Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drágák az állatorv...

Miért ilyen drágák az állatorvosok? Kikutyám esetében sima 20 perces vizsgálat 10e, fogkőleszedés 12e, röntgenfelvétel 10e. Nem beszélve arról, ha műtétre kerül a sor.

Figyelt kérdés
kutya,állatorvos

2020. ápr. 19. 16:41
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
A kutyámtól nem várom, hogy adózzon, de fele ennyiből is el tudnám képzelni a gyógyítását.
2020. ápr. 19. 21:48
 32/41 anonim válasza:
87%

Már ne is haragudj, de NEKED kellett volna utánanézned az áraknak mielőtt örökbe fogadtál volna.

Sose fogom megérteni, hogy miért vesznek magukhoz állatot az olyanok, akik ennyire nem tájékozódnak és gondolkodnak előre...

Teljesen korrekt árakról van itt szó, előttem már többen leírták, hogy miért.

2020. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Árlista ha van is feltéve nagy ritkán, nem tudhatom előre mi a baja a kutyának. Mint kiderült, egy ezer forintos gyógyszert kell szednie. Ezért nagyjából 30eFt-ot kellett kifizetnem, hogy megtudjam.
2020. ápr. 19. 21:53
 34/41 MancsWolf ***** válasza:
87%
Tudom hogy dühítő de a kutyád nem fizet TB-t. Ha van ügyfélkapud, be tudsz lépni NEAK lakossági portálra, látod te mennyibe kerülsz. Szépen ott van minden vizsgálat kezelés, hogy mennyibe került ki és hol mivel kezelt. Az hogy elmész háziorvosodhoz és felír egy 1000Ft os gyógyszert 26000Ft(!). Csak OEP kifizeti helyetted. Na ugyanez van állatorvosnál is csak kutyus után senki nem fizet TB-t ezért OEP helyett neked kell kifizetni.
2020. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Értem, ezt 17 éves fejjel nem tudhattam, mikor a kutyát befogadtam.
2020. ápr. 19. 22:31
 36/41 A kérdező kommentje:
Ha valakinek egyik nap lebetegszik a kutyája mondjuk egy vírus miatt, de nincs 30eFt-ja az hova tud fordulni?
2020. ápr. 19. 22:47
 37/41 anonim ***** válasza:
89%
Ha állatot tartasz, muszáj félretenni legalább egy százast, mert bármikor baja lehet, és nem lesz olcsó kezelni. Ez alap dolog. Én tavaly nyulanként 20 ezret fizettem oltásért+fogellenőrzésért.
2020. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
78%
Aki nem képes fizetni az állatorvosi költségeket, mert ugye bármi történhet, az NE tartson állatot... Nem kötelező egy állat tartása, hanem kiváltság. Ha tetszik, ha nem. És miért is érne többet egy emberélet, mint az állatoké? Ők is élőlények, ők is éreznek, ők is ugyanolyan fontosak..ha már az emberekre, ránk lettek utalva KUTYA KÖTELESSÉGÜNK a lehető legjobb ellátást biztosítani nekik.
2020. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beteg a kutyád és elviszed állatorvoshoz akkor nem csak a gyógykezelését fizeted.

Eleve ott a bérleti díj és a rezsi, az orvos es asszistens ideje. Ezt fizeted csak azért, hogy egyáltalán egy orvos ránézzen az állatra. Aztán fizeted az orvos szaktudását, a diagnosztikai eljárásokat, ha kell a mintavételt, laborköltségeket, majd az eszközök árát és a gyógyszereket.

Pl egy jó ultrahang 6milló forint körül van. Ha csak 6ezret kérnek el az ultrahangos vizsgálatért, akkor 1000 alkalom utan hozza vissza a gép az árát, addigra akár elavul és lehet cserélni. Ahova mi járunk, ott a röntgengép a helység atalakításával együtt 8millios beruházás volt. Fogkőleszedésnél is ott van az eszközök ára, a munkaidő, az altatószerek. Ezek iszonyat költségek.

Az a baj, hogy az állattartók jelentős része utana sem néz a dolgoknak. Nincs azzal baj, ha valaki nem tudja kifizetni ezeket a költségeket csak akkor nem kell állatot tartani.

Egy időben nagy divat volt az ügyeleti ellátás szídása, felháborodtak, hogy csak az üg,eleti díj 10-20 ezer forint. Aztán nézzük meg mi lett belőle, hány ügyeletes klinika van az országban.

2020. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nálatok ez még olcsónak számít, a mi állatorvosunk a fogkő ultrahangos eltávolításáért 27 ezret kért.
2020. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!