Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál a bőr viszketését,...

Kutyánál a bőr viszketését, kisebb foltokban történő elszineződését és pörk képződését élősködőkőn kívül mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Tapasztalt már valaki olyan bőrelváltozást kutyája bőrén ami intenziv viszketéssel , pörk képződéssel , és a bőr helyenként kisebb foltokban történő sötétebb elszineződésével jár ?

A mi kutyánkon ezek a tünetek jelentkeztek durván egy hónapja ( akkor próbálkoztunk bőr nyugtató kutya samponnnal , élősködő elleni kezeléssel .. de én mindvégig gyanítottam egyéb probléma áll fenn ... En most is valami allergiás bőrelváltozásra tippelnék . A kutya egyébként jó kedélyű , általános állapota mit sem változott , semmi nem utal betegségre . A tünetei mostanra talán mérséklődtek .. sensitiv táppal tápláljuk utóbbi időben . Orvosnál is voltunk , vért vettek tőle .. annak labor eredménye még nem érkezett meg . Kiváncsi lennék van e aki hasonlót élt át kutyájával , és annak mi lett a diagnózisa ? Köszönöm a válaszokat .



2020. ápr. 23. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Allergia lehet szerintem is, nekem a macskám ételallergiás és bizony a hasán, lábán, hátán alig volt szőr, elég piros volt a bőre, mellette a hasán kis sebek, kiütések lettek, illetve a combhajlatában sötétebb folt volt, ami folyton nyalt...


Ételallergiára gyanakodott a doki, mégpedig csirkére. Kb mindenben van csirkehús, jutifali, száraz, nedves stb. Hiába van ráírva, hogy halas, ha az összetevők között ott az egyéb állati származékok...

A dokinál kapott szteroidos injekciót, ami 5-6 napig fejtette ki a hatását, így legalább nem viszketett annyira neki. Illetve a bűzmirigyét is ki kellett üríteni, ha ez nem ürül rendesen és begyullad, akkor az is allergizál rendesen!!

Teljesen hipoallergén tápra váltottunk. Nem csak csirkehús mentes. A Trovet termékeket tudom javasolni.

Változás 8-10 hét után. Visszanőtt a hátára a szőr, de a hasán már sosem lesz túl dús. Néha - néha előjön egy egy pörk a pociján, mert nyalogatja és könnyebben felsérti szőr nélkül. Már többször volt injekciózva szegény, de a legutolsó viziten az orvos említette az apoquel tablettát, ami egy nem szteroid tartalmú szer és kúraszerűen kell alkalmazni, és elég pozitív eredményt hozott.

2020. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és Allermyl samponnal fürdettem, hogy segítsek neki a viszketés leküzdésében.
2020. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ .

A kutyánknál szőr hiányos állapot nincs .. és a foltok sem pirosak , inkább barnás elváltozások .

2020. ápr. 23. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Etesd barffal. Attol elmulik a borproblema.
2020. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bőrkaparék vizsgálat volt?
2020. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megjött tegnap a laborvizsgalat eredménye , negatív .. semmi nem ital belső szervi elváltozásra. Orvos azt mondta bőrkorpásodás ( nem is csodálom, valóban elég száraz a levegő a lakásban ) Rendel neki speciális sampont amivel első körben 3 naponta furdetni kell .

Barf etetést kihagyom köszönöm , 9 éves .. nem most fogom elkezdeni .

Köszönöm a válaszokat !

2020. ápr. 24. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!