. Ez miatt már az interneten is fentvolt, hogy keresik a gazdit, pedig mindig hazajön mire mi hazaérünk. De ez így nem mehet tovább, bárki befoghatja és elviheti így. Szóval semmiképp nem ajánlom ha csak ennyi időd van rá, kivéve ha van egy birkanyájad
2018. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!