Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötletek gyógyszer beadásához?...

Ötletek gyógyszer beadásához? Nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés
13 éves kutyámnak eddig egyetlen módon sikerült beadni a féregt. tablettát, csirke bőrébe csomagolva. De most 10 napig antibiotikumot kell szednie, félek hogy pár alkalom után rájön a turpisságra, ezért kellene még pár ötlet ami nektek bevált. Lenyomni egyáltalán nem lehet neki, az orvosnál is 3-an fogták le (8kg), de odakapot a dokinak, és a végén vissza is köpte a tablettát :( Hasonló cipőben járó gazdik ötleteit várom! Köszi!
2010. júl. 27. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Hát nekem cicám volt, mi összetörtük és tejfölbe kevertük a gyógyszert. kutyának is lehet ezt. konzerv kajába keverd bele.
2010. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is kajába szoktam neki becsempészni. Vagyis nem a tápba, hanem, amit szeret. És lehetőleg akkor, mikor viszonylag éhes: parizer kockába, kenőmájasba.Négy felé törve. Lenyeli, mint kacsa a nokedlit. Bár nekem is volt, hogy észrevette,és csak a gyógyszert vissza köpte. Olyankor száj kifeszít, gyógyszer be mélyre, száj össze szorít, torok simogatás, míg meg nem unja, és nyel egyet. Persze, te kutyádnál ez nyilván nehezen kivitelezhető.
2010. júl. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Májkrém,kolbász.

Mondjuk Te vagy a gazdája,tudnod kellene egy tablettát beadni neki,akár lenyomni a torkán is. Téged csak nem harap meg,vagy igen?

2010. júl. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szelj karikákra egy virslit,az egyik vastagabb szelet közepébe nyomd bele,könnyen belemegy,mert a virsli puha. Először adogasd neki az üreseket,mikor már tudja,hogy mit kap,és gyorsan megeszi őket,akkor jöhet a gyógyszeres. Hidd el hirtelen le fogja nyelni,és fel sem tűnik neki,hogy bele volt csempészve egy kis gyógyszer,mert egyben lenyeli gyorsan,mint a többit:)
2010. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak rendszeresen gyógyszert kell adni. Vannak olyan húsdarabok vagy parizer, amit késheggyel jól ki lehet fúrni, és belenyomom a gyógyszert. Ja a kenőmájasba is jól "be lehet csomagolni". Ha ez megtörtént, akkor vagy bekapja így, vagy belerejtem a tányérnyi kajájába. Abszolút bevált, észre sem veszi.
2010. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell hús. Könnyen ki lehet feszíteni a száját, ledobod a torkába, összenyomod a száját, és dörzsölöd a torkánál. És le is nyelte.


Kicsit durvának tűnhet, de nem az, és eg 100%-osan beválik.

2010. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én bele szoktam dugni egy fél kockasajtba ...
2010. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ki kell nyitni a száját a nyelve tövére rakni, és becsukni a száját. és végigsimitani fentről lefelé és kész. lenyelte.aztán nagy dícséret:)
2010. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Túró Rudi vagy a májkrém vált be.
2010. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Énis májkrémbe szoktam beledugni, ha az nincs akkor puhább sajt is megteszi :)
2010. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!