Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "köveznek meg" sok...

Miért "köveznek meg" sok embert mert eladja a kutyáját mert valaki allergiás a csalában? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Az hogy most ajándékozza, örökbe adja vagy eladja tök mindegy.


Van olyan akinél nagyon erősen jelenik meg az allergia és a gyógyszerek csak alig vagy egyáltalán nem használnak.


Értem én felelősséget vállalt érte stb.


Te mit tennél ebben az esetben? Mert így együtt élni lehetetlen....


2020. ápr. 26. 19:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Magyarán: Az ítélkezők rosszindulatúak, eldöntik a kis fejükben hogy jaj, biztos hazudik aki allergiáról beszél, mert ettől ők olyan jónak képzelik magukat. Magyarán egóerősítés az egész, hogy pöffeszkedhessenek a kis képzelt vádjaikon.
2020. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem,én csak simán sajnálom a kutyát ,nem pöffeszkedek. Csak ismerem az embereket ,hidd csak el,hogy ez egy bevált kamu a megunt állatokra. Olyan családot is ismerek nem egyet,akik rámsózták a rákos-sovány-bolhás macskáikat,mert "allergiás" a gyerek,azóta had ne mondjam hány macskát amortizáltak még le .Kutyákkal sincs ez másképp. Most komolyan,mondjuk van egy 10 éves kutyád, hozzádnőtt ,szereted és gondozod, tegyük fel,hogy kijön rajtad valami allergia ,te mindenféle teszt meg orvos nélkül tovább is adsz rajta? Mert ezek az emberek még ahhoz se veszik a fáradtságot,hogy orvoshoz menjenek.

Amúgy az állatszőr allergia csak a kezdet általában,elhiheted mert nekem is van (papíron) ,meg még hatszáz féle növény,meg fiszf.sz pollen ,szóval az allergia gyógyszer elkerülhetetlen ha egyszer kijött .

2020. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem azzal van a bajom,hogy ez legtöbbször csak egy jó kifogás,hogy miért valnak meg az adott álllattól...az meg hogy pénzt kér egy csaladtagért...felháborító!
2020. ápr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Ez általános kifogás, mert ebbe úgymond nem lehetne belekötni. 1%-a jó, ha igaz ennek az "allergia miatt kénytelenek vagyunk megválni tőle" szövegnek. 99%-ban kitalált duma.
2020. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%

12: Okoskám és a többiek, akik itt jampiskodnak, de, van olyan, hogy csak úgy random allergiás lesz az ember.. a párom is így volt. Lassabb volt a folyamat, mint felismertük, de igen, random kialakult nála a macskaszőr allergia és nem, nem használ a gyógyszer és nem is csak sima tüsszögés meg orrfolyás a tünet, hanem elég durán befullad, kiütéses lesz az egész teste, a szemei vörösek szóval nem élhet együtt macskával. Bármennyire hihetetlen ki tud alakulni egyik napról a másikra és úgy derült ki, hogy vettek macskákat, aztán jöttek a tünetek úgy, hogy előtte életvitelszerűen nem élt macskákkal, de mentett cicákat, elég sokat, tehát érintkezett velük. Semmi baja nem volt előtte.. a cicákat természetesen ők nem elajándékozták, hanem lett nekik csinálva külön fűtött kis ház szerű. rendes kis ház, fűtéssel-hűtéssel, mindennel. Csak a házba nem mehettek be, ahol párom lakott. Ők így oldották meg, hogy ne éljenek együtt.


26N

2020. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
Orvos állapította meg, nyugi.
2020. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokszor csak kifogás. Az allergia nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, ráadásul több dolog is kiválthatja, ez pedig kiderülhet az állat érkezése előtt, feltéve, ha eleget találkoztak. Nálam például kiderült, hogy a gyerekkoromban megállapított állatszőr allergia valójában nem állatszőr allergia, mert nem minden esetben jelentkeznek tünetek (nem szedek gyógyszert). Így nekem valami más okozza a problémát, ami azokhoz az állatokhoz - leginkább tartási, és rendben tartási szokáshoz - kapcsolódik, ez pedig kiküszöbölhető odafigyeléssel. Ismerkedésnél is odafigyelek, hogy az állataim ne legyenek akadály, hiszen vállaltam értük a felelősséget hosszú évekre, tehát aki utánuk lép be az életembe, hozzájuk is igazodnia kell, vagyis nem választok ilyen jellegű allergiást, és nem is akarom őket egy allergiásra rákényszeríteni.
2020. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
És ha nem az? Ha épp igaz és heves allergiás tünetei vannak? Te mit tennél?
2020. ápr. 27. 16:17
 19/19 anonim ***** válasza:
77%

Allergiás tünetek esetén mindenképpen ki kell deríteni, hogy mi okozza. Sokan ezt nem teszik meg. Nincs egyik napról a másikra kialakult allergia, mindenféle előzménytünet nélkül. Nincs olyan, hogy 10 évig együtt éltél szőrös állatokkal, lakásban, és amikor jön egy új, akkor hirtelen allergiás leszel a szőrre. Ha csak segítesz, de nem élsz életvitelszerűen lakásban állattal, akkor nem feltétlenül jelentkezik erős tünet.

Ha tudod a kiváltó okot, lehet keresni megoldást, erre több lehetőség van. Gyógyszer, külön légtér, ahol megoldható... stb.

Nekem gyerekkoromban állatszőr allergiát állapítottak meg, aztán felnőtt koromban rájöttem, hogy téves volt a teszt. Ez úgy bukott ki, hogy egyes állatoknál előjött, egyes állatoknál nem, és nekünk is volt szőrös állatunk hosszabb ideig, igaz, csak hörcsög. Ha valóban ilyen allergiám lett volna, akkor nem lett volna kivétel. Egyszer csak valamiért elkezdtem azon gondolkodni, hogy miért van ez a különbség, miben mások azok az állatok, ahol előjött, mint azok, amik közelében nem. Most van kutyám, nem hypoallergén, és középhosszú szőrű, és vele nincs gond, de én őt rendben tartom, tisztán, figyelek az egészségére, és megvan a módszerem a kutyaszőr kezelésére is. Ahol gond volt, ott jellemzően szőrben állt a lakás, ami porrá bomlik le például, és ez is okozhat irritációt, vagy nem tartották tisztán az állatokat, nem figyeltek az egészségükre.

Ahol valóban az állatszőr a gond, és megoldható, hogy elszeparálják az állatot, és ne mehessen be a házba, mert tudnak egy másik külön kuckót biztosítani neki, az is jó megoldás lehet.

Nézd, én nem ítélkezek, ha ez valóban nem kifogás (bár az a ritkább eset), de akkor meg átgondolatlan döntés volt magukhoz venni a kutyát, nem előzte meg elegendő találkozó. Van, aki bevállalja ezt a mázli-faktort, csak vagy jól sül el, vagy nem. Több menhely például először próbaidővel adja ki a kutyákat (pár hét, több hónap), és csak ezután írják alá végleg az örökbefogadást. Ahonnan az én kutyám van, ők még nagyon új egyesület, nem volt ebben rutinjuk, én javasoltam a próbaidőt, ami esetünkben pár hét volt, de ennyi mindenképpen kellett, hogy lássam, működni fog-e a dolog, be tud-e illeszkedni a kutya, elfogad-e engem... stb. Nem tudom, alkalmazzák-e azóta más védenceiknél, de szerintem ez fontos. Nem elég az x alkalommal találkozás meg pár séta a telephelyen, még akkor sem, ha idinél van elhelyezve a védenc, teljesen másképp viselkedhet ott a kutya, mint otthon a családban, ami kezdetben teljesen új közeg számára.

2020. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!