Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javíthatnám a kapcsolat...

Megeszemafalatxd kérdése:

Hogyan javíthatnám a kapcsolatom a kutyámmal? Hogyan lehetne ragaszkodóbb, kezesebb?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos törpe spicc, máltai selyemszőrű keverékem.

Ő nem egy tipikus öleb, bújós fajta.

Én mindent megteszek érte, minden nap játszunk, elmegyünk egy hosszabbat sétálni, tanítok neki trükköket, mindig megjutalmazom, próbálok türelmes lenni és jókedvűen megdicsérem, ha jól csinál valamit.

Én értem, hogy nem minden kutya lehet nagyon ragaszkodó, bújós öleb típus aki él hal egy kis simogatásért, de nekem olyan érzésem van, mintha nem szeretne, nem ragaszkodna hozzám.

Múltkor is elengedtem sétánál, hogy egy másik kutyával játsszon, de mikor a gazdija elindult az ellenkező irányba az én drága ebem engem le se sz*rt, hiába hívtam, ha nem megyek vissza érte simán hazamegy a másik kutyával meg a gazdájával, csak, hogy játszhasson még egy kicsit.

Eléggé bánt, mikor egy idegen kutyus más gazdival odaszalad hozzám, hogy megsimogassam, vagy a menhelyi kutyusok akikkel emberek rosszul bántak.Az én kutyám sosem volt ember által bántva, még is minden emberrel ellenségesen viselkedik.Azt mondanom sem kell, hogy az utcán az idegenek közül senkinek nem engedi, hogy megsimogassa, ugat morog, elszalad...Egy normális kutyától azt várná az átlag, hogy barátságos, embercentrikus, hűséges stb.Az enyém meg még velem is vadállatként viselkedik, pedig én vagyok az aki rengeteget foglalkozik vele, szereti.A szűk családtagoknak is épphogy megengedi a simogatást, de velük sem haverkodik.Meg mintha nem bízna bennem vagy kicsit tartana tőlem, de van, hogy közelebb mennék felé és bebújik az asztal alá, elmegy előlem.Örülök, ha nem hagy ott a francba mikor simogatom.Nem nagyon értem miért viselkedik így, 3 hónapos kora óta nálunk van, sosem volt elverve.De hát biztos én rontottam el valamit valahol...Persze mikor hazajövök örül meg minden, de legtöbbször nem érzem, hogy szeret vagy, hogy egyáltalán érdekli mi van velem.Mikor sétánál hosszabb pórázon van akkor is úgy tesz,mintha nem is lennek ott, biztos izgalmasabb a fű szaglászása, mint az, ha szólok neki...

Nem olyan kutyát akarok, aki megőrül, ha itthon hagyjuk, csak egy picit lehetne barátságosabb, hűségesebb vagy nem tudom.

Van valami tippetek, tanácsotok?



2020. ápr. 21. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A hozzád való kötődés elősegítésére szokták alkalmazni a kötődési tréninget. Min. 2 hétig csak és kizárólag a te kezedből kap enni, a nap folyamán feladatokért. Nem feltétlen az ül fekszik kombóra gondolol, de ha rád figyel ha hívod, ilyesmik. Ezt most a karantén alatt szuperül meg is tudjátok valósítani.

Egyébként nekem picit alulszocializáltnak tűnik a kutyus. Kutyasulin nem gondolkoztatok? Ott a kiképzők biztos jobban látják, mint itt leírva. A tükör módszeres sulikról jókat hallottam, én ilyet keresnék a helyedben.

2020. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Meg kéne nevelni, a behívást, azaz azt hogy visszajöjjön ha elengeded tanítani kell ez nem fog magától kialakulni, meg az agressziót más emberekkel tiltani kell!!

Ezeket egyik kutya sem azért tudja mert annyira szereti a gazdáját meg ragaszkodó, hanem azért mert megtanították rá...

2020. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nevelési problémák vannak vele , ez annak a jele amiket felsoroltál . Kötődik hozzád az biztos,mert te foglalkozol vele.

Nem mindegik kutya jön ám vissza tanítás nélkül. Ez nem azt jelenti,hogy nem szeret.

Most van rá időd,tudod vele ezeket gyakorolni,nézd meg youtubon ,meg olvasgass a neten hogy tudod ezekre megtanítani .

2020. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, biztos nagyszüleink kutyái is mind kutyasuliba jártak,mégis hallgattak a gazdàjukra és első szóra visszamentek,ha hívták őket.. egy oylan kutyát nem tudok a környéken, amelyik kutyasuliba járna,mégis hallgat a gazdára plusz màs emberekkel se agresszív.. ja közben meg dolgoznak a gazdák egész nap..
2020. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 most ezzel mit szeretnél mondani ?

Nem muszáj kutyaiskolába járni,senki nem írt ilyet .

Azt írtuk,nevelni,tanítani kell . Azt meg kutyaiskola nélkül is lehet . Amúgy a te mikrokörnyezeted nem reprezentatív minta ,szóval nincs értelme messzemenő következtetéseket levonni .

2020. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt. 6 hónaposan hoztam el, ezek a nemszeretem viselkedés formák már kialakultak nála. Annyi különbséggel, hogy ő rendesen betámadta azt,aki nem tetszett neki. Kutyaovi, kutyasuli, 3 kiképző-ebből 1 házhoz járó is-mind megvoltak. Sokkal jobb a helyzet, mint az elején, bár közel sem idilli. Őt újra és újra helyre kell tenni ahhoz, hogy tudja nem ő irányít. Nevelni kell, ez fontos, és akkor se abbahagyn, mikor már megfelelően viselkedik. Hajlamosak "visszaesni". És ha még nincs ivartalanítva, lehet az se árt.
2020. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!