Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagálnád le, ha a...

Hogyan reagálnád le, ha a kutyád befelé ugat séta közben az udvarokra?

Figyelt kérdés

Másik kutyának ugat, aki minket ugat.


Szeretném erről leszoktatni, de sajna a kerítés mögött ugató tükörképekénk viselkedik... ha nem ugatják ő sem ..



Mit tegyek, hogy megtanulja?


2020. ápr. 24. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Határozottan tiltsd. Ha nem hallgat rád, zökkentsd ki (pl finoman tolsz egyet rajta a lábaddal)
2020. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Altalaban mar elore latom, hogy melyik kerites mogott van acsarkodo kutya, ilyenkor messzebb huzodom a keritestol es raszolok a kutyamra meg mielott odaernenk.
2020. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy az én kutyáim szópárbajt vívjanak akár kerítésen keresztül, akár sétáltatáskor a kistestű harciasokkal.

Egyszerű a megoldás. Az első perctől le van tiltva róla. Ez is a közömbösítés egyik része.

2020. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rövid póráz, egyenesen megyek tovább. Ha elhaladtunk és befejezte az ugatást megjutalmazom.
2020. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik kutyám csinálta ezt fiatal kamaszként. Nem hagytam, hogy ez a viselkedés rögzüljön, mert tudtam, hogy utána vért izzadnék a leszoktatással. Így hamar leneveltem róla őket, így nincs gondunk.


Javaslom neked is a nevelést!

2020. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szépen rántok picit a pórázon, mint húzáskor, határozottan rövidre fogom és rászólok nagyon mély, morgós hanggal. Ha befékez, akkor viszem magam után, elhúzom. Nálunk is az ivarosodás kiteljesedése után kezdett rá erre, arcoskodik. Ha nem ugatják, akkor az enyém sem acsarkodik. Van, hogy ha észreveszem a kerítéshez rohanó kutyákat, én is már elōtte figyelmeztetem és elterelem a figyelmét. Ivartalanítás után ez a viselkedés kézben tarthatóbb, ha nem hagyod, hogy berögzüljön neki. Ha már berögzült, akkor viszont nagyon hosszú és keserves folyamat lesz leszoktatni róla, láttam már gazdit hónapokig ezzel kínlódni.
2020. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!