Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyöktől nem várható el...

Egy kölyöktől nem várható el a 100%-os figyelem?

Figyelt kérdés
Ma megdolgoztattam a reggeliért, 7,5 hónapos. Minden falatkát "munkáért" kapott meg. Nagyon éhes volt, viszont minden apró zaj elterelte a figyelmét és elnézett, vagy ha olyat hallott (anyukám főz és csörög valami zacskóval épp), akkor még ott is hagyott. pedig farkas éhes
2020. ápr. 18. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tanítottad meg rá, akkor nem várható el! Ezt fel kell építeni!
2020. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Mért kínzod azt a kutyát? Azért van kutyád, hogy valakin uralkodhass? Nem a táplálékkal kell nevelni! Te mit szólnál, ha apád falatonként adna reggelit, minden falat egy külön matekpélda? Az étel biológiai szükséglet! Nem játék és nem nevelőeszköz! De elvenném tőled azt a szerencsétlen kutyát!
2020. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

Neked nem való kutya. Nem így kell nevelni, tanítani.

Az étkezése az alap. Nem azzal kell játszani, zsarolni.

2020. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Persze hogy nem tud 100%-osan rád figyelni mert még kölyök és nagyon kíváncsi, minden érdekli. A kajájával ne játszadozz légyszi mert az egészséges fejlődését korlátozod. Kapja meg a normál adagjait és utána jutifalattal és dícséretekkel nagyon szépen meg fog tanulni mindent.
2020. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem meg jól csibálod. De ne minden étkezésnél csináld és szerintem ne az egész adagot add így. Érdemes étkezések között jutalommal is feladatozni. Munkakutyákat szoktak így tanítani amúgy, az éhség jó motiváció. Szerintem ha pl napi 1x 1 étkezésnél csinálsz 10-20 feladatot (egyszerűbbet) akkor az jó hatással lehet rá. Érdemes az a feladatozást az előtt befejezni hogy megunná a dolgot és legyen valami vezényszó a végén hogy tudja mikor mehet, addig meg fixen csinálni kell. Ekkora kölyöktől már elvárható 10 perc koncentráció, bár számít milyen fajta.
2020. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

most csináltam ezt neki először, eddig mindig úgy kapta meg, hogy ült szépen rám figyelt, leraktam az ételt és addig nem mozdult el míg azt nem mondtam , hogy EHETED


de itt gyakorin egy elméletileg hozzá értő azt tanácsolta, hogy így adjam neki falatonként mert ő is így adja neki, így megdolgozik érte....

2020. ápr. 18. 11:58
 7/12 anonim ***** válasza:

A koncentrálást, a "rádfigyelést" külön kell megtanítani a kutyának.

Kölyöknél pedig a tanulás alatt igyekezni kell nyugodt körülményeket teremteni.

2020. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

8 honapos koraig meg csak egy baba. Kiskutya! Ilyenkor szocializalni kell, megszoktatni a kornyezetehez es a kulvilag erdekessegeihez. Ilyenkor meg csak kutyaovi van.


8 honapos koratol lesz olyan fejlett az agya, hogy mar komolyabb dolgok is elvarhatoak tole.


Neked most jo kapcsolatot kellene kialakitanod a kutyusoddal, hogy kotodjon hozzad, hogy megbizzon benned, hogy te legyel a legerdekesebb.

2020. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

A kézből etetés munkára, elvárásokra, feladatokra egy alap módszer! Segítőkutyáknál és sportkutyáknál 6-8 hetes kortól 1-1,5-2 éves korig! Rohamjelző kutyák 8 hetes kortól életük végéig csak munkára, csak kézből kapnak enni, emiatt lesz annyira erős a kötődésük, megfelelni akarásuk!

Ha valaki ennyire nem ért a képzéshez, mint itt sok válaszoló, inkább ne szóljon bele!


Kérdező, a csak kézből etetés egy nagyon javasolt módszer. De ne legyen se éheztetés, se túl nagy elvárások.

2020. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem éheztettem egy szóval sem mondtam, reggel este kiszámolva megkapja az adagját, de a mostani reggelit így adtam oda neki...


megdolgoztattam sem az hogy zsák liszteket hordott a pincébe hanem ül fekszik pacsi forog

2020. ápr. 18. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!