Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drágák az állatorv...

Miért ilyen drágák az állatorvosok? Kikutyám esetében sima 20 perces vizsgálat 10e, fogkőleszedés 12e, röntgenfelvétel 10e. Nem beszélve arról, ha műtétre kerül a sor.

Figyelt kérdés
kutya,állatorvos

2020. ápr. 19. 16:41
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Kihozok a menhelyről egy kutyát, etetem jó táppal. De arról senki nem tájékoztat, hogy az állatorvos ilyen pénzeket elkér. Miért nincs egy körzeti-állami jellegű rendelés a magánorvosokon kívűl?
2020. ápr. 19. 19:41
 22/41 anonim ***** válasza:
79%
Ha lenne adóznál utanna?
2020. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád nem adózik, azért. Az államnak nem célja, hogy egyáltalán létezzen és társadalmi nyomást sem kap emiatt.


A biztosítás jó ötlet, de sok ismerősömnek felmondták, miután közel annyit vagy többet kellett a biztosítónak visszatérítenie, mint amit befizettek.


A jövőben próbáld meg valahogy ápolni a fogait, heti párszor sikáld át fogkefével/gézdarabbal, vegyél neki rágókákat vagy válassz olyan tápot, ami megelőzi a fogkövesedést vagy adj neki olyan táplálékkiegészítőt.

2020. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
82%

"Miért nincs egy körzeti-állami jellegű rendelés a magánorvosokon kívűl?"

Azt igaz tudod, hogy az állami sincs ingyen, hanem fizet _mindenki_. Tök mindegy, hogy egy évtizedben egyszer megy orvoshoz, vagy hetente egyszer. Ahhoz, hogy legyen egy állami jellegű rendelés fizetned kellene rendszeresen, és nem csak amikor viszed a kutyát orvoshoz. És nem havi 7000Ft-ot, mint az embereknél, mert azt mindenki fizeti, hanem ennek min. az 5-10szeresét, hiszen nincs mindenkinek háziállata.

Szóval: fizetnél havonta 35e-70e Ft-ot azért, hogy cserébe ingyen lássák el a kutyádat amikor viszed?

2020. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
88%

21.-re.


Aha!


Szóval az állatorvos tehet róla, hogy te nem tájékozódsz?


Jó, hogy agyon nem ütöd, mert az olcsóbb, mint a tarifánk.

2020. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
79%

Én eleve olyan állatorvosi rendelőbe vittem a kutyámat, amelyiknek van weboldala és publikus árlistájuk van. Így is belefuthatok olyan kezelésbe, ami ott pont nincs fent, de a legtöbbször tudok tervezni, és nem nagyon van meglepetés.

Mellesleg ha nem fizetnénk a TB-t, a saját egészségügyi ellátásaink is költségesek lennének, elég megnézni némelyik magánrendelő árlistáját.

2020. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Nem ütöm agyon, nem azért vettem ki a menhelyről. De ez már túlzás, hogy ami ezen a területen megy.
2020. ápr. 19. 21:34
 28/41 anonim ***** válasza:
79%
A fogkő embernél is lehet öröklött hajlam probléma, gondolom, állatoknál is előfordulhat ilyen, viszont ahol ilyen gond nincs, ott az ápolás, rágás segíthet a megelőzésben. Az én kutyám botokat szeret rágcsálni, gyújtóssá aprít 1-1 darabot, kiköpdösi, nem nyeli le, sose volt fogköve, szebbek a fogai, mint nekem.
2020. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

27.-re.


Leírtam a dolgot.


Töröltettétek.


Akkor minek puffogsz?

2020. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Nem fogkő miatt mentünk, csak hozzátettem.
2020. ápr. 19. 21:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!