Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya leszoktatása ugatásról?

Kutya leszoktatása ugatásról?

Figyelt kérdés
Nem lehet vele megállni emberekkel beszélni mert folyamatosan ugat, be nem álla szája. Ha csak sétálunk akkor teljesen közömbös, de amint szót váltanánk, egy istenért nem hallgatna el. Tudom, tiltani kell, de a gond hogy semmivel nem tudom kizökkenteni. Rászólok, meghökken egy másodpercre majd ugyan ott folytatja. Ha az orrára csapok semmi, ha lenyomom a tarkójánál fogva semmi, ugatgat az orra alatt úgy is, jutalmazni meg sem próbálomm ert csak még jobban rászokna. Nem agresszívan ugat amúgy, csak ilyen jelzés szerűen.
2020. ápr. 21. 14:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Esetleg rászólsz, hogy: (kutyád neve)... csönd legyen! És utána ha csöndben marad jutifalat vagy klikk. És ezt minden ugatásnál. Jutifalat helyett lehet virsli karika, ez így olcsóbb ha tényleg annyit ugat. :) Ha így se hagyná abba, akkor írd be googlebe, hogy kutya leszoktatása ugatásról. Remélem segítettem. :)
2020. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát nem nagyon. Mint írtam csak egy pillanatra hagyja abba, mire megdicsérném már ugat.
2020. ápr. 21. 16:48
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Ki fogsz nevetni, pedig komolyan mondom: vizipisztoly.


Amikor "hulye" lespricceled es erejesen raszolsz, hogy NEM(!).

2020. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy csak tanítsd meg nyugton, maradásban várakozni és kint is pihenni.
2020. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
sajnos a vizzel spriccet próbáltam, nem érdekelte :(
2020. ápr. 21. 18:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bosszantó dolog, a megoldása viszont rém egyszerű: Tanítsd meg szóra ugatni, majd tanítsd meg szóra csendben maradni.


Ezt otthon tanuljátok meg, aztán fokozatosan ki lehet vinni a feladatot az utcára is, egyre nehezebb szitukba.

2020. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is elárulod ezt hogy kellene?
2020. ápr. 21. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ha nem tudod tanítani és nevelni a kutyádat, kutyasuliba lenne érdemes elmennetek. Mert itt most lehet, hogy kapsz egy tippet a csend tanítására, de ha a háttértudásod nincs meg, ha nem látod át a kutya tanítását és képzését, nem sokra fogsz menni ezzel sem.
2020. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nincs most lehetőségem trénerre a korona miatt. Később meg csak hétvégente tudok majd a kutyával foglalkozni.
2020. ápr. 21. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem, ha késöbb csak hétvégente lesz időd rá akkor teljesen mindegy most mit csinálsz, újra fogja kezdeni az ugatást. Ha jólnevelt kutyát akarsz az folyamatos, napi foglalkozást igényel.
2020. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!